Projektai

Projektas „Technologijų pažanga“

Išradimai buityje

Lapkričio 20 dieną 3b klasės mokiniai pristatė projektą “Technologijų pažangos mėnuo.” Mokiniai turėjo išsirinkti vieną technologinį išradimą, naudojamą namų buityje, ir jį aprašyti – kas yra technologinio išradimo autorius, kada jis išrastas ir kaip dažnai šis prietaisas naudojamas namuose. Taip pat mokiniai galėjo atsakyti ir į papildomą klausimą apie išradimo tobulinimą – jeigu galėčiau, ką pakeisčiau šiame įrenginyje. Mokiniai paplūšėjo iš peties ir pristatė pačius įvairiausius prietaisus, nuo dulkių siurblio iki blenderio. O papildomas klausimas vaikams sukėlė daug apmąstymų ir leido skleistis kūrybiškumui. Juk būtų puiku, jeigu šaldytuvas galėtų gaminti pieno kokteilius arba dulkių siurblys gebėtų transformuotis į robotą, kuris valytų visus aukštai pasiekiamus paviršius. Minčių apie prietaisų tobulinimus buvo daug ir įvairių, ir nežinia, galbūt ateityje jos taps įgyvendintos. Linkime sėkmės!

Interaktyvi pamoka „Vilnius tavo kišenėje“
Toliau vykdydami projektą „Lapkritis – technologijų pažangos mėnuo“, Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga, 2d klasės mokiniai dalyvavo interaktyvioje pamokoje „Vilnius tavo kuprinėje“. Jos metu antrokai „keliavo“ laiku per amžius nuo miesto įkūrimo XIV a. iki XXI a., susipažino su gotikos ir klasicizmo architektūriniais stiliais, išmoko juos skirti, „apsilankė“ parkuose ir soduose puošiančiuose mūsų sostinę.
Mokytoja Gitana
1c klasės projektas ,,Dulkių siurbliai – buitinės technikos karaliai”
Mokykloje vyko lapkričio mėnesio projektas -Technologijų pažangos mėnuo.
Lapkričio 30 d. 1d klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos Ingridos Bagdanskienės, 1b ir 1c klasės mokiniams pristatė projektą ,,Dulkių siurbliai – buitinės technikos karaliai”.1d klasės mokiniai rodė tėvelių sukurtas skaidres. Pasakojo, kaip dabar atrodo ir veikia jų siurbliai – buitinės technikos karaliai. Mokytoja vaikams užminė mįsles, suteikė žinių apie pirmuosius dulkių siurblius, jų gamintojus. Džiugu, kad dalyvaudami projekte, mokiniai įgijo daugiau žinių apie siurblių įvairovę ir naudą.

Mokytoja Ingrida

4a klasės mokinius šildo kartu gaminami pusryčiai
Tęsiant SpecAgros iššūkio projektą, 4a klasėje lankėsi ekologinio ūkio grybų augintojas A. Kiela. Jis papasakojo, kaip dauginasi grybai, parodė grybieną, ir dar niekam negirdėtus grybus-liūto karčiai. Mokiniai sužinojo, kad šie grybai labai naudingi žmogaus sveikatai. Įsidėmėjo, kad mikologija-tai mokslas apie grybus. Svečias į klasę atnešė įdomią užduotį-patiems užsiauginti grybų. Pagelbėti sutiko Gabijos šeima. Ir štai-pirmasis derlius jau klasėje. Grybai liūto karčiai subūrė šiltam bendravimui improvizuotoje virtuvėje. Ištyrinėję grybų išvaizdą ir kvapą, mokiniai pasigamino daržovių su grybais troškinį. Prisiminę artėjančių švenčių tradicijas, suprato, kad toks patiekalas tiktų ir Kūčių vakarienei. Kartu padirbėjus pusryčiai buvo ir sveiki, ir neapsakomai skanūs!
Mokytoja Birutė

 

4 klasių projektas „Ekokloginis ūkis“

„Pamokos matuojasi Panevėžį“. Ketvirtokai įgyvendino UAB „Specagra“ iššūkį.

Visą lapkričio mėnesį ketvirtų klasių mokiniai domėjosi, kaip veikia ekologiniai daržininkystės ūkiai. Jie konstravo, gamino maketus, ruošė pateiktis, atliko stebėjimus. 4b klasės mokiniai, nuvykę į daržininko Dariaus Morkūno ūkį, suprato, kad ūkininkas turi ne tik gerai prižiūrėti savo ūkį, bet ir naudotis informacinėmis technologijomis, kurios padeda greičiau ir lengviau atlikti darbus. Savo įgytą patirtį bei surinktą informaciją ketvirtokai pristatė vieni kitiems. Gilino komunikavimo, socialinę ir informacinių technologijų kompetencijas.

Mokytojos Zita, Vida ir Birutė

Tūkstantmečio mokyklos

1a klasės projektas “Šviesa mūsų namuose”

Į “Technologijų pažangos” projektą “Šviesa mūsų namuose” įsitraukė visi 1 c klasės šeimos nariai. Vaikai kartu su tėveliais ieškojo namuose priemonių, tinkamų pasišviesti, samprotavo, kokie yra jų privalumai ir trūkumai. Rezultatų aptarimo metu daugelis paminėjo žvakes ir jų minusą, kad gali sukelti gaisrą. Taigi buvo puiki proga apsilankyti gaisrinėje ir prisiminti saugaus elgesio su ugnimi taisykles, kaip elgtis pamačius gaisrą.

Projektą 1 b ir 1 d klasei pristatė net dvi mokinių komandos. Džiaugiuosi visais aktyviais projekto dalyviais ir dėmesingais klausytojais!

Mokytoja Asta

1b klasės projektas „Telefonas“

Edukacinė išvyka į Šiaulius

2023 m. lapkričio 22 d. 1b klasės mokiniai vyko į edukacinę išvyką, kurios tikslas buvo paminėti Pasaulinę televizijos dieną ir papildyti turimas technologijų pažangos mėnesio projekto žinias apie telefonus.

Nors rytas buvo šaltas, tačiau kupini geros nuotaikos leidosi į kelionę. Atvykę į Šiaulius, pirmiausia mokiniai aplankė Šiaulių televiziją. Vaikai buvo maloniai sutikti, aktyviai atsakinėjo į užduodamus klausimus. Truputį įsidrąsinę atidžiai žvalgėsi aplink, susitiko su žurnalistais. Vėliau aplankė montažinę, kurioje galėjo įrašyti ir pamatyti kaip jų balsas pavirsta garso takeliu. Video inžinierė pademonstravo, kaip galima pakoreguoti balsą (sulėtinti, pagreitinti, paploninti, pastorinti ir kt.). Tada mokiniai aplankė „žaliąją“ studiją, kurioje išvydo save televizoriuje, pabandė skaityti nuo „suflerio“ ir pajusti žinių vedėjo vaidmenį. Dar vaikai aplankė didžiąją filmavimo studiją, atidžiai viską apžiūrėjo, buvo filmuojami. Kupini įspūdžių mokiniai vyko toliau į Telefonijos muziejų. Ten vaikus pasitiko muziejaus darbuotoja, kuri vaikams išsamiai papasakojo apie telefonų atsiradimą, jų istorinę raidą, pademonstravo įvairių formų, dydžių, spalvų, dizainų telefonų iš įvairių amžiaus laikotarpių ir šalių. Muziejaus darbuotoja kai kuriuos eksponatus leido vaikams paliesti, išbandyti, pademonstravo įvairias telefonų galimybes. Mokiniai buvo sužavėti tokia gausybe telefonų, kai kurie juos labai nustebino, pavyzdžiui: telefonas-futbolo kamuolys, telefonas-limonado buteliukas, telefonas-pelėda, telefonas-kaukolė ir kt.

Pasisėmę naujų žinių ir įspūdžių, mokiniai grįžo į mokyklą.

