mokytoja Gitana
Trečiadienio popietę, pasaulio pažinimo pamokos metu, 1a klasės mokiniai ne tik džiaugėsi prasidėjusiu pavasariu, susipažino su gyvais ir negyvais objektais bei jų požymiais, bet ir nusikėlė į pačią vasaros pradžią. Mokiniai mintimis vaikščiojo Baltijos pajūryje esančiomis kopomis ir stengėsi pajusti lengvą, gaivų, smulkiažiedžių gubojų kvapą, jas patyrinėti ir grįžti į klasę. Na, o sugrįžus mokinių mintys realizavosi ir baltosios gubojos atsidūrė 1a klasėje. Norėdami įsitikinti, ar augalai iš tikrųjų yra gyvas objektas ir turi organizmų požymių, mokiniai atliko bandymą – gubojų šakeles pamerkė į dažais nudažytą vandenį. Palaukus porą valandų, mokiniai pastebėjo, jog gėlių žiedai nusidažė tokia spalva, kuria buvo nudažytas vanduo. Pildydami tyrimo stebėjimo protokolą, dalyvaudami frontalioje demonstratyvioje diskusijoje, mokiniai išsiaiškino, jog šis augalas yra gyvas organizmas, nes jis siurbia vandenį (maitinasi). Tyrimo pabaigoje mokiniai padarė išvadą, kad augalo žiedų spalva pasikeitė dėl stiebu ir vandens indais keliaujančio nudažyto vandens, kuris pasiekia kiekvieną augalo žiedą. Manome, jog pirmokai žengė puikų žingsnį biologo ir floristo profesijų link!
Mokytoja Edita ir Greta
Pasaulio pažinimo pamoka lauko klasėje
Ką daryti, kai reikia palyginti Lietuvoje gyvenančių gyvūnų pėdsakus sniege, o sniego nėra? 1d klasės mokiniai prisiminė, kad Milena Marcinkevičiūtė – Mili papuošė mokyklos erdves mokomaisiais piešiniais. Pasaulio pažinimo užduotį pirmokai atliko puikiai! Ačiū dailininkei!
Mokytoja Gitana
1a klasės dailės ir technologijų pamoka „Pikselių klasėje“
Mokinių kūryba per informacinių technologijų pamokas!
„Žaidimai su sniegu” kompiuterio ekrane
Dailės pamoka kitaip
1 dklasės mokiniai apsilankė naujoje kompiuterių klasėje. Čia mokiniai tobulino skaitmeninę kompetenciją. Dailės pamokoje pirmokams buvo smagu piešti ne tik su akvarele ar pieštukais. Mokiniai susipažino su „AutoDraw“ programa. Pamokoje netruko ir iššūkių- ne visiems pavyko suvaldyti kompiuterio pelytę.
Mokytoja Gitana
PAMOKOS MOKYKLOS ERDVĖSE
Interaktyvios lėkštės „Hospots“
1d klasės mokiniai labai pamėgo žaisti su interaktyviomis lėkštėmis „Hospots“. Tai interaktyvi ugdymo priemonė, skatinanti vaikų judėjimą ir sukurianti inovatyvią mokymosi aplinką. Žaidimas su interaktyviomis lėkštėmis ne tik linksmos ir smagios gaudynės fizinio ugdymo pamokose, bet ir galimybė aktyviai veikti pasaulio pažinimo pamokose žaidžiant atminties lavinimo žaidimus. Pirmokai žaisdami su interaktyviomis lėkštėmis ugdo asmenines ir socialumo kompetencijas, mokosi programavimo pagrindų.
Mokytoja Gitana
ĮRENGTA LAUKO KLASĖ
BIBLIOTEKOS VEIKLA
KNYGNEŠIAMS ATMINTI
Kovo 16-ąją bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvėlės KNYGNEŠIO DIENAI paminėti. Jų dėka šiandien mes galime kalbėti, rašyti, mąstyti lietuviškai. 4b kl. mokiniai prisiminė šią istorijos atkarpą ir pagamino mini knygeles kaip lietuvybės simbolį, taip pagerbdami rizikingą knygnešių pasiaukojimą. „Knyga neša žinią, žinia neša meilę Tėvynei, meilė Tėvynei neša laisvę!”
Kviečiame pasižvalgyti po fotokoliažų galeriją ir prisiminti mūsų gimtinės istoriją, kuri svarbi kiekvienam iš mūsų.
