Biblioteka

KNYGŲ DRAUGAI

Vasariškai šiltą rudens dieną susitiko ir susipažino Knygų draugai. Sugužėjo į biblioteką gausus būrys pirmokų. Atsakėme į ,,stebuklinguosius“ klausimus ir pasigaminome vardinius knygų skirtukus su uodegėle. Šypsenos veide, smagūs pokalbiai ir gera nuotaika pradžiugino mus kiekvieną!

Laukiu sugrįžtant!

Mokytoja Indra

PIRMOKAI BIBLIOTEKOJE

Rugsėjo 11-12 dienomis vyko pamokėlės pirmokams „Aš – bibliotekoje!”. Čia pirmų klasių mokiniai sužinojo kokios knygelės gyvena, aptarė gražaus elgesio taisykles, mokėsi susirasti knygelę ir patikusią – užsirašyti pas bibliotekininkes Indrą ar Svetlaną.

Na, o atidžiai išklausę ir aktyviai dalyvavę pokalbyje bei pasivaikščioję tarp bibliotekos lentynų, žaidė žaidimą „Surask“. Čia pagal parodytas nuotraukas ieškojo tokios pat vietos bibliotekoje ir prie jos. Vaikus nustebino mįslė „Kas čia?“, tačiau ji greitai buvo įminta. Taip sužinojo, kad bibliotekoje yra daug planšetinių kompiuterių, kuriuose taip pat yra knygų…tik jos išmaniosios – elektroninės. Na, o lagamine esančios dovanos – staigmenos pradžiugino visus.

LAUKIAME BIBLIOTEKOJE!

Bibliotekininkės Indra ir Svetlana

 

KNYGNEŠIAMS ATMINTI

Kovo 16-ąją bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvėlės KNYGNEŠIO DIENAI paminėti. Knygnešių dėka šiandien mes galime kalbėti, rašyti, mąstyti lietuviškai. 4b kl. mokiniai prisiminė šią istorijos atkarpą ir pagamino mini knygeles kaip lietuvybės simbolį, taip pagerbdami rizikingą knygnešių pasiaukojimą. „Knyga neša žinią, žinia neša meilę Tėvynei, meilė Tėvynei neša laisvę!“

Kviečiame pasižvalgyti po fotokoliažų galeriją ir prisiminti mūsų gimtinės istoriją, kuri svarbi kiekvienam iš mūsų.

Bibliotekininkės Svetlana ir Indra

GIMTADIENIS
Vasario 2 d. Knygų draugai šventė vaikų poeto M. Vainilaičio 90-ies metų jubiliejų. Visi garsiai skaitė eilėraštį „Milžinas ir pelė“. O kas atsitiko ir koks gi buvo daktaro patarimas, sužinosite tik perskaitę šį eilėraštį?! Knygų draugai žino milžino paslaptį, susipažinkite ir Jūs…
Bibliotekininkė Indra Motekaitienė
VASARIO 1 D. – DŽIUGI BIBLIOTEKOS ŽINIA
Labai norime pasidžiaugti pačiais aktyviausiais skaitytojais – KNYGŲ DRAUGAIS. Jie 2022–2023 m. m.  1-ąjį pusmetį perskaitė daugiausiai knygelių. VALIOOOOOOO!!! Štai jie – susipažinkite… Įdomi, spalvinga knyga tarsi kita planeta, kurioje apsilankome neišėję iš namų. Užsuk ir į biblioteką, ir į planetą – paslaptingai įdomu!
Bibliotekininkės Indra ir Svetlana.
Tarptautinis skaitymo skatinimo projektas „Kartu paskaitykime knygelę“
Laimingi Knygų draugai sausio 16–20 dienomis draugavo su E. Daciūtės knyga „Laimė yra lapė“. 3a kl. mokinys Matas Bakanauskas Knygų draugams skaitė šios draugiškos knygos istoriją. Jaunieji knygų mylėtojai patogiai įsitaisę klausėsi apie berniuko ir lapės draugystę, apie praradimo liūdesį ir atradimo džiaugsmą. Juk, Tai svarbu kiekvienam! O kas yra LAIMĖ kiekvienam iš MŪSŲ! Apie tai ir diskutavome, o paskui ir užrašėme. O štai ir Mes…
Bibliotekininkė Indra

Gera laukti Kalėdų

Knygų draugai, laukdami Kalėdų, skaito šventines knygas ir gamina įvairius darbelius. Gruodžio 8 d. jaunieji skaitytojai skaitė ištrauką iš M. Kunnas knygos „Kalėdų Senelis“ ir …. patys pažiūrėkite….