Mokytoja Lina Misevičienė

Mokomės linksmiau

2023 m. lapkričio mėn. 1b klasės mokiniai vykdė trumpalaikį technologijų pažangos mėnesio projektą apie telefonus. Klasės mokytoja Lina Misevičienė ir muzikos mokytoja Rūta Remenytė-Linkonė vedė integruotas veiklas. Jų metu mokiniai naudodamiesi telefone atsiųsta programėle mokėsi skaityti, vykdė nuoseklias komandas, grojo įvairiais instrumentais, solfedžiavo rankų ženklais gamos natas ir jas įtvirtino naudojantis klaviatūra telefone, kur ne tik nuosekliai ir tvarkingai sugrojo mokytojos paskirtas užduotis (gamą aukštyn ir žemyn, do, mi  ir sol trigarsį), bet ir sukūrė savo melodiją, bei pristatė klasės draugams. Vėliau, savo sukurtiems kūriniams, vaikai pridėjo roko, popso, svingo stiliaus parinktis ir pritaikė judesius.

Mokytojos Lina Misevičienė ir Rūta Remenytė-Linkonė

2a klasės projektas „Mano gyvenamosios vietovės istorija”

Lapkričio 24 d. 2 a klasės mokiniai gilino pasaulio pažinimo temos ,,Mano gyvenamosios vietovės istorija” žiniais ir lankėsi RoboLabas centre. Edukacijos  metu vaikai su Ozobot robotuku keliavo po Panevėžio miesto žemėlapį, aplankant įžymias, lankytinas mūsų miesto vietas. Susipažino su jų istorija, aptarė kuo viena, ar kita vieta reikšminga Panevėžio miestui. Tai padaryti pavyko tik sužinojus kaip veikia robotukas. Buvo daug džiaugsmo koduoti Ozobotą, kuris geba sekti linijas, atpažinti spalvas, parinkus tinkamą spalvų kodą galima valdyti roboto kryptis ir veiksmus. Išmokus valdyti robotą vaikai miesto žemėlapyje turėjo pasirinkti lankytinus objektus, susidaryti maršrutą. Teisingai užkoduotas robotas sekė sudarytu keliu aplankant žymius miesto objektus. Dirbant porose vaikai ugdėsi skaitmeninę, kultūrinę bei pažinimo kompetencijas. Taip pat sėkmingai dalyvauja mokyklos veiklose ,,Technologijų pažangos mėnuo”.

Mokytoja Edita

2c klasės projektas „Mano žaliasis draugas“

Lapkritis – „Technologijų pažangos“ mėnuo, todėl 2c kl. mokiniai, naudodamiesi informacinėmis technologijomis, parengė projektą „Mano žaliasis draugas“. Pasaulio pažinimo pamokose prisiminę augalų pagrindines dalis ir išsiaiškinę augalų rūšis, antrokai internete rinko medžiagą apie pasirinktą augalą. Vėliau savo projektus pristatė bendraamžiams.Mūsų klasės mokiniai taip pat vyko į Robotikos centrą „RoboLabas“, kur dalyvavo integruotoje matematikos pamokoje „Dviženklių skaičių sudėtis ir atimtis peržengiant dešimtį“. Dirbdami porose vaikai turėjo atlikti aritmetinius veiksmus ir teisingai užprogramuoti MindDesigner robotą. Mokiniai dar kartą pasitikrino savo žinias, įsivertino gebėjimus, tobulino pažinimo, komunikavimo, skaitmenines kompetencijas.

Mokytoja Neringa

Dalyvaujame!
Lapkričio 21 d. Panevėžio „Žemynos“ progimnazija pakvietė Pradinės mokyklos antrų klasių mokinius dalyvauti vaikų mokymo plaukti projekte ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“. Projekto metu pagal VšĮ Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuro parengtą programą antrų klasių moksleiviai mokysis saugaus elgesio vandenyje ir pagrindinių plaukimo įgūdžių. Vaikai susipažins su vandeniu, įsisavins plūduriavimo ir kvėpavimo pratimus, plaukimo judesius gulint ant pilvo ir nugaros. Pamokose taip pat išmoks teisingai šokti į vandenį bei pagrindinių saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens taisyklių. Pamokas, kurios vyksta fizinio lavinimo užsiėmimų metu, veda profesionalūs treneriai ir patyrę mokymo plaukti instruktoriai.
Esame dėkingi Panevėžio „Žemynos“ progimnazijai už galimybę dalyvauti projekte.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia
Olimpinis mėnuo 2023
1 b ir 1 c klasės mokiniai spalio mėnesį dalyvauja Olimpinio mėnesio projekte.
Pagrindinis projekto tikslas – skatinti fizinį aktyvumą ir puoselėti olimpines vertybes. Įvairiausių užduočių ir judesio pagalba skatinsime naujų įpročių ugdymą. Žaidžiant bei šnekučiuojantis apie sveiką mitybą, emocijas, poilsį, mažieji įgaus naujų patirčių ir žinių. Siekiant ugdyti sveikus įpročius, į projektą kviesime įsitraukti ir visus vaiko šeimos narius.
Pirmoji savaitė buvo skirta fiziniam aktyvumui. Pertraukų metu vaikai stengėsi kuo daugiau judėti, mankštinosi kartu su superherojumi Ąžuolu Galinguoju, žaidė įvairius žaidimus. O vėsią, bet saulėtą spalio 6 d. abiejų klasių vaikai išsiruošė į Kultūros ir poilsio parką. Pasivaikščioję ir susipažinę su parko erdvėmis, skirtomis fiziniam aktyvumui, mokiniai išsirinko mėgstamiausią- žaidimų aikštelę. Joje visi pritaikė bėgimo, šokinėjimo, lipimo, čiuožimo įgūdžius, mokėsi saugoti save ir draugus.
Mokytojos Lina Misevičienė ir Asta Savickienė
Spalis – sveikatos stiprinimo mėnuo
Spalio 18 d. 3a klasės mokiniams Šiaurietiško ėjimo su lazdomis pamoką vedė Visuomenės sveikatos biuro specialistas fizinio aktyvumo skatinimo srityje Raimundas Dambrauskas. Vaikai įgijo naujos patirties. Dėkojame mokyklos sveikatos priežiūros specialistei Stanislavai Kabelienei už organizavimą.
Mokytoja Laimutė Žukauskienė

„Įdomiausio sprendimo“ nominacija

Gruodžio 18 d.  Panevėžio regioniniame STEAM atviros prieigos centre vyko verslumo skatinimo iniciatyvos „Pamokos matuojasi Panevėžį: iššūkių serija“ baigiamasis renginys. Mūsų mokyklos komanda: Gabija Stakelytė, Barbora Lukoševičiūtė, Aistė Jučaitė, Liepa Defnė Seferoglu, Tėja Biraitė, Adelė Juknevičiūtė, Adomas Ragažinskas pristatė aukcione iš UAB Specagra „nusipirktą“ iššūkį  – EKOLOGINIO ŪKIO VIZUALIZACIJĄ.  Visą mėnesį mokiniai domėjosi, kokie yra ūkininkams taikomi pagrindiniai aplinkosauginiai  ir klimatą mažinantys reikalavimai, ieškojo informacijos apie sėjomainą, vėjo jėgaines, saulės elektrines, kompostą, lankėsi tėvelių ekologiniuose ūkiuose. Mokiniai sukūrė net keletą ekologinių ūkių vizualizacijų. Šio iššūkio įdomybė ir atradimas – grybų „Liūto karčiai“ auginimas. Apie jų auginimo subtilybes mokykloje mokiniams papasakojo „Grybų fermos“  įkūrėjas A. Kiela.

Mūsų mokyklos komandai buvo įteikta „Įdomiausio sprendimo“ nominacija.

Mokiniai dovanų gavo  BA-TU-TĄ!

Visus renginio dalyvius mokiniai vaišino iš  ekologinio ūkio burokėlių iškeptu pyragu!

Renginio metu smagias kalėdines dainas dainavo mokyklos dainavimo studijos „Muzikos kūrybinė laboratorija“ mažieji dainininkai ir jų vadovė muzikos mokytoja Rūta Remenytė – Linkonė.

Nuoširdus AČIŪ  UAB Specagra darbuotojams, mokytojoms Audronei, Editai, Birutei  Zitai, Indrai,  mokinių tėveliams už iššūkio sprendimų ieškojimus ir pagalbą kuriant ekologinių ūkių vizualizacijas.

