Biblioteka

Apie daiktus
Gegužės mėnesį Knygų draugai, 2b, 2c, 2d, 3a, 3d klasių mokiniai šventė knygų iliustratoriaus ir vaikų rašytojo Kęstučio Kasparavičiaus 70-ies metų jubiliejų. Knygų draugai ir Išmanieji pradinukai skaitė šio rašytojaus smagias, šmaikščias, keistas, linksmas istorijas apie daiktus ir apie sodininką Florencijų. Kūrė, gamino, maketavo, pikseliavo, veržė varžteliais laistytuvus, iš kompiuterio perkėlė į languotus lapus savo meno kūrinėlius: baldus, batus, televizorius, ąsočius, kamuolius. Jie kitokie, bet žavūs ir originalūs. Užsukit ir įsitikinsit patys…
Bibliotekininkės Indra ir Svetlana
Ant sparnų istorijos keliauja
Balandžio mėnesį pirmokai ir knygų draugai šventė Tarptautinę vaikų knygos dieną ir H. K. Anderseno gimtadienį. Bibliotekoje vyko pokalbiai ir pažintis su animaciniais filmukais – senąja animacija, H. K. Andersenu, jo pasakomis. Teko ne tik klausytis, bet ir pasitikrinti savo žinias. Kas įdėmiai klausėsi, tam buvo paprasta ir lengva! Visi į klases išėjo su kūrybine užduotimi – PASAKA KITAIP.
1a kl. mokiniai Bjaurųjį ančiuką pavertė gražiąja gulbe…
1b kl. mokiniai taip pat susipažino su Bjauriuoju ančiuku ir jį palygino: mažą ir užaugusį.
1c kl. mokiniai matavo Coliukės ūgį ir užmigdė gėlės žiede…
1d kl. mokiniai pastelines pasakų spalvas liejo popieriuje…
Knygų draugai išlankstė ir priklijavo Undinėlę su skvarbiom akim laive ir neužmiršo karaliui bent jau matomą karūną uždėti ant galvos…
Nepabėkite, o pažiūrėkite, kas išėjo. Mokiniai dirbo iš visos širdies….
Pavasariniai linkėjimai nuo bibliotekininkių Indros ir Svetlanos.

 

Belaukiant pavasario šventės

Knygų draugai laukia Šv. Velykų. Tad, kovo 21 d. susirinkome ir klausėmės Vytauto V. Landsbergio kaušinio pasakėlės: ,,Kai prasideda Velykos, Smagūs dedasi dalykai…“. Visi šypsojosi, kai išgirdo, kad tvarte tarp vištų apsigyveno krokodilas, kuris ruošėsi perėti ir su viščiukais pakalbėti. O paskui kibome į darbelius – ,,kiaušinis suskilo ir išsirito žvilgantis geltonsnapis viščiukas“.

Mokytoja Indra

 

Lietuviškos spaudos simbolis – knygnešys
Knygnešiai Lietuvos istorijoje atliko ypatingą vaidmenį, kurių dėka mes galim kalbėti, skaityti ir rašyti lietuviškai, o kovo 16-oji – įžymiojo knygnešio Jurgio Bielinio gimimo diena – skirta jiems visiems prisiminti ir pagerbti.
Knygnešys – žodis, sunkiai išverčiamas į kitas kalbas. Jį galima tik nusakyti ir paaiškinti jo reikšmę. Kovo 18 d. bibliotekininkės Svetlana ir Indra 4a klasės mokiniams papasakojo apie knygnešių pasiaukojimą spaudos draudimo metais, kurių dėka buvo apgintas ir išsaugotas lietuviškas žodis. Kaip knygnešystės ir lietuvybės simbolį mokiniai savo rankomis gamino mini knygeles, taip pagerbdami rizikingą knygnešių pasiaukojimą.
Su meile knygai ir skaitytojams bibliotekininkės Svetlana ir Indra

Desertas Lietuvai

Vasario 8 d. Knygų draugai gamino desertą Lietuvai. Ne taip jai paprasta tai pagaminti! Lankstėm,
kryžiavom 3D formatu … drebėjo tarsi želė gabaliukai. O kaspinėliai tarsi pabarstukai nuspalvino
mūsų saldėsius. Prieš tai perskaitėm K. Kasparavičiaus trumpai keistas istorijas ,,Ledai“ ir ,,
Riestainiai“.
Sveikiname visus lietuvaičius, lietuvaites ir lietuviukus!
Knygų draugai ir mokytoja Indra

 