Bibliotekininkės Svetlana ir Indra
Širdingai šokoladinis susitikimas
Vasario 23 d. KNYGŲ DRAUGAI susitiko, skaitė eilėraštį ir kūrė iš širdelių „Šokolėdrą“
simbolizuojantį saldžias Užgavėnes bei begalinę meilę gimtam kraštui, tėveliams ir draugams.
Su meile knygų draugai ir mokytoja Indra
GIMTADIENIS
VASARIO 1 D. – DŽIUGI BIBLIOTEKOS ŽINIA
Gera laukti Kalėdų
Knygų draugai laukdami Kalėdų, skaito šventines knygas ir gamina įvairius darbelius. Gruodžio 8 d. jaunieji skaitytojai skaitė ištrauką iš M. Kunnas knygos „Kalėdų Senelis“ ir …. patys pažiūrėkite….
„… Nykštukai uoliai dirba ištisus metus nuo sausio iki gruodžio. Tiek daug visko reikia prisiminti ir surengti. Bet Kalėdų Senelis turi gerų sąskaitininkų ir guvių padėjėjų. …“
Knygų draugai su mokytoja Indra
AČIŪ
PASITIKĖK KNYGOMIS
Visą spalio mėnesį 2-4 klasių mokiniai šurmuliavo bibliotekoje. Vyko pamokėlės – susitikimai „Pasitikėk knygomis“.
2 klasių mokiniai susipažino su elektroninėmis knygomis. Ir visiems iškilo klausimas: „Ar tokia knyga turi „Knygos Dvasią?““ ir „kurią knygą įdomiau skaityti: Elektroninę ar Popierinę?“
3 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje “Knygų pasaulyje”. Čia uoliai atsakinėjo į klausimus ir džiaugėsi savo sėkme. O sėkmė – tai kuo daugiau perskaitytų knygų!!!!!! Paskutinė užduotis, sakinio dėlionė – “Knyga – tai indas, kuris mus pripildo”… Visus privertė susimąstyti, kodėl verta skaityti!?
4 klasių mokiniai susipažino su V. Bako eilėraščiais “Ką manė kamanė” (2020 m. išrinkta vaikų metų knyga). Čia ketvirtokai skaitė eilėraščių ištraukas ir atsakinėjo į klausimus. Oi buvo viskoooo!!! Eilėraščius reikia mokėti skaityti! Tą ir išbandė mokiniai.
Bibliotekininkės Indra ir Svetlana
KNYGŲ DRAUGŲ ŽIRAFOS
Spalio 13 dieną knygų draugai vėl susitiko. Šventėm mokykloje praūžusią Pasaulinę Gyvūnijos dieną. Skaitėm knygelę „Žirafa netelpa į lapą“. Buvo be galo įdomu paklausyti ir pažiūrėti kaip žirafa raitosi, lankstosi kad tik tilptų į lapą. Tačiau pelėda patarė taip nevargti, o „…juk knygoj matosi lapai du, tai ir užimk juos abu!…“. Visi buvo sužavėti! Paskui kirpome, spalvinome, piešėme, klijavome, lankstėme. Ir štai, pažiūrėkite, mūsų žirafos, beeet kojos netilpo į lapą. Bet, juk, tai dar įdomiau….
Bibliotekininkė Indra
Susirinko knygų draugai!
Kiekvieną ketvirtadienį į biblioteką susirenka Knygų Draugai. Ir berniukams, ir mergaitėms žiba akutės… Pasakoja apie save, ranką prie širdutės pridėję taria Priesaikos Žodžius. O kur dar pačių pasigamintos Knygų Draugų Priesaikos apyrankės, padėjėjos Emos – staigmenos. Viskas nauja ir įdomu! Todėl ir laukiame ketvirtadienio – naujai susitikti, padraugauti ir laukti netikėtų užduočių.
Mokytoja – bibliotekininkė Indra
BALANDIS – KARJEROS UGDYMO MĖNUO
Projektas „Kuo užaugęs būsiu!“
Kai užaugsiu būsiu…
PASIMATUOK PROFESIJĄ
Labai džiaugiamės ir sveikiname mūsų mokyklos 4a kl. mokinių Tito Strelčiūno, Aurėjos Nebulos Skumbinaitės, Miglės Petkevičiūtės bei Domanto Lečo komanda „Šokoledas“, kuri gegužės 9 d. dalyvavo Panevėžio miesto bendrojo lavinimo mokyklų 3-4 kl. mokinių ugdymo karjerai konkurse „Pasimatuok profesiją“ ir laimėjo II-ą vietą!!! Valio!!!