Išmokome ir sužinojome labai daug!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia

„Matuojamės“ UAB „Specagra“ iššūkį!
Panevėžio pradinės mokyklos mokiniai dalyvauja iniciatyvoje ,,Pamokos matuojasi Panevėžį: iššūkių serija“. Panevėžio pradinės mokyklos komandos iššūkis – „pasimatuoti“ UAB „Specagra“ įmonę ir išsiaiškinus, kokie yra ūkininkams taikomi aplinkosauginiai ir klimatą kaitą mažinantys reikalavimai, sukurti ekologinio žemės ūkio vizualizaciją. Spalio 25 d. mūsų mokyklos 3–4 klasių mokinių komanda su mokytojomis buvo labai maloniai priimta šioje įmonėje. Vizito metu moksleiviams buvo aprodyta žemės ūkio technika, gyvulininkystės skyriaus įranga ir aptarta ekologiška žemės dirbimo svarba. Po apsilankymo įmonėje, komanda vyko į Daukniūnų žemės ūkio bendrovę, kurios viena iš veikos sričių – pieninių karvių auginimas. Bendrovėje mokiniai turėjo galimybę iš arti pamatyti kaip auginamos karvės, tiesiogiai stebėjo karvių šėrimo procesą bei pašarų ruošimo žiemai ūkio darbus. Buvo įdomu išgirsti pasakojimą, koks ūkis yra ekologiškas, kas tai yra inovatyvi žemdirbystė.
Ačiū UAB „Specagra“ darbuotojams Simonai Kazilionytei, Aušrai Eismontienei, Gintarui Balilioniui, Laurynui Nakui už nuoširdų priėmimą, informatyvų pasakojimą, dovanėles.
Daukniūnų ŽŪB už galimybę pasisvečiuoti jų fermose.
Mokytojos Edita, Zita, Dalia
Pamokos matuojasi Panevėžį
Spalio 18 d. Pradinės mokyklos komanda: Tėja Biraitė, Barbora Lukoševičiūtė, Marta Doviataitė, Motiejus Barzda dalyvavo Panevėžio regioniniame STEAM atviros prieigos centre vykusioje verslumo skatinimo iniciatyvoje „Pamokos matuojasi Panevėžį: iššūkių serija AUKCIONAS“. Mokiniai aukcione sudalyvavo puikiai ir aukcione nusipirko UAB Specagra iššūkį. Domėsimės ir aiškinsimės, kokie yra ūkininkams taikomi aplinkosauginiai ir klimato kaitą mažinantys reikalavimai, kursime ekologinio žemės ūkio vizualizaciją, kurioje atsispindės pasiūlymai ūkininkams, kaip tausoti gamtą ūkininkaujant. Darbo laukia daug! Bus įdomu!
Ačiū mokytojoms Editai ir Zitai!
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia
Ačiū, Greta!

Pirmadienį  2 a klasės mokiniai ir mokytoja atsisveikino su VDU pradinio ugdymo pedagogikos ir ankstyvojo užsienio kalbos mokymo studijų programos studente Greta, kuri nuo rugsėjo 4 d.  atliko pedagoginę praktiką Panevėžio pradinėje mokykloje, 2 a klasėje. Mokiniai dėkojo Gretai už įdomias užduotis   pamokose, inovatyvius įsivertinimo būdus, draugystę, šypseną, pagalbą, patarimus. 2 a klasės mokinių tėvelių atstovai taip pat tarė nuoširdžius padėkos žodžius mūsų mylimai studentei. 2 a klasės mokiniai, mokytoja ir tėveliai linki Gretai sėkmingų mokslų ir  nepamiršti bei  kuo dažniau aplankyti savo mokinukus Pradinėje mokykloje. Atsisveikinimas buvo jautrus, saldus ir  truputį liūdnas. Sėkmės ir iki, Greta!

Mokytoja Edita

Savanorystė veža!
Labai smagu, kad mūsų mokykloje vis labiau populiarėja savanorystė.
Šiandiena pirma savanorystės diena buvo savanoriui, fizino ugdymo mokytojui Mantui!
Ačiū už gražią draugystę!
Direktoriaus pavaduotja ugdymui Dalia

Vaikų ir jaunimo meno projektas  „Apverstas pasaulis“

Birželio 1–2 d. Panevėžio pradinės mokyklos bendruomenė dalyvavo Panevėžio miesto savivaldybės finansuojamame vaikų ir jaunimo meno projekte „Apverstas pasaulis“.

Šio projekto tikslas – užtikrinti vaikų kūrybiškumo ir meninių įgūdžių ugdymą, pasitelkiant meno atstovus į formalųjį ugdymą.

Projekto veiklos vyko Skaistakalnio parke, Panevėžio pradinės mokyklos erdvėse. Vaikus matyti pasaulį kitaip mokė dailininkė, sienų tapytoja, fotomenininkė, dizainerė, įvairių meninių projektų kuratorė Milena Marcinkevičiūtė-Mili. Atrodytų, kad kūrybiškumas nepamatuojamas ir neapčiuopiamas, bet, tik suteikus vaikams neribojamą laisvę kurti, tu gali pamatyti, kad saulė gali būti drambliu, o drugelis – namu… Labai svarbu jau pradinėse klasėse ugdyti mokinių kūrybiškumo ir kultūrinę kompetencijas. Besiformuojančiai asmenybei svarbu kultūrinės savimonės ugdymas, grįstas žiniomis, aktyvia kultūrine raiška ir kultūriniu sąmoningumu. Taip pat pradinėse klasėse mokiniams svarbu tyrinėti, generuoti kūrybines idėjas, kurti produktus. Vaikams patiko kurti pasaulį, kuriame neegzistuoja taisyklės ir viskas vyksta apverstai!
Už nuotraukas dėkojame Milenai Marcinkevičiūtei-Mili
TŪM renginys
Projektas „Apverstas pasaulis“ finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės.
„Panevėžio miesto vaikų ir jaunimo meno projektų ir tautinio meno kolektyvų veiklos projektų finansavimo programa“
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia
Graži draugystė!
Vasario-balandžio mėnesiais Panevėžio pradinėje mokykloje atliko praktiką Mykolo Romerio universiteto Edukologijos ir socialinio darbo instituto profesinių studijų Pedagogikos programos  studentė Laura. Užsimezgė graži ir šilta 2a klasės mokinių, mokytojos Laimutės, mokytojos padėjėjos Dianos ir Lauros draugystė. Liūdna buvo atsisveikinti, bet tikimės, Laura, dar sugrįši ir jau galėsime į tave kreiptis – MOKYTOJA LAURA:)
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia
Tarptautinis „eTwinning projektas“ „Čia ir dabar su menu ir sąmoningumu mokykloje (angl. „Here&Now with Art and Mindfulness at School”)
Projekte dalyvaujantys 3a kl. mokiniai, panaudodami informacines technologijas, kūrė spalvotas ir spalvinti skirtas mandalas aplinkose https://www.staedtler.com/…/magic-motifs-https://www.mandalagaba.com/#v0YVa8. Kūrybos procesas mokiniams labai patiko. Pabandykite ir jūs sukurti savo mandalą 🙂
Mokytoja Birutė Kolinienė, soc. pedagogė Lina Seferoglu
Projekto „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ II etapas
2 klasių mokiniai kovo-gegužės mėnesiais dalyvauja projekto „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ antrame etape. Mokiniai turės 14 plaukimo pamokų. Projekto užsiėmimai vyksta „Žemynos“ progimnazijos baseine.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia
Neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projektas „Esu kitoks 2023“

Projekto vykdymo laikas 2023 m. kovo-lapkričio mėnesiai

Tikslas – ugdyti mokinių emocinį intelektą, organizuojant prasmingą užimtumą skatinti bendrumo jausmą, akcentuoti psichotropinių medžiagų prevenciją.

Uždaviniai:

  1. Saugoti ir stiprinti fizinę bei psichinę vaiko sveikatą, puoselėti jo prigimtį, tenkinti svarbiausius poreikius: judėjimo, fizinio ir psichinio saugumo, bendravimo, pažinimo, asmeninio vertingumo, saviraiškos.
  2. Mokyti pozityvaus bendravimo formų, atsisakant netinkamo elgesio, žalingų įpročių.