KNYGŲ DRAUGŲ ŠILTI APSIKABINIMAI

Šiltas apsikabinimas yra tobula Kalėdų dovana – jos dydis tinka visiems ir ją labai lengva grąžinti atgal. Taigi, visus labai šiltai apsikabiname. Kurkite ir dalinkitės stebuklais! Gražių švenčių!
Knygų draugai ir mokytoja Indra

AČIŪ

Prabėgo lapkritis, prabėgo ir bibliotekos akcija “Padovanok knygą – pasidalink gerumu!”. Tad, nuoširdžiai dėkojame už padovanotas knygas bibliotekai. Jūsų dėka, mūsų bibliotekos lentynos pasipildė naujomis, įdomiomis pasakomis bei istorijomis: 101 mokinys padovanojo 199 knygas. Šios knygelės jau greitai gulės lentynose ir lauks skaitytojų.

AČIŪ JUMS!

Sniegu girgždantys linkėjimai nuo bibliotekininkių Indros ir Svetlanos

KAIP PIKTULIS VIRSTA GERULIU?!
Mes jau džiaugiamės dovanotomis knygomis! Ir tik pas Knygų draugus vyksta stebuklai! Lapkričio 16 d. skaitėme knygą ,,Piktulis“ ir supratome, kad kai lydi nesėkmės, tampame piktuliais. O niršdami netyčia atstumiame tuos, kuriuos mylime. Tačiau mes esame GERULIAI ir šypsomės visiems, ir sakome tik gerus žodžius.
Linkėjimai nuo mokytojos Indros ir Knygų draugų
,,Mano vasaros pasaka“
Spalio mėnesį 2b, 2d, 3c klasių mokiniai dalyvavo respublikiniame kompiuterinių piešinių konkurse – parodoje „Mano vasaros pasaka“. Mokiniai kompiuterine AUTODRAW piešimo programa kūrė vasarą perskaitytos knygos viršelį. Vieni mokiniai savo perskaitytos knygos ieškojo mokyklos bibliotekoje, kiti – virtualioje erdvėje. 2b kl. mokinių Arijaus Čiuvašino, Mėtos Lapinskaitės, Viltės Šaulytės – Bukauskaitės, Lauryno Cemnolonskio; 2d kl. mokinių Deimantės Dranickaitės, Liucijos Slivskytės, Lukos Jereckaitės, Vakario Krisiūno, Lauryno Balčikonio; 3c kl. mokinių Ievos Trapuilaitės, Igno Barono, Gustės Balčiūnaitės piešiniai dalyvavo konkurse, kurie yra eksponuojami šioje svetainėje. Kviečiame užsukti!
Bibliotekininkė ir IT ,,Išmanusis pradinukas” mokytoja S. Likšienė, bibliotekininkė I. Motekaitienė
Knygų draugai = Rudenėlio draugai
Pagaliau lapkričio 9 dienos popietę Knygų draugai sugužėjo į Pikselių klasę. Pažadėta – padaryta! Nuostabi klasė, kompiuteriai, išmanioji viktorina, klausimai ir atsakymai apie rudenį. Vieniems pirmokams tai pirmoji pažintis, kitiems – jau matyta. Buvo paslaptingai netikėta, išmanu, išradinga ir džiugu! Atsisveikinome pilni įspūdžių ir įvairiausių emocijų kupini. Nuoširdus ačiū Knygų draugų draugams ketvirtokams Jonui, Matui ir Radvilui už didžiulę rudenišką pagalbą!
Bibliotekininkė Indra

Nauja pažintis

Spalio 23, 24, 25 dienomis bibliotekoje 2 klasių mokiniai susipažino su elektroninėmis knygomis. Vyko smagūs pašnekesiai apie tokių knygų ‚,pliusus“ ir ,,minusus“. Antrokai apsilankė elektroninių knygelių virtualioje bibliotekoje ir išbandė įdomiuosius skaitymus. Iškilo klausimų: ar tokia knyga turi „Knygos Dvasią?“ ir kurią knygą įdomiau skaityti – elektroninę ar popierinę?

Kviečiame laisvalaikį leisti ir pramogauti su įvairiomis knygomis!