Konkurso metu mokiniai pademonstravo puikiai atliktus namų darbus – prisistatymą. Vėliau, spęsdami įvairias konkurso užduotis, atskleidė labai geras žinias apie profesijas, kūrybiškumą, lavino lyderystės ir komandinio darbo įgūdžius. Mokiniams pasiruošti padėjo socialinė pedagogė Lina ir ugdymo karjerai specialistė Edita.
Socialinė pedagogė Lina
Programuotojas
Balandžio 26 d. 1 b klasės mokinio Tim Lipskio mama pasakojo vaikams apie programuotojo profesiją, o į klasę atneštas robotas judėjo pagal vaikų sukurtus algoritmus. Ši veikla glaudžiai siejasi su balandžio mėnesio Kokybės Krepšelio tema ,,Kuo užaugęs būsiu?“.
Policijos komisariate
Balandžio 26 d. 1 b klasės mokiniai lankėsi policijos komisariate. Čia atvykti mus pakvietė Abigailės Valickaitės teta – policijos pareigūnė. Vaikai susipažino su policijos darbo vieta ir pareigomis, išbandė policininkų darbo įrankius, netgi pasidarė savo pirštų antspaudus. Tuo pačiu pasikartojome ir saugaus elgesio gatvėje ir kelyje taisykles. Ši veikla glaudžiai siejasi su balandžio mėnesio Kokybės Krepšelio tema ,,Kuo užaugęs būsiu?“.
Mokytoja Rita
Kuo užaugęs būsiu?!
Balandžio 19 d. 1 b klasės mokiniai vyko į Jaunuolių dienos centrą. Apsilankyti šioje įstaigoje mus pakvietė čia dirbanti Kamilio Bakanavičiaus mama. Mokiniai išbandė įvairius amatus, sudalyvavo net keturiose edukacinėse pamokėlėse: IT, kūrybos, teatro, keramikos. Gal įgyta patirtis šiose veiklose ateityje turės įtakos pasirenkant profesiją. O ir ši veikla glaudžiai siejasi su balandžio mėnesio Kokybės krepšelio tema ,,Kuo užaugęs būsiu?“.
Gėlininkai
Pasaulio pažinimo pamokoje 1d klasės mokiniai „matavosi“ gėlininko profesiją. Susibūrę atradimų klasėje, vaikai į vazonėlius kruopščiai bėrė žemes, po to sėklytes, jas laistė ir spėliojo kas išdygs. Dirbdami pirmokai išsiaiškino, kad ši profesija reikalauja kruopštumo ir labai didelės kantrybės – juk taip norisi greito rezultato!
Mokytoja Gitana
Knygų pasaulyje. Bibliotekininkė.
Balandžio 2 d. buvo minima Tarptautinė vaikų knygos diena ir garsiojo danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimtadienis. Šiai dienai paminėti 1c klasės mokiniai apsilankė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės – Bitės viešojoje bibliotekoje. Čia vyko edukacija “Knygų pasaulyje”, kurios metu susipažino su knygos atsiradimo istorija, sužinojo, kad knygos gali būti ir labai didelės ir labai mažos, erdvinės ir elektroninės, skirtos neregiams ir kvepiančios, ir t.t. Edukatorė Jolanta sudarė galimybes vaikams sukurti pirmąją savo knygutę, ją iliustruoti. Na, o įdomiausia dalis, kai nuspalvinę savo personažus, pirmokai juos aktyvino virtualioje erdvėje programėlės “Quiver” pagalba. Grįžome pilni įspūdžių ir su mintimis ten ne vieną kartą apsilankyti!
Mokytoja Neringa
Meras- ne profesija
Pradinės mokyklos 4a klasės mokiniai apsilankė Panevėžio miesto savivaldybėje. Vykdydami balandžio mėnesio projektą apie profesijas, išgirdo kiek daug profesijų esama. Keli mokiniai labai nori būti merais. Meras ar profesija? Mokiniai dalyvavo viktorinoje, ieškojo virtualioje erdvėje objektų, surado savo mokyklą, kur gyvena.
Mokytoja Daiva B.
KOVAS – VERSLUMO MĖNUO
Pamoka ,,Mažiau-tvariau. Arčiau-sveikiau.“
4a klasės mokiniai dalyvavo nuotolinėje įdomiojoje pamokoje ,,Mažiau-tvariau. Arčiau-sveikiau.“ Pamokoje sužinojo apie tvarumą, maisto tausojimą, ekologinius bei nacionalinės kokybės maisto produktus, sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą. Uždavė net namų darbus. Dabar ruošiamės dalyvauti viktorinoje.
