Veiklos

Tyrinėjame, bandome ir atrandame!
Bandymai vyksta…
Pripūskime balioną kitaip.
Tyrinėjame, bandome ir atrandame!
Ką daryti jeigu telefonas įkrenta į balą? Kaip jį ištraukti nesušlapus rankų? Ar vanduo gali keisti formą?
Į šiuos klausimus atsakymų ieškojo neformalaus švietimo būrelio „Aš tyrėjas“ smalsuoliai būrelio veikloje gegužės 12 d.
Tik bandymą jie atliko ne su telefonu, o su moneta:)

Edukacinė kelionė po Klaipėdos kraštą

2022 m. gegužės 6 – 7 dienomis Panevėžio mokyklos bendruomenė dalyvavo edukacinėje kelionėje Klaipėdos apskrityje kvalifikacijos tobulinimo programoje „Pedagoginio darbo aspektai savęs ir mokinių pažinimo, ugdymo ir vertinimo kontekste“ II modulyje „Mokymo diferencijavimas ir suasmeninimas šiuolaikinėje pradinėje mokykloje: Klaipėdos rajono mokyklų patirtis“ ir III modulyje „Socialinis emocinis ugdymas mokykloje“. Pedagogai lankėsi Šilutės r. „Katyčių“ pagrindinėje mokykloje, Gargždų „Minijos“ progimnazijoje, Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje. Mokyklų pedagogų komandos kartu su mokyklų vadovais Gargždų „Minijos“ progimnazijos direktoriumi Juliumi Ginduliu, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Zubauskiene, Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui  Inga Račiene dalinosi savo patirtimi apie socialinį emocinį ugdymą, mokymo diferencijavimą. Socialinis emocinis ugdymas svarbus mokykloje, nes ugdomi gebėjimai dirbti kartu su kitais, produktyviai mokytis, atlikti svarbiausius vaidmenis šeimoje, bendruomenėje, darbo vietoje. Stebima, kad dėl socialinio emocinio ugdymo stiprėja teigiamos mokinių nuostatos mokyklos atžvilgiu, mažėja rizikingo elgesio, gerėja mokinių pasiekimai. Gebėjimas susirasti draugų ir puoselėti draugystę, sėkmingai įsitraukti į grupę, inicijuoti pokalbį ir išklausyti, atskleisti save, drąsiai pasipriešinti skriaudėjams, atjausti kitus, įveikti sunkumus, išspręsti konfliktus, būti savikritiškam, motyvuoti save sudėtingomis aplinkybėmis, drąsiai žvelgti į sunkumus, nesidrovėti artimumo yra tie įgūdžiai, kurie reikalingi gyvenime norint būti sėkmingu ir laimingu. Patirtis buvo labai naudinga ir reikalinga.

RoboLabas

Pamoka RoboLabas centre

Gegužės 11 d. 4c kl. mokiniai lankėsi RoboLabas centre. Programavo ir konstravo bitutę.

 

Pamoka RoboLabas centre

Gegužės 17 d. 4b klasės mokiniams pasaulio pažinimo pamoka „Lietuvos kaimyninės šalys” vyko PRC “RoboLabas”. Centro mokytoja supažindino vaikus su robotais, paaiškino, kaip jie valdomi, kaip orientuotis žemėlapyje, kuris pavaizduotas ant robotui skirto kilimėlio. Mokiniai, bendraudami ir bendradarbiaudami grupelėse, greitai įgudo orientuotis žemėlapyje, demonstravo savo programavimo įgūdžius: naudodamiesi Mind Designer robotais, teisingai įvardino Lietuvos kaimynines šalis, nurodytas ant paruošto robotui skirto kilimėlio, užprogramavo ir atliko užduotis. Puikiai atrinko Lietuvos kaimyninių šalių vėliavas bei išvardino jų sostines. Pamoka vaikams patiko, nes darbo tikslas buvo pasiektas ir rezultatai pradžiugino vaikus.

Pamoka  RoboLabas centre

2022 m. gegužės 13 d. 4 a klasės mokiniai Panevėžio RoboLabas centre mokėsi konstruoti Marsaeigį, programuoti jo judėjimą. Pamokos metu mokėsi problemų sprendimo – Marsaeigis turėjo judėti į priekį, apsisukti, atlikti įvairias misijas.