3. Tobulinti vaikų saviraišką, kūrybiškumą, kritinį mąstymą, bendravimo bei bendradarbiavimo ir komunikacinius įgūdžius.

Numatomi projekto rezultatai, reikšmė

Projektinės veiklos padės įtvirtinti sveikos gyvensenos įgūdžius, mokinių socialinius gebėjimus, pozityvaus bendravimo, kylančių nesutarimų sprendimo įgūdžius. Aktyvių meninės bei sportinės krypties veiklų metu vaikai mokysis tinkamai reikšti emocijas ir jausmus, prisiimti įsipareigojimus ir atsakomybę.

Socialinės, emocinės, sveikos gyvensenos kompetencijos ugdymas, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių tobulinimas gerins mokyklos mikroklimatą – bus kuriami pozityvūs tarpusavio santykiai, gerės mokinių fizinė ir psichinė sveikata. Mokyklos bendruomenė turės žinių apie emocinę sveikatą ir ją palaikančius ir sveikatą stiprinančius veiksnius: mitybą, fizinį aktyvumą. Jomis remsis kasdieniniame gyvenime. Ilgųjų pertraukų metu vyks vaikų joga.  Ketvirtų klasių mokiniai veiklomis  „Aš tavo didysis brolis, sesė“ pirmų klasių mokiniams padeda lengviau adaptuotis mokykloje, jaustis emociškai saugiems. Ikimokyklinių įstaigų priešmokyklinių grupių vaikai dalyvaudami įvairiose veiklose kartu su mokyklos mokiniais bendraus ir bendradarbiaus kartu. Ikimokyklinių įstaigų ugdytiniams Pradinė mokykla taps žinoma. Tai turės įtakos renkantis mokyklą. Bendradarbiavimas tarp ikimokyklinių įstaigų, soc. partnerių tęsis ir pasibaigus projektui.

 VEIKLOS

Draugystės tiltai

3c kl. mokiniai mokyklos socialinės pedagogės iniciatyva lankėsi Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje, kur susitiko su šios mokyklos mokiniais bei darbuotojais. Draugiški, bendri užsiėmimai bei žaidimai prasidėjo nuo minčių lietaus. Tolerancija – kas tai? Visiems išsisakyti ir suprasti vieniems kitus labai padėjo gestų kalbos vertėja. O bendrauti, draugauti teko dar ir porose gaminant šių metų tolerancijos simbolį – žibintą bei žaidžiant žaidimus. Po draugiško pasibuvimo būryje Pradinės mokinių laukė gestų kalbos pamokėlė, kurią pradėjo šios mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė pasveikindama atvykusius svečius. Pamokos metu, kurią vedė visiškai negirdintis, bet kalbėti galintis mokytojas Vilius Glušokas, ne tik daug sužinota, pasimokyta gestų abėcėlė, bet ir gestų pagalba išmokta pasakyti savo vardą. Na, o išvyka užbaigta ekskursija, pažintimi po mokyklą. Grįžus į savo mylimą Pradinę visi noriai dalinosi išvykos įspūdžiais, aptarė kam gi reikalinga gestų kalba, kuo ji svarbi mums – girdintiems. Ir dar pavyko išsiaiškinti, kad aplankytos mokyklos simbolis – sraigė! Tikimės, kad tolerancija bei jos supratimas gyvuos ir širdelėse, ir kasdieniniame gyvenime.

Neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projektas „Esu kitoks“

Mokytoja Audronė Gubistienė ir socialinė pedagogė Lina Seferoglu

https://fb.watch/oL09mWEpoF/

Veikla „PIKSELIŲ ATRADIMAI“
Svečiuose mažieji Panevėžio r. Dembavos lopšelio-darželio „Smalsutis“ priešmokyklinukai!
Neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projektas „Esu kitoks“
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia

ŠOKIŲ RINGAS 2023

Gegužės 11 d. įvyko didžiulė šokio šventė „Šokių ringas“. Dalyvavo visi 1-4 klasių mokiniai. Mažieji šokėjai ilgai ruošėsi, repetavo, dėliojo šokio žingsnelius. Salėje sklido muzikos garsai, spalvos, jauduliukas veiduose, šypsenos ir šokio nuotaikos. Komisija, jaukiai įsitaisiusi tarp balionų ir vaikų, atidžiai stebėjo šokėjus, vertino drausmę, estetinę išvaizdą (stilių, originalumą), šokio atlikimą, pastangas.

SVEIKINAME:

  • 1 KLASIŲ

GERIAUSIA ŠOKIO KLASĖ – 1C KLASĖ

GERIAUSIA ŠOKĖJA – ELIJA DUŽINAITĖ

GERIAUSIAS ŠOKĖJAS – PATRIKAS IR ROKAS GURSKIAI

  • 2 KLASIŲ

GERIAUSIA ŠOKIO KLASĖ – 2C KLASĖ

GERIAUSIA ŠOKĖJA – MĖTA TIŠKEVIČIŪTĖ

GERIAUSIAS ŠOKĖJAS – LUKNIUS STANKEVIČIUS

  • 3 KLASIŲ

GERIAUSIA ŠOKIO KLASĖ – 3B KLASĖ

GERIAUSIA ŠOKĖJA – MELISA MONTVILAITĖ

GERIAUSIAS ŠOKĖJAS – MANTAS PAŠILIS

  • 4 KLASIŲ

GERIAUSIA ŠOKIO KLASĖ – 4B KLASĖ

GERIAUSIA ŠOKĖJA – VIKTORIJA ŽIGELYTĖ

GERIAUSIAS ŠOKĖJAS – SERGEJUS URBONAS

  • PASKATINAMIEJI PRIZAI

3C KL. ARIANA BURNECKAITĖ

4B KL. EMILIS ŽELNYS

4C KL. DŽIUGAS VERKULEVIČIUS

Dėkojame visiems mokiniams, mokytojams už geranoriškumą, dideles pastangas ir gerą nuotaiką. Tikimės, kad šis renginys taps mūsų mokyklos tradicija. JŪS ESATE VISI ŠAUNŪS IR NUOSTABŪS!!!

Neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projektas „Esu kitoks“

Su pagarba, šventės rengėjai Valentina Suleimanova ir Lukas Bakanavičius

OLIMPINĖ DIENA 2023
Gegužės 17 d. Pradinėje mokykloje vyko „OLIMPINĖ DIENA 2023“
Visų klasių mokiniai, mokytojai dalyvavo Panevėžio futbolo akademijos stadione vykusioje sporto, šokio dienoje. Mokiniai šoko, dalyvavo estafetėse, žaidė futbolą.
Neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projektas „Esu kitoks“
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia
“Tu man vis dėlto draugas”
Panevėžio pradinės mokyklos neigiamų socialinių veiksnių projekto “Esu kitoks” bei Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos neigiamų socialinių veiksnių projekto “Žengiu teisingų keliu” bendra projektinė veikla – virtuali mokinių piešinių paroda “Tu man vis dėlto draugas”.
“Tikras draugas visada
Ir nelaimėj, ir bėdoj greta…”
/V. Šekspyras/
Socialinė pedagogė Lina
Protmūšis „10 užduočių”
Spalio 26 d. Panevėžio pradinėje mokykloje vyko neigiamų socialinių veiksnių projekto „Galiu būti kitoks” protmūšis „10 užduočių”, kuriame dalyvavo Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos, Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos bei Panevėžio pradinės mokyklos 2 klasių mokiniai. Nuotaikingu muzikos kūriniu renginį pradėjo mokyklos dainavimo studijos dainorėliai (mokytoja Rūta Remenytė-Linkonė). Protmūšio metu mokiniai turėjo atlikti įvairias užduotis: išspręsti Jausmų kryžiažodį, iš skiemenų sudėlioti žodelius, surasti ir suskaičiuoti išsibarsčiusias raideles, prisiminti mėnesių pavadinimus ir pan. Vieniems mokiniams užduotis įveikti sekėsi lengviau, kitiems truputėlį sunkiau. Vertinimo komisijai, kurią sudarė Pradinės mokyklos informacinių technologijų mokytoja Svetlana Likšienė, K. Paltaroko gimnazijos socialinė pedagogė Inga Bučiūnienė ir M. Karkos pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Jolanta Matiukė, susumavus rezultatus paaiškėjo, kad geriausiai savo žinias pademonstravo Panevėžio Mykolo Karkos antrokai (mokytoja Violeta Matiukaitė). Nuoširdžiai sveikiname ir džiaugiamės.
Socialinė pedagogė Lina Seferoglu
KAIP PIKTULIS VIRSTA GERULIU
Mes jau džiaugiamės dovanotomis knygomis! Ir tik pas Knygų draugus vyksta stebuklai! Lapkričio 16 d. skaitėme knygą ,,Piktulis“ ir supratome, kad kai lydi nesėkmės, tampame piktuliais. O niršdami netyčia atstumiame tuos, kuriuos mylime. Tačiau mes esame GERULIAI ir šypsomės visiems, ir sakome tik gerus žodžius.
Linkėjimai nuo mokytojos Indros ir Knygų draugų
Alano dantys
Spalio 12 dieną Knygų draugai skaitė Jarvio knygą „Baisieji Alano dantys“.
„Jis žliumbė ir staugė labiau nei visi džiunglių jaunikliai kartu paėmus….“
Kodėl? Ot ir nepasakysim, ateikit į biblioteką ir sužinosit. O Knygų draugai ne tik skaitė, bet ir gamino krokodilą. Nepatikėsite, bet mūsų žvėriukas yra su gėlių ir obuoliukų dantimis. Ir jis visiškai geras ir nebaisus!
Bibliotekininkė Indra
Akcija „Kartu mes galime daugiau!“
Neigiamų socialinių veiksnių projektas „Galiu būti kitoks!“
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia
Meilė vaikšto keturiomis kojomis
Kalbėti apie gerumą nėra gerai, reikia taip ir elgtis.
(Kinų liaudies išmintis)
Pasaulis kasmet spalio mėnesio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną.
Jau ketvirti metai šią dieną Panevėžio pradinėje mokykloje šeimininkauja mažieji, didieji mokinukų geriausi draugai, jų augintiniai. Mokiniai, mokinių tėveliai į pirmą pamoką „Meilė vaikšto keturiomis kojomis“ rinkosi su savo augintiniais. Pamokoje dalyvavo jorkšyro terjerai, auksaspalviai retriveriai, kokerpudeliai, vižlai, haskiai, Toy pudeliai, Pomeranijos špicai, Tailando ridžbekai, Maltos bišonai, vokiečių aviganiai, papiljonai, terjerai, Lietuvos skalikas, triušiukai, katytytės, peliukai, jūros kiaulytės, vėliukai papūga ir net gyvatė su savo mažaisiais šeimininkais. Gerumu švytėjo mokinių akys, kai prie savo širdučių spaudė savo mylimus augintinius. Mokykloje dar niekada nebuvo tiek daug keturkojų mokytojų, kurie mokė atsidavimo, meilės, pasiaukojimo ir gerumo! Apie beglobius mažuosius draugus pasakojo VŠĮ „PUMA“ vadovė Vilma . Ypatingus gebėjimus demonstravo mokytojos Jūratės augintinis Tango. Visi augintiniai buvo pamaloninti ,,dovanėlėmis“.
Šis Neigimų socialinių veiksnių projekto „Galiu būti kitoks III“ renginys dar kartą parodė, kiek džiaugsmo ir prasmės mūsų gyvenimui suteikia augintiniai.
Nuoširdus AČIŪ visiems keturkojams ir dvikojams mūsų bendruomenės nariams!
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia

Saulės įkrovimas

Vieną kovo 30 d. Knygų draugai atsikėlė ir už lango pamatė daug sniego… Ką daryti? Ogi, kartu su ežiuku ėjome ieškoti saulės. SURADOM, PAGAVOM! O kad šilčiau, skaisčiau ir ilgiau šviestų,
dar ir įkrovėme baterijas  žalsvais gelsvais elementais….
Pavasariniai linkėjimai nuo mūsų visų KD!!

Neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projektas „Esu kitoks“ finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės.

Vaikų joga

1b ir ic klasių mokiniai dalyvavo jogos užsiėmimuose. Vaikai kupini energijos, entuziastingai juda, jiems sunku ilgai išbūti vienoje padėtyje. Dėl šių priežasčių vaikų joga yra kiek kitokia.  Užsiėmimai skirti koordinacijai, kūno lankkstumui ir taisyklingam kvėpavimui lavinti.  Skatina vaikus pasitikėti savimi ir moko ematijos kitiems, leidžia vaikams atsiskleisti ir išmokti valdyti savo emocijas. Daugiau atsipalaidavimo ir juoko!

Neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projektas „Esu kitoks“ finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia Dausienė

Vaišiname Lietuvą puodeliu arbatos

Šventės ir sveikinimai tęsiasi! Kovo 23 d. Knygų draugai, aptardami arbatos gėrimo mandagų elgesį, skaitė K. Kasparavičiaus istoriją „Arbatos klubas“ ir kūrybinėse dirbtuvėlėse gamino puodelį. Jame ne tik garavo, bet ir kvepėjo žolelių arbata. „Kartą Knygų Draugai pakvietė Lietuvą išgerti arbatos. Kompanija susirinko gana marga…“

Neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projektas „Esu kitoks“ finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia, mokytoja Indra ir Knygų Draugai
Vakaronė „Šokim, trypkim, linksmi būkim!“
Kovo 9 dieną Pradinės mokyklos bendruomenė rinkosi į Panevėžio bendruomenių rūmų salę. Vyko tradicinė vakaronė „Šokim, trypkim, linksmi būkim“. Vakaronė buvo skirta Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai  – paminėti. Renginio metu koncertavo mokyklos neformaliojo būrelio „Linksmieji muzikantai“ mažieji muzikantai (vadovas Vidas Klišys), šokio sūkuryje sukosi tautinio šokio kolektyvo „Saulužė“ šokėjai (vadovai Ričardas ir Lukas Bakanauskai). Na, o mokytojams, mokinių mamytėms, tėveliams, močiutėms, seneliams, broliukams ir sesutėms neleido atsikvėpti folkloro ansamblio „Raskila“ (vadovė Lina Vilienė) muzikantai ir šokėjai. Smagiame rate sukosi visa mokyklos didelė, draugiška bendruomenė. Ačiū visiems už smagų laiką kartu!
Neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projektas „Esu kitoks“ finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia
Vaikų joga
2023 m. kovo–lapkričio mėnesiais mokykloje vykdomas neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projektas „Esu kitoks“. Fizinio ugdymo pamokų, ilgųjų pertraukų metu mokykloje vyksta vaikų joga. Jogos užsiėmimuose  mokiniai lavina koordinaciją, kūno lankstumą ir  taisyklingą kvėpavimą. Joga skatina vaikų pasitikėjimą savimi ir moko empatijos kitiems, leidžia vaikams atsiskleisti ir išmokti valdyti savo emocijas.
Neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projektas „Esu kitoks“ finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės.
Projekto vadovė Dalia
Projektas „Mokytojų mainų dienos 2023“
Vasario 2 d. mokykloje vyko projektas „Mokytojų mainų dienos“. Projekto tikslas – mokymosi lyderystės ugdymas. Mokiniai turėjo galimybę pakeisti ugdymosi aplinką. Pamokas jiems vedė kitų klasių mokytojai. Į projektą įsitraukė 100 proc. klasių. Mokiniai dirbo poromis, komandomis, naudojosi įrankiu „Mouse Mishieft“, lavino skaičiavimo įgūdžius, susipažino su termometrų rūšimis, žiūrėjo animacinius filmus, juos aptarė, dalyvavo viktorinoje, susipažino su eiliuota pasaka, piešė komiksus, eksperimentavo, mokėsi piešti be teptuko, atliko dėmesio įsisamoninimo,  kvėpavimo pratimus, užduotis  „Kahoot“ užduotis, žaidė komandinį žaidimą „Give me five“. Mokiniai ugdė pažinimo, skaitmeninę, pilietiškumo, socialinę, emocinę ir sveikos gyvensenos, kultūrinę, komunikavimo kompetencijas. Pasibaigus projektui mokytojai pildė refleksijos lapus aplinkoje „Teams“. Mokiniai dalyvavo apklausoje. Iš 98 apklaustų 2–4 klasių mokinių 95 mokiniai pasisakė, kad tai viena iš įdomesnių dienų metuose.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia
Tarptautinis projektas „Kartu paskaitykim knygelę“
Panevėžio pradinės mokyklos 1a klasės mokiniai, kurie lieka pailgintos dienos grupėje dalyvavo tarptautiniame skaitymo skatinimo projekte „Kartu paskaitykim knygelę“. Tyrimais įrodyta, kad būtent knygas skaitantys vaikai turi labiau išlavintą kritinį mąstymą, geriau sprendžia gyvenimiškas problemas, lengviau bendrauja. Evelinos Daciūtės kūrybą galima priskirti prie tų, kurios domina vaikus. Pasirinktą šios autorės knygą „Drambliai ėjo į svečius“ mokiniai ne patys skaitė, o pasikvietė 3a kl. mokines Liepą ir Gabiją kaip skaitoves. Kiekvienas vaikas išsirinko frazę iš knygos ir perkėlė tekstą į kompiuterį. Dirbtinis intelektas (Craiyon modelis) sugeneravo paveikslėlius pagal jam pateiktas užklausas. Pirmokams buvo smalsu, kokį piešinį išvys savo kompiuteryje, o pamatę maloniai nustebo. Juk smagu derinti ir knygą, ir kompiuterį.
Bibliotekininkė, PDG mokytoja Svetlana Likšienė
Iniciatyva „Padėsiu mokytis“
Prie Panevėžio pradinės mokyklos kolektyvo prisijungė iniciatyvos „Padėsiu mokyti(s)“ savanorė Eglė Tičkūnaitė.
Gražaus laiko kartu!
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia
Mūsų mokyklos 3a ir 2c kl. mokiniai dalyvauja tarptautiniame eTwinning projekte “HERE&NOW with Art and Mindfulness at School”., kuriame dalyvauja mokiniai iš Rumunijos, Lenkijos, Turkijos, Graikijos ir Kroatijos. Viena iš projekto veiklų – kartu parengtas 2023 m. kalendorius su įvairiomis dėmesingo įsisąmoninimo praktikomis. Kviečiame Jus pavartyti ir naudotis mūsų sukurtu kalendoriumi 🙂
Soc. pedagogė Lina, psichologė Laura
Gruodžio 20 d. įvyko pirmasis eTwinning projekto “Here&Now with art and mindfulness at School” dalyvių susitikimas. Projekte dalyvauja mūsų mokyklos 2c ir 3a klasių mokiniai bei vaikai iš Lenkijos, Graikijos, Rumunijos, Kroatijos bei Turkijos. Mokiniai savo gimtąja kalba dainavo vieni kitiems kalėdines daineles, dalinosi puikia nuotaika bei linkėjo gražių švenčių.
„Nebūtina daryti žygdarbių. Visai pakanka mažų dalykėlių, atliktų su didele meile.” (Motina Teresė)
Dėkojame mokiniams ir jų tėveliams už nuostabias KALĖDINES EGLUTES🎄. Kiek daug širdies ir šilumos įdėta jas kuriant! Net 152 eglutės puošė mokyklos erdves, o vėliau iškeliavo džiuginti Panevėžio Šv. Juozapo globos namų senolius bei A. Bandzos socialinių paslaugų namų gyventojus, Panevėžio aklųjų ir silpnaregių bibliotekos bei Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos “Šaltinėlis” skaitytojus.
Šiltų, jaukių ir gražių Jums švenčių!!!
Tikybos mokytoja Alma Jakusevičiūtė-Kulevičė, socialinė pedagogė Lina Seferoglu

Pagaliau finišas!!!!!!!!!

Gruodžio 16 d. mūsų mokyklos komanda Elija, Tėja, Liepa, Sofija, Marta, Amelija, Gabija su mokytoja Audrone Gubistiene ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia Dausiene robotikos centre „RoboLabas“ dalyvavo baigiamajame iniciatyvos „Pamokos matuojasi Panevėžį: iššūkių serija“ renginyje. Mokiniai pristatė AB „Panevėžio energija“ iššūkį „Kaip taupyti šilumą?“. Šis iššūkis subūrė visą pradinės bendruomenę ieškojimams ir eksperimentams. Tiek klasėse, tiek namuose, šeimose vyko intensyvi, kūrybinė veikla. Tėveliai, mokiniai, mokytojai ieškojo  būdų, kaip taupyti šilumą. Vienų ieškojimai – statistiniuose skaičiavimuose, kitų – paruoštuose informacinėse pateiktyse, trečių užfiksuota nuotraukose, dar kitų – piešiniuose ar sukurtuose maketuose. Buvo priimtas sprendimas – sukurti vieną filmuką, kuriame mokiniai vaizdžiai parodytų, kokie yra šilumos taupymo būdai. Mažuosius aktorius filmavo ir filmuką kūrė Saulės ir Vakario tėtis Tomas Krisiūnas.

Gruodžio 16 d. mokyklos komanda robotikos centre „RoboLabas“ pristatė 2 filmukus „Kaip taupyti šilumą Panevėžio pradinėje mokykloje?“ ir 3c klasės tėvelių atrastą taupymo būdą „Šilumą kuriame apsikabindami“. Mokinių pristatymai buvo sutikti gausiais aplodismentais ir šypsenomis. Mūsų mokyklos iššūkio pristatymas laimėjo KŪRYBIŠKIAUSIO SPRENDIMO nominaciją.

Ačiū visai mokyklos bendruomenei, kuri aktyviai dalyvavo šio projekto sprendimų ieškojimuose.

Visų jūsų dėka už iššūkio „Kaip taupyti šilumą?“ pristatymą MOKYKLOS MOKINIAI LAIMĖJO NEŠIOJAMĄ KOMPIUTERĮ IR JBL KOLONĖLĘ!!!! Dovanas mokyklos komandai įteikė Panevėžio miesto meras. Rytis Mykolas Račkauskas ir  AB „Panevėžio energija“ atstovė spaudai Daiva Paulauskienė.

Gautomis dovanomis mokiniai galės naudotis mokyklos skaitykloje!!!!!!!!!!!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia

Būk mano draugu!

1d klasės mokiniai dalyvauja šalies 1- 4 klasių mokinių projekte „Būk mano draugas“. Projekto dalyviai turi parašyti ir išsiųsti laiškus respublikos mokyklų bendraamžiams, siekiant užmegzti tarpmokyklinį bendravimą. Pirmokai nusprendė laiškais nudžiuginti Panevėžio rajono Ramygalos gimnazijos Vadoklių skyriaus pradinukus. Dalyvaudami projekte mokiniai ugdo kūrybiškumo ir komunikavimo kompetencijas.
Mokytoja Gitana
Kaip pirmokai lobio ieškojo?
Ryte, kaip visada, 1d klasės mokinių laukė elfas Išdykėlis. Šį kartą elfas neprikrėtė išdaigų, bet pakvietė pirmokus surasti LOBĮ! Susiskirstę komandomis, pasiėmę elfo paliktas užuominas, vaikai patraukė ieškoti lobio. Vieni aplankė biblioteką, kitiems teko apsilankyti valgykloje, raštinėje, pas socialinę pedagogę, sveikatos priežiūros specialistę, budėtoją. Deja, ten jų laukė ne lobis, bet kitas laiškas su nauja užuomina, liepiančia grįžti į klasę. Klasėje atplėšę vokus, rado „sukarpytą“ sakinį, kurį perskaitę ir surado saldų lobį. Šventė tęsiasi!
Mokytoja Gitana
Elfo kelionė

Gruodžio 7 d. mokykloje apsigyveno 15 elfų. Išdykėliai  tiek pridaro netvarkos, kad net baisu! Bet…bet mokiniams jie labai patinka ir jie laukia vis kito ryto ir vis kitų išdaigų!

Olimpinis mėnuo 2022

Spalio mėnesį 1d klasės mokiniai dalyvavo projekte „Olimpinis mėnuo 2022“, kurio metu ugdė sveikos gyvensenos įpročius. Pirmokai formavo savo fizinio aktyvumo įpročius, kartu su virtuvės šefu Gian Luca Demarco gvildeno sveikos mitybos temą ir mokėsi gaminti sveikus patiekalus. Virtualaus susitikimo metu olimpietė Diana Zagainova papasakojo savo karjeros sėkmės istoriją, mokiniai analizavo video reportažą apie bendradarbiavimą. Kalbėdami apie emocinę sveikatą, pirmokai išmoko keletą užduočių, kurios gali praversti tiek pamokų, tiek pertraukų metu tinkamai išreikšti ir sureguliuoti emocijas klasėje. Mėnesį laiko pirmokai buvo aktyvesni nei įprastai, stengėsi sveikiau maitintis, suformavo dar geresnius tarpusavio santykius bei geriau reguliavo savo emocijas. Už dalyvavimą projekte mokiniai buvo apdovanoti projekto globėjos p. D.Nausėdienės ir LTOK prezidentės D. Gudzinevičiūtės padėkomis.