Mokytoja Daiva B.
tik pamatyti aukso dulkėmis dengtus didžiulės knygos puslapius, bet ir susipažinti su lietuvių kalbos istoriniais vingiais – pirmąja lietuviška knyga, spaudos draudimo laikotarpiu ir kt. Jaunieji skaitytojai netgi turėjo galimybę pamatyti pirmosios lietuviškos knygos vaikams modelį, didžiausia ir mažiausiomis, erdvinėmis ir net trimatėmis knygomis. Mokiniai itin džiaugėsi šia pamoka, nes galėjo sensoriniu būdu susipažinti su įvairių, ypatingų rūšių knygomis ir sukurti savo svajonių knygelę.
Mokytojos Edita ir Greta
Projektinė veikla „Miestas“
Kovo mėnesį 4b klasės mokiniai organizavo projektinę veiklą integruodami matematikos, lietuvių kalbos, dailės ir technologijų pamokas. Sukūrėme jaukų miestelį iš antrinių medžiagų. Per lietuvių kalbos aprašėme savo svajonių kambarį. Matematikos pamokoje apskaičiavome pagaminto namo plotį, ilgį ir plotą. Analizavome, kokias geometrines figūras naudojome įgyvendinant procesą. Išplėtėme kolegialumo principą vieni su kitais. Mokiniai labai laimingi ir patenkinti sukurtu savo procesu.
Mokytoja Daiva Zakarauskaitė
Pamoka apie oro balioną
Antradienio popietę 1a klasės mokiniai paminėjo ne tik miego ir pasaulinę ypatingų žmonių dieną, bet ir labai svetingai priėmė mūsų mokyklos buvusį mokinį Tadą, kuris savo mokslo kelionę tęsia Panevėžio Vyturio progimnazijoje. Tadą atlydėjo jo puikioji, palaikančioji mokytoja Jolanta.
Svečias ypatingai sužavėjo 1a klasės mokinius papasakodamas apie oro baliono atsiradimo istoriją. Tadas taip pat pristatė oro baliono modelį, todėl pirmokai turėjo galimybę pamatyti, kaip jis kyla. Mokiniai sužinojo, kiek kainavo pagaminti oro balioną. Siekiant ugdyti mokinių verslumą, Tadas pristatė, kaip reikėtų apskaičiuoti oro baliono modelio sąmatą. Po informatyvaus pristatymo mokiniai sudalyvavo viktorinoje, kurioje itin aktyviai atsakinėjo į užduodamus klausimus.
Ačiū, Tadai!
Tau gero skrydžio linki 1a klasės mokiniai ir jų mokytojos Edita ir Greta.
Edukacija SEB banke
4c klasė kovo 15 d. vyko į SEB banką. Deino mamytė mums pravedė labai įdomią edukaciją. Mes susipažinome su garsiuoju banko seifu, kuriame panevėžiečiai laikė savo brangenybes ir kitus vertingus popierius. Sužinojome daug įdomių faktų apie pinigus. Žiūrėjome filmuką apie įvairias pasaulio valiutas. Kūrėme savo pinigus.
4c klasės mokytoja Rita
VASARIS
Projektas „Pažink Lietuvą“
Vasario 21 dieną 2 d klasės mokiniai šventė ne tik Blynų dieną, tačiau taip pat minėjo Tarptautinę gimtosios kalbos dieną. Lietuvių kalbos pamokoje mokiniai pristatė atliktą mėnesio užduotėlę – pasirinktos poezijos skaitymą bei gramatiškai išnagrinėtą eilėraštį. Nors užduotėlė buvo ne iš lengvųjų, tačiau mokiniai drąsiai ir užtikrintai dalinosi autorių eilėmis. Išgirdome įvairiausios kūrybos – skirtos Tėvynei, paukščiams, pavasariui, netgi, dulkėms ir švarai. Išgirdome ir įdomių eilėraščių pasirinkimo istorijų. Ar galite patikėti, jog viena klasės mergaitė kūrinį išsirinko iš savo mamos pradinėje klasėje įsigytos knygos? Tai puikus pavyzdys – kaip mes galime branginti turimas knygas, gimtuosius žodžius bei visą tai perduoti ateities kartoms.