Pamoka  RoboLabas centre

4 a klasės mokiniai balandžio 29 d. lankėsi RoboLabas centre ir mokėsi dirbti  su LEGO WeDo 2.0 robotikos konstruktoriais, Ozobot Bit robotais, mikrovaldikliais micro:Bit. Edukacinėje pamokoje išmoko konstruoti bei valdyti sukurtus mechanizmus, mokėsi atpažinti ir įvardinti technines konstruktoriaus dalis, susipažino su jų veikimo principais, atliko įvairias misijas. Kūrė komandinius bei individualius projektus ir  mokėsi programavimo pagrindų blokinio programavimo aplinkoje. Analizuodami ir tobulindami sukurtus projektus, mokėsi priimti klaidas kaip tobulėjimą, vedantį į geresnius sprendimus ir rezultatus.

RUGSĖJIS
Projektas „Aš ir mano miestas“
2 d klasės šeimų projektinis darbas „Aš ir mano miestas Panevėžys“

Ar žinote kur ir kada buvo įkurta pirmoji Panevėžio elektrinė? O ar žinojote, Panevėžio kraštotyros muziejuje saugoma V. Strasevičiaus pasaulio vabzdžių kolekcija, kurioje net 6500 eksponatų. Tai viena didžiausių ir įspūdingiausių vabzdžių kolekcijų Lietuvoje.

Panevėžio pradinės mokyklos 2 d klasės mokiniai kartu su tėveliais tyrinėjo kokie įdomūs objektais garsina Panevėžio miestą. Rugsėjo 26 d. šaunieji pradinukai pristatė tyrinėjimo rezultatus, sukurtus projektus – “Aš ir mano miestas Panevėžys”. Iššūkis buvo nelengvas, tačiau rezultatai labai pradžiugino ir atnešė daugybę teigiamų emocijų. Tad antrokai mielai kviečia apžiūrėti projekto parodą mokyklos koridoriuje.

Mokytoja Jolita Bujokė

2 d klasės orientacinis žygis „Aš ir mano miestas Panevėžys“

Visiems žinoma, jog miestai, kaip žmonės, turi savo istoriją. Visi miesto gyventojai dalyvauja šioje istorijoje. Ne išimtis ir Panevėžio pradinės mokyklos 2 d klasės mokiniai. Rugsėjo 21 d. šaunieji pradinukai tyrinėjo savo miestą dalyvaudami orientaciniame žygyje “Aš ir mano miestas Panevėžys”. Žygis po miestą sudarė 10 objektų, kuriuos turėjo atpažinti iš sumaniai paslėptų užuominų, tokių kaip: „Čia lėlės kalba, o Andersenas visad jas išklauso“. Ar Tu skaitydamas atpažinai šį svarbų miestui pastatą? Antrokai ne tik atpažino, tačiau ir pasidalino savo istorijomis iš vieno ar kito miesto objekto. Pažintis su miesto istorija mokinius truputį išvargino, tačiau taip pat labai pradžiugino ir atnešė daugybę teigiamų emocijų. Tad antrokai kartu su mokytoja ragina pažinti savo miestą drąsiai!

Mokytoja Jolita

„Pamatyk, pažink, pasidalink“

Rugsėjis ne tik rudens mėnuo, bet ir mėnuo skirtas mūsų gražiam miestui Panevėžiui. Tad 2c klasėje įvyko viktorina – žaidimas „Pamatyk, pažink, pasidalink“. Mokiniai drauge su tėveliais aplankė Panevėžio miesto išskirtines, svarbias vietas, jas nufotografavo ir atsiuntė mokytojai. Klasėje, žiūrėdami paruoštas skaidres, pirmiausiai pasitikrino žinias. Emocijų buvo labai daug: džiaugėsi pamatę žinomas, pažįstamas erdves, lygino ir aptarinėjo, kurie vaizdai kartojasi, džiaugėsi pamatę draugus ne mokyklos aplinkoje, liūdėjo, kad  kai kurios vietos nežinomos ar nežino, kaip jas pavadinti. Po pasitikrinimo, teko klasės draugams pristatyti aplankytas, nufotografuotas miesto erdves, vietas, pastatus, paminklus, lankytinus objektus. Dėkoju Igno, Gabijos, Aistės, Simo, Jokūbo, Sofijos, Viltės, Emos, Lėjos, Šarūno, Ievos, Vėjūnės tėveliams už pagalbą įgyvendinant projektinę veiklą.

Mokytoja Audronė

Viktorina ,,Be a climate hero“

4a klasės mokiniai susipažinę su Panevėžio miesto vardo kilme, gražiausiomis lankytinomis vietomis anglų kalba, dalyvavo ES viktorinoje ,,Be a climate hero“, aptarė klimato problemas ir sužinojo kaip kiekvienas gali prisidėti, kad mūsų mieste būtų gera gyventi. ,,Climate Heroes“ tapo Domantas, Titas, Joana ir Elija P.