Bibliotekininkės Indra ir Svetlana

Alano dantys
Spalio 12 dieną Knygų draugai skaitė Jarvio knygą „Baisieji Alano dantys“.
„Jis žliumbė ir staugė labiau nei visi džiunglių jaunikliai kartu paėmus….“
Kodėl? Ot ir nepasakysim, ateikit į biblioteką ir sužinosit. O Knygų draugai ne tik skaitė, bet ir gamino krokodilą. Nepatikėsite, bet mūsų žvėriukas yra su gėlių ir obuoliukų dantimis. Ir jis visiškai geras ir nebaisus!
Bibliotekininkė Indra

 

KNYGŲ DRAUGAI

Vasariškai šiltą rudens dieną susitiko ir susipažino Knygų draugai. Sugužėjo į biblioteką gausus būrys pirmokų. Atsakėme į ,,stebuklinguosius“ klausimus ir pasigaminome vardinius knygų skirtukus su uodegėle. Šypsenos veide, smagūs pokalbiai ir gera nuotaika pradžiugino mus kiekvieną!

Laukiu sugrįžtant!

Mokytoja Indra

PIRMOKAI BIBLIOTEKOJE

Rugsėjo 11-12 dienomis vyko pamokėlės pirmokams „Aš – bibliotekoje!”. Čia pirmų klasių mokiniai sužinojo kokios knygelės gyvena, aptarė gražaus elgesio taisykles, mokėsi susirasti knygelę ir patikusią – užsirašyti pas bibliotekininkes Indrą ar Svetlaną.

Na, o atidžiai išklausę ir aktyviai dalyvavę pokalbyje bei pasivaikščioję tarp bibliotekos lentynų, žaidė žaidimą „Surask“. Čia pagal parodytas nuotraukas ieškojo tokios pat vietos bibliotekoje ir prie jos. Vaikus nustebino mįslė „Kas čia?“, tačiau ji greitai buvo įminta. Taip sužinojo, kad bibliotekoje yra daug planšetinių kompiuterių, kuriuose taip pat yra knygų…tik jos išmaniosios – elektroninės. Na, o lagamine esančios dovanos – staigmenos pradžiugino visus.

LAUKIAME BIBLIOTEKOJE!

Bibliotekininkės Indra ir Svetlana

 

KNYGNEŠIAMS ATMINTI

Kovo 16-ąją bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvėlės KNYGNEŠIO DIENAI paminėti. Knygnešių dėka šiandien mes galime kalbėti, rašyti, mąstyti lietuviškai. 4b kl. mokiniai prisiminė šią istorijos atkarpą ir pagamino mini knygeles kaip lietuvybės simbolį, taip pagerbdami rizikingą knygnešių pasiaukojimą. „Knyga neša žinią, žinia neša meilę Tėvynei, meilė Tėvynei neša laisvę!“

Kviečiame pasižvalgyti po fotokoliažų galeriją ir prisiminti mūsų gimtinės istoriją, kuri svarbi kiekvienam iš mūsų.

Bibliotekininkės Svetlana ir Indra

GIMTADIENIS
Vasario 2 d. Knygų draugai šventė vaikų poeto M. Vainilaičio 90-ies metų jubiliejų. Visi garsiai skaitė eilėraštį „Milžinas ir pelė“. O kas atsitiko ir koks gi buvo daktaro patarimas, sužinosite tik perskaitę šį eilėraštį?! Knygų draugai žino milžino paslaptį, susipažinkite ir Jūs…
Bibliotekininkė Indra Motekaitienė
VASARIO 1 D. – DŽIUGI BIBLIOTEKOS ŽINIA
Labai norime pasidžiaugti pačiais aktyviausiais skaitytojais – KNYGŲ DRAUGAIS. Jie 2022–2023 m. m.  1-ąjį pusmetį perskaitė daugiausiai knygelių. VALIOOOOOOO!!! Štai jie – susipažinkite… Įdomi, spalvinga knyga tarsi kita planeta, kurioje apsilankome neišėję iš namų. Užsuk ir į biblioteką, ir į planetą – paslaptingai įdomu!
Bibliotekininkės Indra ir Svetlana.
Tarptautinis skaitymo skatinimo projektas „Kartu paskaitykime knygelę“
Laimingi Knygų draugai sausio 16–20 dienomis draugavo su E. Daciūtės knyga „Laimė yra lapė“. 3a kl. mokinys Matas Bakanauskas Knygų draugams skaitė šios draugiškos knygos istoriją. Jaunieji knygų mylėtojai patogiai įsitaisę klausėsi apie berniuko ir lapės draugystę, apie praradimo liūdesį ir atradimo džiaugsmą. Juk, Tai svarbu kiekvienam! O kas yra LAIMĖ kiekvienam iš MŪSŲ! Apie tai ir diskutavome, o paskui ir užrašėme. O štai ir Mes…
Bibliotekininkė Indra

Gera laukti Kalėdų

Knygų draugai, laukdami Kalėdų, skaito šventines knygas ir gamina įvairius darbelius. Gruodžio 8 d. jaunieji skaitytojai skaitė ištrauką iš M. Kunnas knygos „Kalėdų Senelis“ ir …. patys pažiūrėkite….