Mokytoja Jolita Bujokė ir mokytojos padėjėja Agnė Kuginytė
Miesto savivaldybėje
Panevėžio pradinės mokyklos 3c klasės mokiniai mėnesio temą,, Pažink Lietuvą‘‘ papildė ekskursija į miesto savivaldybę. Sužinojom kokius darbus ten žmonės dirba, kaip rūpinasi miesto plėtra , tvarka, grožiu. Paviešėjom posėdžių salėje, kur atsakėm į viktorinos apie Panevėžį klausimus, žiūrėjom mokomąjį filmuką apie tinkamą atliekų rūšiavimą. Labai patiko naudojantis išmaniuoju ekranu žemėlapyje surasti savo namus, mokyklą, kitus žinomus miesto pastatus. Buvo smagu susipažinti su maloniais darbuotojais ir dar gavom dovanų. Šaunu gyventi Panevėžyje!
Mokytoja Zita Nefienė
Atradimai 4b klasėje
Vasario 2 d. mokykloje vyko „Mokytojų mainų dienų“ projektas.4a ir ir 4c klasių mokiniai mokėsi 4b klasėje. Vyko integruotos pamokos. Mokiniai dalyvavo viktorinoje ,,Ką žinai apie Lietuvą?‘‘, atliko midfulness kvėpavimo pratimus. Vyko darbas grupėse. Mokiniai lipdė iš modelino, piešė ant akmenukų, riešutų kevalų. Atliko bandymus su padidinamuoju stiklu, mikroskopais. Stebėjo vilną, akmenį, džiovintus lapus, vabalų, augalų fosilijas, daržovių ir gyvūnų plaukų pavyzdžius. Mokiniai jautėsi tikrais mokslininkais ir atradėjais.
Mokytoja Daiva Zakarauskaitė
SAUSIS
Projektas „Žiemos išdaigos“
Išvyka į Tapybos studiją „Druska“
Sausio 27 d., penktadienį, pirmojo pusmečio baigimo proga 2a klasės mokiniai lankėsi Tapybos
studijoje „Druska“. Užsiėmimą vedė dailininkė Fausta Diržytė. Mokėmės pažinti spalvų pasaulį,
atrasti jų maišymo paslaptis. Pasinėrėme į paveikslo „Ledo gėlės“ tapymą. Nutapyti paveikslai
pradžiugins klasės mokinių šeimas.
2a klasės mokytoja Laimutė Žukauskienė
Mindfulness kvėpavimo pratimai lauke
Sausio 20 d. 4b klasės mokiniai, kartu su mokyklos karjeros specialiste Edita, įgyvendino KK
krepšelio temą ,,Žiemos išdaigos‘‘. Mokiniai atliko mindfulness kvėpavimo pratimus lauke.
Įtvirtino 5 žmogaus pojūčius atlikdami užduotis. Smagiai žaidė komandinius žaidimus.
Mokytoja Daiva Zakarauskaitė
Sniego seniai
Sausio 16 d. 1b klasės mokiniai atliko kūrybinį eksperimentą ,,Sniego seniai“. Jo metu mokiniai susipažino su vandens, sodos ir acto savybėmis bei atliko bandymus su šiomis medžiagomis. Ši veikla siejasi su kokybės krepšelio sausio mėnesio tema ,,Žiemos išdaigos“.
Panevėžio priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje
Sausio 20 d. 1d klasės mokiniai lankėsi Panevėžio priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, kur supažindino su ugniagesių gelbėtojų technika bei įranga. Mokiniai dar kartą prisiminė su kokiais pavojais galima susidurti žiemą, kai čiužinėji ant ledo, bandai pamaitinti antis Senvagėje, leidiesi rogutėmis nuo kalniuko ir t.t. Prevencinė informacija leido vaikams suprasti, kaip svarbu yra laikytis saugaus elgesio taisyklių tam, kad liktum sveikas ir saugus.
Mokytoja Gitana
Susipažinkime – vanduo
1c klasės mokiniai pasaulio pažinimo pamokoje susipažinę su vandens būsenomis ir aptarę vandens
svarbą žmogaus gyvenime, sausio 18 d. keitė ugdymosi aplinką ir vyko į Gamtos mokyklą įtvirtinti
savo žinias. Čia vaikai atliko tyrimus, kurie padėjo geriau suprasti vandens kietą, skystą ir dujinę
būsenas, sužinojo, kad vanduo gali būti beformis, bekvapis, beskonis ar pan.. Edukatorė džiaugėsi
gausiomis pirmokų žiniomis apie vandenį ir aktyviu dalyvavimu tyrimuose.