Mokytoja G. Zupkaitė

 

Projektas „Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“

Spalio – gruodžio mėn. mokyklos 2a, 2b, 2c ir 2d klasių mokiniai dalyvauja projekte „Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ Panevėžio „Žemynos“ progimnazijoje. Antrokus plaukimo įgūdžių moko patyrę specialistai.
Užsiėmimus finansuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei projekte dalyvaujančios savivaldybės.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia

Tarptautinis #eTwining projektas „Games of the Schools“

2022 m. sausio – balandžio mėn. mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo tarptautiniame eTwining projekte „Games of the Schools“. Pagrindinis mūsų dalyvavimo projekte tikslas – skatinti vaikus daugiau žaisti, žaidimo pagalba įveikti bendravimo, emocinius ir mokymosi sunkumus.

Projekto metu, žaidžiant tradicinius kitų šalių žaidimus, mokiniai  ugdėsi savarankiškumo bei grupinio darbo įgūdžius, domėjosi kitomis kultūromis bei mokėsi taikyti WEB 2.0 įrankius. Vaikai išbandė Lenkijos, Slovėnijos, Ispanijos ir Turkijos žaidimus, atliko kūrybines užduotis, siuntė linkėjimus projekto draugams.

Psichologė Laura Liepinė, socialinė pedagogė Lina Seferoglu, mokytoja Birutė Kolinienė

https://fb.watch/cZJossHmyt/

 

 

 

 

PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖS NEIGIAMŲ SOCIALINIŲ VEIKSNIŲ PREVENCIJOS PROJEKTAS „GALIU BŪTI KITOKS III“

 Projekto tikslas – ugdyti mokinių emocinį intelektą organizuojant bendrumo jausmą skatinantį  prasmingą užimtumą.

Uždaviniai:

  1. Saugoti ir stiprinti fizinę bei psichinę vaiko sveikatą, puoselėti jo prigimtį, tenkinti svarbiausius poreikius: judėjimo, fizinio ir psichinio saugumo, bendravimo, pažinimo, asmeninio vertingumo, saviraiškos.
  2. Mokyti pozityvaus bendravimo formų.
  3. Tobulinti vaikų saviraišką, kūrybiškumą, kritinį mąstymą, bendravimo bei bendradarbiavimo ir komunikacinius įgūdžius.

Projekto įgyvendinimui skirta 400 eurų.

Projektinės veiklos padės įtvirtinti mokinių socialinius gebėjimus, pozityvaus bendravimo, kylančių nesutarimų sprendimo įgūdžius. Aktyvių meninės bei sportinės krypties veiklų metu vaikai mokysis tinkamai reikšti emocijas ir jausmus, prisiimti įsipareigojimus ir atsakomybę.

Socialinių – emocinių kompetencijų ugdymas, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių tobulinimas gerins mokyklos mikroklimatą – bus kuriami pozityvūs tarpusavio santykiai, gerės mokinių fizinė ir psichinė sveikata. Mokyklos bendruomenė turės žinių apie emocinę sveikatą ir ją palaikančius ir sveikatą stiprinančius veiksnius: mitybą, fizinį aktyvumą. Jomis remsis kasdieniniame gyvenime. Ilgųjų pertraukų metu vyks vaikų joga. Veiklų „Aš tavo didysis brolis, sesė“ pirmų klasių mokiniai padedant ketvirtų klasių mokiniams, lengviau adaptuosis mokykloje, jausis emociškai saugūs. Ikimokyklinių įstaigų priešmokyklinių grupių vaikai dalyvaudami įvairiose veiklose kartu su mokyklos mokiniais bendraus ir bendradarbiaus kartu. Ikimokyklinių įstaigų ugdytiniams pradinė mokykla taps žinoma. Tai turės įtakos renkantis mokyklą. Bendradarbiavimas tarp ikimokyklinių įstaigų, soc. partnerių tęsis ir pasibaigus projektui.

Projekto veiklos

Jogos pamoka

Lapkričio 14 d. 1d klasės mokiniai pirmą pamoką pradėjo dalyvaudami vaikų jogos užsiėmime. Vaikai kupini energijos, entuziastingai juda, jiems sunku ilgai išbūti vienoje padėtyje. Užsiėmimo metu vaikai lavino koordinaciją, kūno lankstumą bei taisyklingą kvėpavimą. Joga skatina vaikų pasitikėjimą savimi bei empatiją kitiems, leidžia vaikams atsiskleisti ir išmokti valdyti savo emocijas. Tai joga žaidimų formoje. Daugiau atsipalaidavimo bei juoko!
Neigiamų socialinių veiksnių projektas „Galiu būti kitoks III“
Mokytoja Dalia

 

Stalo žaidimų popietės „Žaidžiu ir draugą kviečiu“

 

Paroda „Ar gi mes nepanašūs?!“
Spalio 4 d. minima PASAULINĖ GYVŪNŲ DIENA. Šią dieną Panevėžio pradinės mokyklos antrame aukšte atidaryta mokyklos darbuotojų ir jų augintinių paroda „Ar gi mes nepanašūs?!“
Kviečiame apsilankyti parodoje ir pagalvoti kuris augintinis panašiausias į savo šeimininką?!
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia
Gerumo akcija „Meilė vaikšto keturiomis kojomis“
Rugsėjo 27 – spalio 4 dienomis mokykloje vyko akcija „Meilė vaikšto keturiomis kojomis“. Jos metu surinktos dovanos beglobiams keturkojams draugams iškeliavo į
VŠĮ „Puma“ ir VŠĮ „Mažasis draugas“.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia

Diena „Meilė vaikšto keturiomis kojomis“

Kalbėti apie gerumą nėra gerai, reikia taip ir elgtis.
(Kinų liaudies išmintis)
Pasaulinės gyvūnų globos dieną Panevėžio pradinėje mokykloje buvo ir smagu ir tuo pačiu labai jautru. Mokiniai, mokinių tėveliai į pirmą pamoką „Meilė vaikšto keturiomis kojomis“ rinkosi su savo augintiniais. Gerumu švytėjo mokinių akys, kai prie savo širdučių spaudė savo mylimus augintinius. Mokykloje gerumo pamokas vedė mokiniai, tėveliai kartu su savo keturkojais draugais. Jorkšyras, labradoras, bišonas, pudelis, špicas, koli, pekinas, biglis, vipetas, buldogas, ridžbekas, katytės, peliukai, vėžliukai, triušiukai… Mokykloje dar niekada nebuvo tiek daug keturkojų mokytojų, kurie mokė atsidavimo, meilės, pasiaukojimo ir gerumo! Mokykloje lankėsi ir mokinių augintiniais grožėjosi Panevėžio švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Audronė Bagdanskienė. Apie beglobius mažuosius draugus pasakojo VŠĮ „Mažasis draugas“ įkūrėja Andželika. Ypatingus gebėjimus demonstravo įvairiose rungtyse šunų dresūros mokykos „Bestas“ augintinai. Mokykloje surengta mokyklos darbuotojų paroda „Ar gi mes nepanašūs?“ Visi augintiniai buvo pamaloninti ,,dovanėlėmis“.
Šis Neigimų socialinių veiksnių projekto „Galiu būti kitoks III“ renginys dar kartą parodė, kiek džiaugsmo ir prasmės mūsų gyvenimui suteikia augintiniai.
Nuoširdus AČIŪ visiems keturkojams ir dvikojams mūsų bendruomenės nariams!
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia

Virtuali piešinių paroda „Tu man vis dėlto draugas“

Labai džiaugiamės praėjusiais metais užsimezgusia draugyste su Mykolo Karkos pagrindine mokykla. Draugystę stipriname vykdydami bendras veiklas.  Artėjant vasaros atostogoms pakvietėme vaikus dalyvauti Panevėžio miesto savivaldybės administracijos finansuojamų neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projektų Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos „Žengiu teisingu keliu“ ir Panevėžio pradinės mokyklos „Galiu būti kitoks III“ bendroje veikloje – virtualioje piešinių parodoje „Tu man vis dėlto draugas“.