Anglų kalbos mokytoja Jūratė

 Panevėžio moksleivių namuose
2022-09-14 2b klasė lankėsi Panevėžio moksleivių namuose. Įdomias veiklas pasiūlė moksleivių namų meninės keramikos, dailiųjų amatų, kūrybos magijos būrelių vadovės. Dvi pamokas žaismingai darbavosi mokinukai ir džiaugėsi veiklų rezultatais. Bus kuo pradžiuginti tėvelius švenčių proga- padovanos savo rankomis nulipdytą molinį puodelį ir parašys gražų sveikinimą paties pagamintame atviruke. Štai tokia smagi veikla- ne tik išmokome, bet ir ,,užsidirbome“.2b klasės mokytoja Aušra Butkevičienė
Kur gyvena muzika mano mieste?
2022-09-28 3a klasės mokiniai lankėsi Panevėžio muzikiniame teatre. Direktoriaus pavaduotoja Renata Lokcikienė – panevėžietė, mylinti savo gimtąjį miestą ir čia dirbanti jai patinkantį, įdomų darbą. Ji pakvietė į paslaptingas teatro vietas: orkestro duobę, grimerinę, rekvizito sandėlį. Mokiniai sužinojo ir įsitikino, kad  žiūrovai nemato  orkestro duobėje esančių muzikantų, o muzikantai – nemato nei žiūrovų, nei scenoje esančių atlikėjų. Ech, norėtųsi būti ne tik žiūrovu, bet ir atlikėju…
Susipažinimas su nauja sporto šaka
Rugsėjo 23 d. Panevėžio pradinės mokyklos 1d klasės mokiniai lankėsi „Nevėžio“ sporto komplekse. Treneris Marius Baranauskas vaikus supažindino su graikų – romėnų imtynių sporto šaka, papasakojo ką jaunieji sportininkai veikia treniruočių metu. Kartu su Raimundo Sargūno sporto gimnazijos sportininkais pirmokai mankštinosi, atliko įvairius pratimus. Čia netrūko daug emocijų, puikios nuotaikos. Į mokyklą mokiniai grįžo pilni energijos ir pasiryžimo siekti aukštų sportinių laimėjimų.
KK projektas
Mokytoja Gitana Zupkaitė
Panevėžio kraštotyros muziejuje
4b klasės mokiniai lankėsi Panevėžio kraštotyros muziejuje, gamtos edukacinėje programoje apie augalus, jų svarbą ir išsaugojimą ,,Kaip augalai pasaulį užkariavo‘‘. Ir žmonės, ir augalai yra šios planetos lygiaverčiai partneriai. Ryšys su augmenija, atsiradęs nuo seniausių laikų, glaudus ir labai svarbus. Seniau augalai buvo suvokiami kaip statybinė medžiaga, šilumos, maisto šaltinis. Dabar ši samprata kinta: žinoma, kad augalai jaučia, supranta, girdi. Edukacinė programa paskatino pažvelgti į mus supantį pasaulį kitomis akimis. Programoje mokiniai aiškinosi gamtos paslaptis, mokėsi nustatyti medžių amžių, bandė pažinti augalus iš sėklų, dalyvavo uoslės lavinimo mankštoje.
Mokytoja Daiva Zakarauskaitė

Svečias mokykloje

Rugsėjo 16 d. Panevėžio pradinėje mokykloje viešėjo miesto tarybos narys, buvęs Panevėžio meras, Europos parlamento nario, prof. Liudo Mažylio padėjėjas, p. Vitalijus Satkevičius. Svečias 1a ir 1d klasės mokiniams papasakojo koks yra miesto tarybos nario darbas, ką veikia miesto meras. Pirmokėliams buvo įdomu sužinoti ir ką dirba Europos Parlamento narys, profesorius Liudas Mažylis, kaip veikia demokratinė sistema. Visiems nuostabą sukėlė ir tarybos nario V. Satkevičiaus į klasę atsinešti apdovanojimai – Rumunijos nacionalinio ordino „Už nuopelnus“ Didysis Riterio kryžius ir LKF III laipsnio atminimo medalis už nuopelnus Lietuvos krepšiniui. Susitikimo pabaigoje svečias vaikams prsipažino apie savo hobi – groti armonika. Todėl visi drauge užtraukė linksmą dainą. Atsisveikinant p. Vitalijus Satkevičius mokiniams palinkėjo gerų mokslo metų, sveikatos ir sėkmės.