Mokytoja Neringa
Rytmetys su pasaka
Trečiadienio rytmetį 2a ir 2b klasių mokiniai lankėsi Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje, kur žiūrėjo mokytojos Aurikos Zimblytės-Blansjaar sukurtą ir 2d klasės mokinių suvaidintą spektaklį “Snieguolė ir septyni nykštukai”. Nuotaikingas muzikinis jaunųjų aktorių pasirodymas antrokams labai patiko. Mokinius sužavėjo scenos dekoracijos, aktorių drąsa, nuoširdžiai sudainuotos dainos.
Soc.pedagogė Lina
GRUODIS
Projektas „Kuriame ir laukiame stebuklų“
GERUMO MĖNUO
2022-12-22 mokykloje buvo organizuojama kūrybiškumo ugdymo diena „Pasidalink gerumu“. 2c kl. mokiniai nusprendė šią dieną išplėsti į akciją “PASIDALINK ŠIRDIES GERUMU”, kuri persikėlė ir į atostogų laikotarpį. Puikiai žinome, kad žiema – tikras išbandymas mūsų krašte žiemoti pasilikusiems paukščiams. Paukščių globa žiemą – tai ne tik malonumas atlikti gerą darbą, bet ir puiki galimybė iš arčiau pažinti čia žiemoti pasiliekančius paukščius. Taip pat tai gyvenimiška galimybė ugdytis atsakingumo. Tad paukšteliai tikrai džiaugėsi ne tik lesalu, bet ir draugyste su naujais ir rūpestingais draugais. O kokios didelės mūsų klasės draugės Viltės Misevičiūtės šeimos narių širdys! Nuo pat karo Ukrainoje pradžios Viltytė drauge su tėveliais dalinasi savo gerumu, tiek padovanodami įvairius savo daiktus, žaislus, žaidimus, tiek su tėveliais nupirkdami naujus, reikalingus daiktus, maistą, rūbus Lietuvoje, Panevėžyje prisiglaudusiems vaikams iš Ukrainos bei jų šeimoms. Na o susirinkę po atostogų vienas kitam padovanojome savo rankelėmis išlankstytas, nulipdytas, pasiūtas, iškirptas ir dekoruotas širdeles. Labai smagu pasidalinti džiaugsmu, meile, gerumu su kitais.
Edukacija “Prie balto Kūčių stalo”
Edukacinė programa „Prie balto Kūčių stalo“
Kalėdinės eglutės
Kuriame ir laukiame stebuklo
Stebuklo suvokimas visada priklauso nuo tam tikrų aplinkybių ir žmogaus asmeninių savybių. Ypatingą reikšmę stebuklo laukimas įgyja prieš didžiąsias metų šventes. Bet svarbiausia ne laukti, o patiems kurti, kad ir labai mažus stebuklus. Tad 2c klasės mokinukai, tėveliai, mokytojos nuoširdžiai, su didele meile kūrė gėrį ir grožį bei visą gruodį dalinosi su aplinkiniais, artimaisiais, senoliais, naujai tarptautiniame projekte atrastais draugais ir net su Kalėdų seneliu. Dėkojame tėveliams, tikybos mokytojai Almai, socialinei pedagogei Linai, psichologei Laurai, muzikos mokytojai Liudmilai Bliudžiuvaitienei, „Spalvoto meduolio“ stebukladarei Jurgitai Talalienei. Drauge mes ne tik sukūrėme, bet ir pasidalinome. Svarbiausia pajusti širdimi. Mes pajutome. Visiems jaukumo, šilumos, vilties, tikėjimo stebuklais. Lai viskas Jums ir mums pildosi.
Mokytoja Audronė
Prie balto Kūčių stalo
2022 m. gruodžio 16 d. 3a klasės bendruomenė artėjančias Kalėdas sutiko Arklio muziejuje. Čia sužinojome, kodėl lietuviams toks svarbus arklys. O snieguotas takas nuvedė į šiltą trobą, kur išgirdome pasakojimą, kokių tradicijų Kūčių vakarą laikėsi mūsų senoliai. Ragavome tradicinius Kūčių valgius, būrėmės, linksminomės su Kalėdų seneliu. Vakarop laukė arkliai, pakinkyti į važelius. Tai viena iš mėgstamiausių senųjų žiemos pramogų.