„… Nykštukai uoliai dirba ištisus metus nuo sausio iki gruodžio. Tiek daug visko reikia prisiminti ir surengti. Bet Kalėdų Senelis turi gerų sąskaitininkų ir guvių padėjėjų.“

Knygų draugai su mokytoja Indra

AČIŪ

Prabėgo lapkritis, prabėgo ir bibliotekos akcija „Padovanok knygą – pasidalink gerumu!”. Labai džiugu, kad mokiniai dovanojo savo perskaitytas knygas, jas trumpai pristatė ir pasiūlė kitiems vaikams keliauti šių istorijų puslapiais. Tad, nuoširdžiai dėkojame už padovanotas knygas bibliotekai. Jūsų dėka mūsų bibliotekos lentynos pasipildė naujomis, įdomiomis pasakomis ir istorijomis: 79 mokiniai padovanojo 181 knygą. Šios knygelės jau greitai gulės lentynose ir lauks skaitytojų.
AČIŪ JUMS!
Sniegu girgždantys linkėjimai nuo bibliotekininkių Indros ir Svetlanos

KNYGŲ MUGĖ

Lapkričio 18 d. praūžė leidyklos „Nieko rimto“ knygų mugė. Vyko smagūs pokalbiai su Martynu – „knygų žinovu“: patarinėjo, pasakojo apie knygeles. O kur dar skirtukai, ženkliukai, lipdukai,
atvirukai, užrašų ir užduočių knygelės! Tai dovana ne tik sau, bet ir broliukui, sesutei, draugui… O dar smagiau, kai mokinukai čia, šalia, patogiai įsitaisę „skaitliotekoje“ ar sūpynėse, jau ir skaitė!
DRAUGAUKIME IR PRAMOGAUKIME SU KNYGA!
Bibliotekininkės Indra ir Svetlana

RUDENINĖ KNYGŲ MUGĖ

Spalio 27 d. bibliotekoje svečiavosi leidykla TERRA PUBLICA ir buvo atidaryta knygų mugė. Knygos, stalo
žaidimai džiugino visus. Spalvotos iliustracijos, įdomieji žaidimai, nuotaikingos knygelės traukė visų akį.
Mokinukai šios knygų mugės laukė nuo pat ankstyvo ryto. O mes, bibliotekininkės, labai džiaugiamės, kad
knyga traukia visus susiburti ir kartu praleisti laiką!
Bibliotekininkės Indra ir Svetlana

PASITIKĖK KNYGOMIS

Visą spalio mėnesį 2–4 klasių mokiniai šurmuliavo bibliotekoje. Vyko pamokėlės-susitikimai „Pasitikėk knygomis“.

2 klasių mokiniai susipažino su elektroninėmis knygomis. Ir visiems iškilo klausimas: „Ar tokia knyga turi „Knygos Dvasią?“ ir kurią knygą įdomiau skaityti – elektroninę ar popierinę?“

3 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Knygų pasaulyje”. Čia uoliai atsakinėjo į klausimus ir džiaugėsi savo sėkme. O sėkmė – tai kuo daugiau perskaitytų knygų!!!!!! Paskutinė užduotis, sakinio dėlionė  – „Knyga – tai indas, kuris mus pripildo”… Visus privertė susimąstyti, kodėl verta skaityti!?

4 klasių mokiniai  susipažino su V. Bako eilėraščiais „Ką manė kamanė” (2020 m. išrinkta vaikų metų knyga). Čia ketvirtokai skaitė eilėraščių ištraukas ir atsakinėjo į klausimus. Oi buvo viskoooo!!!  Eilėraščius reikia mokėti skaityti! Tą ir išbandė mokiniai.

Bibliotekininkės Indra ir Svetlana

 

Su bibliotekos veikla galite susipažinti čia.

Pradinės mokyklos aprūpinimo vadovėliais tvarkos aprašas 2020 m.

Vadoveliu sarasas 2022 m.

2022 m. įsigytų mokymo priemonių sąrašas

Užsakytų vadovėlių sąrašas 2021 m.

2021 m. įsigytų mokymo priemonių sąrašas

2019 m. įsigytų mokymo priemonių sąrašas

Įsigytų vadovėlių sąrašas 2019–2020 m.m.