„… Nykštukai uoliai dirba ištisus metus nuo sausio iki gruodžio. Tiek daug visko reikia prisiminti ir surengti. Bet Kalėdų Senelis turi gerų sąskaitininkų ir guvių padėjėjų.“

Knygų draugai su mokytoja Indra

AČIŪ

Prabėgo lapkritis, prabėgo ir bibliotekos akcija „Padovanok knygą – pasidalink gerumu!”. Labai džiugu, kad mokiniai dovanojo savo perskaitytas knygas, jas trumpai pristatė ir pasiūlė kitiems vaikams keliauti šių istorijų puslapiais. Tad, nuoširdžiai dėkojame už padovanotas knygas bibliotekai. Jūsų dėka mūsų bibliotekos lentynos pasipildė naujomis, įdomiomis pasakomis ir istorijomis: 79 mokiniai padovanojo 181 knygą. Šios knygelės jau greitai gulės lentynose ir lauks skaitytojų.
AČIŪ JUMS!
Sniegu girgždantys linkėjimai nuo bibliotekininkių Indros ir Svetlanos

KNYGŲ MUGĖ

Lapkričio 18 d. praūžė leidyklos „Nieko rimto“ knygų mugė. Vyko smagūs pokalbiai su Martynu – „knygų žinovu“: patarinėjo, pasakojo apie knygeles. O kur dar skirtukai, ženkliukai, lipdukai,
atvirukai, užrašų ir užduočių knygelės! Tai dovana ne tik sau, bet ir broliukui, sesutei, draugui… O dar smagiau, kai mokinukai čia, šalia, patogiai įsitaisę „skaitliotekoje“ ar sūpynėse, jau ir skaitė!
DRAUGAUKIME IR PRAMOGAUKIME SU KNYGA!
Bibliotekininkės Indra ir Svetlana

RUDENINĖ KNYGŲ MUGĖ

Spalio 27 d. bibliotekoje svečiavosi leidykla TERRA PUBLICA ir buvo atidaryta knygų mugė. Knygos, stalo
žaidimai džiugino visus. Spalvotos iliustracijos, įdomieji žaidimai, nuotaikingos knygelės traukė visų akį.
Mokinukai šios knygų mugės laukė nuo pat ankstyvo ryto. O mes, bibliotekininkės, labai džiaugiamės, kad
knyga traukia visus susiburti ir kartu praleisti laiką!
Bibliotekininkės Indra ir Svetlana

PASITIKĖK KNYGOMIS

Visą spalio mėnesį 2–4 klasių mokiniai šurmuliavo bibliotekoje. Vyko pamokėlės-susitikimai „Pasitikėk knygomis“.

2 klasių mokiniai susipažino su elektroninėmis knygomis. Ir visiems iškilo klausimas: „Ar tokia knyga turi „Knygos Dvasią?“ ir kurią knygą įdomiau skaityti – elektroninę ar popierinę?“

3 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Knygų pasaulyje”. Čia uoliai atsakinėjo į klausimus ir džiaugėsi savo sėkme. O sėkmė – tai kuo daugiau perskaitytų knygų!!!!!! Paskutinė užduotis, sakinio dėlionė  – „Knyga – tai indas, kuris mus pripildo”… Visus privertė susimąstyti, kodėl verta skaityti!?

4 klasių mokiniai  susipažino su V. Bako eilėraščiais „Ką manė kamanė” (2020 m. išrinkta vaikų metų knyga). Čia ketvirtokai skaitė eilėraščių ištraukas ir atsakinėjo į klausimus. Oi buvo viskoooo!!!  Eilėraščius reikia mokėti skaityti! Tą ir išbandė mokiniai.

Bibliotekininkės Indra ir Svetlana

 

Su bibliotekos veikla galite susipažinti čia.

Įsigytų vadovėlių sąrašas 2023-2024 m.m.

2023 m. įsigytų mokymo priemonių sąrašas

Pradinės mokyklos aprūpinimo vadovėliais tvarkos aprašas 2020 m.

Įsigytų vadovėlių sąrašas 2022 m.

2022 m. įsigytų mokymo priemonių sąrašas

Įsigytų vadovėlių sąrašas 2021 m.

2021 m. įsigytų mokymo priemonių sąrašas

2019 m. įsigytų mokymo priemonių sąrašas

Įsigytų vadovėlių sąrašas 2019–2020 m.m.