Mokytoja Birutė Kolinienė
Žvakių magija
Gruodžio 1 d. Panevėžio pradinės mokyklos 3c klasė adventą pradėjo ypatinga edukacija. Kraštotyros muziejuje ,,Žvakių magijos“ pamokėlėje mokiniai sužinojo, kad seniausios žvakės buvo daromos akmenuko įduboje, užpildžius ją lajumi ir įbedus paprastą pagaliuką. Edukatorė papasakojo, kaip keitėsi žvakių gamyba iki šių dienų. Mokiniai sužinojo, kad žvakė lydi svarbiausius žmogaus gyvenimo įvykius nuo gimimo iki mirties. Labai patiko patiems pasigaminti bičių vaško žvakelę naudojant lino siūlą ir bulvę. Dirbdami mintimis mokiniai papildė žvakę gerumo, meilės, atjautos. Visi pasižadėjo savo žvakelę uždegti per Kalėdas tik prižiūrint tėveliams. Kad žvakelė tvirtai stovėtų, reikia ją įbesti į kruopomis ar grūdais užpildytą indelį ir tada pasklis po namus duonos ir vaško kvapas.
Mokytoja Zita Nefienė
Edukacijos metu stiprino pažinimo ir kūrybingumo kompetencijas – susipažimo ir įgijo žinių apie aviacijos istoriją, apie lėktuvą ,,Lituanica”, stiprino savarankiško darbo įgūdžius, įgijo žinių
gaminant ir bandant savo pirmąjį aviamodelį.
Mano vėrinys – karoliukų didelės istorijos dalis
11-14d. 2b klasės 8 mokinės, vykdydamos projektą ,,AŠ – PASAULYJE. Mano vėrinys – karoliukų didelės istorijos dalis“ dalyvavo edukacijoje apie karoliukų siuvinėjimą ir vėrimą Panevėžio moksleivių namuose. Edukacijos metu stiprino pažinimo ir kūrybingumo kompetencijas – susipažimo ir įgijo žinių apie tūkstantmečius menantį karoliukų siuvinėjimą ir vėrimą, suvėrė savo pirmąjį vėrinuką. Mokytoja Aušra Butkevičienė
Mokytoja Aušra
2c klasės projektas „Aš pasaulyje“
Lapkričio mėnesį 2c klasės mokiniai ir tėveliai aktyviai dalyvavo projektinėje veikloje „Aš – pasaulyje“ Antrokai naujomis patirtimis išplėtė socialumo, pažinimo kompetencijas: klasės draugams pristatė ir papasakojo savo kelionių po svečias šalis ir Lietuvą įspūdžius, akimirkas. Mokiniai išklausę draugų pasakojimus įtvirtino ką jau žinojo, kas jiems buvo naujiena, kas jų manymu svarbu, kas juos nustebino, kas patiko. Surinko statistinius duomenis, kiek vaikų aplankė įvairias pasaulio šalis, apibendrino rezultatus: Latvijoje – 17 mok., Švedijoje – 4 mok., Egipte – 5 mok., Turkijoje – 9 mok., Ispanijoje – 4 mok., Italijoje – 2 mok., Graikijoje – 4 mok., Anglijoje – 4 mok., Lenkijoje – 7 mok. Madagaskaro saloje – 1 mok., Zimbabvėje – 1 mok., Madeiroje – 1 mok., JAE – 1 mok. Atlikus visas veiklas apibendrinome, kad genys margas, o pasaulis dar margesnis.
Mokytoja Audronė Gubistienė
Mokytoja Birutė Kolinienė ir socialinė pedagogė Lina Seferoglu
Socialinė pedagogė Lina Seferoglu
Lapkričio 18 d. 3a kl. mokiniai lankėsi Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje. Viešnagės metu mokiniai susipažino ne tik su įstaiga, bet ir su ją lankančiais mokiniais. Visi kartu žaidė įvairius žaidimus, kūrė draugystės langus, statė tolerancijos namą bei mokėsi gestų kalbos. Lietuvių gestų kalbos mokytojas Vilius Glušokas supažindino vaikus su gestų abėcėle, papasakojo apie savo viešnagę Saudo Arabijoje, paaiškino arabų ir lietuvių gestų kalbų skirtumus. Ta proga jis net buvo pasipuošęs tradicine arabų apranga. Turime paminėti, kad mokytojas yra visiškai kurčias, tačiau jis puikiai skaito iš lūpų ir su vaikais bendravo garsine kalba. Dėkojame socialinei pedagogei Editai Kazlauskienei ir mokytojui Viliui Glušokui už įspūdžių pilną
draugystės ir tolerancijos dieną.
Mokytoja Birutė Kolinienė ir socialinė pedagogė Lina Seferoglu
Lapkričio 8 d. visi Pradinės mokyklos pirmokai lankėsi Panevėžio Muzikiniame teatre ir stebėjo žaismingą Keistuolių teatro spektaklį ,,TAIPNE“. Vaikams per muziką ir vaidybą lengviau sekasi suvokti taisykles ir susitarimus, kurių reikia laikytis, kad pasaulyje būtų gera visiems. Šis renginys siejasi su Kokybės krepšelio lapkričio mėnesio tema ,,Aš pasaulyje“.