Kviečiame pasidžiaugti mokinių darbais.

„Tu man dar esi berniukas, panašus į šimtą tūkstančių kitų berniukų. Aš tau esu lapė, panaši į šimtą tūkstančių lapių. Bet jei tu mane prisijaukinsi, mudu būsime vienas kitam reikalingi. Tu man tada būsi vienintelis pasaulyje. Aš tau būsiu vienintelė pasaulyje” – Antoine de Saint-Exupery

Panevėžio pradinės mokyklos socialinė pedagogė Lina seferoglu ir Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Jolanta Matiukė

Veikla „Širšių lizdas“

Gegužės 31 d. trečios klasės mokinių laukė Panevėžio miesto savivaldybės neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projekto „Galiu būti kitoks III“ veikla „Širšių lizdas“. Ji vyko Skaistakalnio parke. Mokyklos mokinių mylima savanorė Akvilė Svidraitė kartu su pavaduotoja ugdymui Dalia pasiūlė mokiniams pažaisti interaktyvų orientacinį žaidimą „Ar žinai?“. Devynios komandos su mokytojais, mokytojų padėjėjais, švietimo pagalbos specialistais  ieškojo užduočių stotelių naudodamiesi programėle Actionbound. Mokiniai turėjo atsisiųsti programėlę į savo telefonus. Telefonais skanavo paruoštus QR kodus ir atliko įvairias užduotis: ieškojo žmogaus sukurtų statinių, gamtos objektų, dėliojo dėliones iš gamtinės medžiagos, tobulino šunų vedžiojimo parke taisykles, fotografavo nuostabią parko gamtą. Visoms komandoms  grįžus į paskutinę stotelę, vyko refleksija. Mokiniai vienbalsiai nutarė,  kad svarbiausia tokiose veiklose draugystė ir komandinis darbas. Veiklų metu ugdė skaitmeninio raštingumo, mokėjimo mokytis kompetencijas.

Panevėžio miesto savivaldybės neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projektas „Galiu būti kitoks III“

Programa “Didysis – mažasis draugas”

Ar ketvirtokas pasiruošęs tapti savanoriu? Per šiuos metus bandėme atsakyti į šį klausimą dalyvaudami „Didžiojo – mažojo draugo“ projekte. Ketvirtų klasių moksleivius pakvietėme tapti savanoriais ir skirti laiko auginant draugystę, bendradarbiavimą, atsakomybę ir šaunų pavyzdį mažajam draugui. Šiais mokslo metais didžiosiomis draugėmis ryžosi tapti 4a kl. Liepa Ragauskaitė, 4b kl. Marija Grybaitė, Kamilė Kisieliūtė, Rožė Grinkevičiūtė, Mia Mockapetrytė, 4 c kl. Elija Grigaliūnaitė, Gintarė Taruškaitė, Nikoleta Anagnostou, Patricija Pukytė, Tėja Talalaitė ir Smiltė Aleliūnaitė. Mergaitės įsipareigojo bent kartą į savaitę skirti laiko pažaisti, pasikalbėti, padėti ar tiesiog pabūti su mažosiomis draugėmis. Jų draugystė padėjo pirmokėms sustiprėti, labiau pasitikėti savimi, bendrauti draugiškai, išmoko pasirūpinti savimi ir šalia esančiais.

Panevėžio miesto savivaldybės neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projektas „Galiu būti kitoks III“

 

 

2022 m. balandžio 28-29 d. 

„Talentas – dovana, kurią valdo žmogus“
Balandžio 28-29 d. Panevėžio pradinėje vyko tradicinis, vaikų labai laukiamas TALENTŲ šou „Linksmoji nata 2022“!
Mokiniai pasirodymams ruoštėsi labai atsakingai, todėl ir pasirodymai buvo vienas už kitą įdomesni, gražesni…
Ko tik neprigalvojo mūsų pradinukai: vieni deklamavo, kiti demonstravo karatė ir baleto meną, o kiek dailininkų, šokėjų, dainininkų, sportininkų, muzikantų… ir nesuskaičiuosi.
ŠAUNUOLIAI!!!!!!!!!!!!
Neigiamų socialinių veiksnių projektas „Galiu būti kitoks III“

2022 m. balandžio 28 d. 

Kodėl gi nepradėjus dienos nuotaikingu šokiu?!
Panevėžio pradinės mokyklos bendruomenė švenčia tarptautinę ŠOKIO dieną!
Tarptautinė šokio diena – minima balandžio 29 dieną. Ši šventė švenčiama nuo 1982 metų, UNESCO sprendimu.
Neigiamų socialinių veiksnių projektas „Galiu būti kitoks III“

 

2022 m. sausio 28 dieną pasirašytas pagal iš Europos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto Nr. 09.2.1-ESFA-V-719-01-0001 ,,Kokybės krepšelis“ kūrimas“ sutartį parengtas Panevėžio pradinės mokyklos veiklos tobulinimo planas. Planą parengė mokyklos bendruomenė, jam pritarė Panevėžio miesto savivaldybės administracija ir Nacionalinė švietimo agentūra. Įgyvendinti projekte numatytas veiklas, per dvejus metus Panevėžio pradinei mokyklai skirta 71 882 eur.

Projekto tikslas – užtikrinti kiekvieno mokinio pasiekimų ir asmeninės pažangos augimą. Tikslui pasiekti mokykla numačiusi įsigyti modernių ugdymo priemonių, aktyvinti projektinę,  patyriminę veiklą, organizuoti papildomas konsultacijas mokiniams, atsižvelgiant į jų poreikius, įvesti papildomą pamoką – informacines technologijas 2 ir 3 klasių mokiniams, organizuoti aktyviąsias pertraukas. Taip pat – įrengti naujas edukacines erdves mokykloje: mokinių poilsiui, aktyviam mokymuisi, modernizuoti Atradimų klasę, įrengti IT klasę, sensorinį nusiraminimo kambarį, emocinės iškrovos erdvę, kieme – papildomą lauko klasę bei treniruoklius mokinių fiziniam aktyvumui skatinti; tobulinti mokytojų dalykines kompetencijas, bendradarbiaujant su kitomis Lietuvos pradinėmis mokyklomis, mokantis vieniems iš kitų.

Pasibaigus projektui tikimės turėti ne mažiau nei 3 procentais išaugusius mokinių pasiekimus, taip pat – mūsų mokytojų sukurtą integruoto mokymo programą 2-3 klasių mokiniams ,,Išmanus pradinukas“, integruotų pasaulio pažinimo pamokų 1-4 klasėms aprašų banką Atradimų klasei, atnaujintas edukacines erdves ir daug sėkmingų ir laimingų mokinių!

Projekto pradžia – 2022 m. II ketvirtis, pabaiga – 2023 m. III ketvirtis

Labai džiaugiamės šia galimybe ir nekantraujame pradėti pokyčius!

Direktorė Kristina Žaltauskienė

 

 

Mokykla dalyvauja projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“.

 

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą.

Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

 

Projekto partneriai:

visos šalies savivaldybės, kurių tarybos yra mokyklų steigėjai;
valstybinės mokyklos: Kauno dailės gimnazija, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija, Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazija, Kalesninkų Mykolo Rudzio pagrindinė mokykla, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija, Turgelių „Aistuvos“ gimnazija, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija, Nacionalinė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykla, Vilniaus „Šaltinio“ pagrindinė mokykla, Vilniaus lietuvių namai, Buivydiškių pagrindinė mokykla, Eitminiškių gimnazija, Juodšilių „Šilo“ gimnazija, Lavoriškių gimnazija, Riešės gimnazija.

 

 

Projekto įgyvendinimo metu vykdomos šios veiklos:

gamtos ir technologinių mokslų mokymo priemonių ir įrangos įsigijimas;
gamtos ir technologinių mokslų mokymui įsigytų mokymo priemonių ir įrangos panaudojimo ugdymo procese metodikų parengimas.