Mokytoja Rita
Spalio mėnesį pradinėje mokykloje KK tema „Meilė vaikšto keturiomis kojomis“. Tad 2c klasėje vyko projektinė veikla “Mano augintinis”. Mėnuo baigiasi – projektas įgyvendintas: mąstymo žemėlapiai užpildyti, augintiniai aprašyti, nupiešti, nufotografuoti, o kai kurie ir atvesti. Darbai klasės draugams pagaliau pristatyti. Viena veikla baigėsi, kita – prasidės.
Mokytoja Audronė
Filmas „Rokas keičia pasaulį“
Spalio 19 d. 2a, 3b ir 3c klasės vyko į Kino centrą „Garsas“. Ten stebėjome filmą „Roka keičia pasaulį“.
Drąsi, linksma ir nepakartojama – tokia yra Roka, šiuolaikinė Pepė Ilgakojinė. Jai 11 metų ir ji gyvena ypatingą gyvenimą: kol jos tėtis atlieka misijas kosmose, Roka gyvena su savo vovere Kličko ir pirmą kartą lanko įprastą mokyklą. Kupina neišsemiamo optimizmo Roka įrodo, kad ir vaikai gali keisti Pasaulį.
Edukacinės pamokos metu mokėmės iš filmo veikėjų optimizmo, pasitikėjimo savimi. Supratome, kokia svarbi žmogaus gyvenime yra augintinio reikšmė.
Mokytoja Laimutė
Spalio 12 dienos popietę 1 c klasės mokiniai vyko į netoli Panevėžio įsikūrusį Molainių žirgyną. Žirgyno savininkė papasakojo daug dalykų vaikams apie arklius, pamokė, kaip prie jų prieiti, kaip pamaitinti. Mokiniai atsivežė pilnus krepšius lauktuvių: obuolių, morkų, duonos, todėl mielai dalino jas žirgyno gyventojams. Didžiausia pramoga pirmokams buvo užsėsti ant žirgo ir praeiti „apžvalginį“ ratą. Manau, kad šiltas ryšys tarp vaikų ir žirgų užsimezgė – visi grįžome laimingi, geros nuotaikos.
Mokytoja Neringa
2 d ir 4 b klasių edukacija Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje
Ar žinote kiek gyvūnų gyvena mūsų planetoje? Mokslininkai nustatė, mūsų planetoje gyvena 8,7 mln. gyvūnų rūšių. Vienus gyvūnus matome, o kitų – niekas nematė, niekas nežino, niekas neatrado, bet jie yra – gyvūnai, augalai, grybai… 1939 m. žvejai prie Pietų Amerikos krantų pagavo žuvį – juodą, baltomis dėmėmis, o akys neturėjo vyzdžių. Tai latimerija. Ši žuvis gyvena labai labai giliai vandenyno dugne ir į paviršių neiškyla.
Panevėžio pradinės mokyklos 2 d ir 4 b klasių mokiniai lankėsi Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje. Edukacinio užsiėmimo „Pasaulio gyvūnai“ metu paprastai ir linksmai susipažino su pasaulio gyvūnais. Vėliau mokiniai buvo pakviesti dalyvauti praktinėje veikloje – vaikščiojant po muziejaus sales, vartant paruoštas knygeles su išskirtinių muziejaus eksponatų iliustracijomis, atrasti iliustracijose pavaizduotus gyvūnus ekspozicijoje, o jų pavadinimus surašyti į laiptažodį.
Mokytojos Jolita Bujokė ir Daiva Zakarauskaitė
Tado Ivanausko biografija
4b klasės mokiniai pasikvietė į klasę 2d klasės mokinukus bendrai pamokai. Pamokos tikslas – pristatyti Tado Ivanausko biografiją. Pakalbėti, kokiuose Lietuvos dvaruose yra rengiamos jo darbų ekspozicijos. Kokie svarbiausi eksponatai yra rodomi atvykus į Lietuvos Aristalės dvarą (Lietuvių liaudies muziejus). Prisiminti Lietuvos Žemėlapį. Susipažinome į kokį Lietuvos muziejų vyksime edukacinei veiklai. Integruotos pasaulio pažinimo, dailės ir technologijų pamokos.
Mokytojos Jolita Bujokė ir Daiva Zakarauskaitė