Mokytoja Gitana Zupkaitė

Nugriaudėjo Aukštaitijos sostinės 519 gimtadienis!
Panevėžio pradinės mokyklos gausi bendruomenė dalyvavo Panevėžio miesto šventinėje eisenoje. Mokiniai, tėveliai, seneliai, mokytojai pasipuošę mokyklos tradicine geltona spalva, su šypsenomis veiduose, o rankose – balionais,  džiugino miesto gyventojus ir svečius!
Švenčiame bibliotekos „Šaltinėlis“ gimtadienį
2022-09-02 3a klasės mokiniai dalyvavo Biblioteka “Šaltinėlis” – Panevėžio Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka gimtadienio šventėje. Ši biblioteka gyvuoja jau 30 metų. Išradingos darbuotojos rengia įdomias edukacijas. Šįkart mūsų laukė pasakojimas apie tolimąją Japoniją, kurio metu pirmą kartą išgirdome paslaptingą žodį – kamishibai. Pasirodo, tai japonų popieriaus teatras, kuriam tereikia medinės dėžės, popieriaus kortelių ir iliustracijų. Taigi, pamatėme kamishibai teatro spektaklį pagal japonų pasaką „Kodėl medūzos neturi kaulų“. O kad biblioteka mus džiugintų dar daug metų, padovanojome linkėjimų laivelius.
Mokytoja Birutė Kolinienė
BIRŽELIS
Projektas “Aš ir visa mano didelė šeima”
Tėčiai dovanoja skaitymo malonumą
Birželio pirmąją savaitę 2a klasės mokinių tėčiai prisijungė prie respublikinės skaitymo skatinimo programos akcijos „Tėčiai skaito vaikams!“ ir mokyklos bibliotekoje dovanojo skaitymo džiaugsmą ir malonumą. Patricijaus tėtis Kęstutis perskaitė E. Daciūtės knygą „Laimė yra Lapė“. O kas yra laimė vaikams? Nuskambėjus vaikų atsakymams, netikėta dovana – oranžinis laimės simbolis. Mortos tėtis Justinas skaitė ištraukas iš T. Dirgėlos knygos „Lukas Šiaudelis šoka baletą“. Šią knygą tėtis parinko todėl, kad visi klasės vaikai šoka ir paragino juos savyje atrasti drąsos daryti tai, kas jiems iš tikrųjų patinka. Ir čia vaikų laukė dovana – knygų skirtukai „Tėčiai skaito vaikams“. Jauniaus tėtis Laimutis įspūdingu garsu pakvietė visus klausytis pasakų, kurias išmoko iš knygų. Pakvieskite tėtį skaityti ir jūs, nes skaitymas suartina!

Atsakingi vartotojai planuoja šeimos biudžetą

2a klasės mokiniai gegužės 6 d. dalyvavo „Swedbank“ Finansų laboratorijos nuotolinėje pamokoje „Šeimos biudžetas“ ir sužinojo, kaip svarbu jį kruopščiai planuoti – skirti pinigų kasdienėms išlaidoms, sveikatai, transportui, būstui, komunaliniams mokesčiams… O svajonėms? Svajonėms tenka ir pataupyti. Mokiniai atliko keletą integruotų praktinių užduočių, kurių idėjas pasiūlė lektorė. Rinko kasos čekius, juose ieškojo parduotuvės adreso, pirkimo datos ir laiko, mandagumo žodžių. Atliko užduotį „Esu atsakingas vartotojas“ – parinko prekes numatytam patiekalui už nurodytą sumą, o likusius pinigus galėjo planuoti savo nuožiūra. Planavo gimtadienį, kurio biudžetas 100 eurų. Ieškojo, kiek kainuoja norimų patalpų nuoma, bilietai į kiną, saldumynai, picos, gėrimai, dekoracijos… Sunkiausia buvo numatyti, kiek pinigų skirti maistui. Nuotolinėje pamokoje „Moksleivi, sužinok savo teises“ įsidėmėjo ir užrašė arba nupiešė keletą vartotojų teisių ir pareigų. Atsakingas vartojimas turėtų tapti kiekvieno mūsų poreikiu.

Smagu būti kartu!

2022 m. gegužės 26 d. 1d klasės mokiniai kartu su tėveliais lankėsi Anykščiuose, edukacijoje “Stebuklinga kelionė po senolių vaikystės kaimą: duonelė kasdienė”.

Dieną pradėjome aplankydami „Medžių lajų taką“, įsikūrusį Anykščių šilelio prieglobstyje, šalia garsiojo Puntuko akmens.

Aplankėme Anykščių siaurojo geležinkelio stoties komplekse įsikūrusį Siauruko muziejų – architektūros, technikos ir krašto istorijos ekspoziciją. Garvežį „Kukuška”, kitus siaurojo geležinkelio riedmenis, ryšio ir signalizavimo priemones. Išbandėme veikiančius eksponatus – rankinę dreziną bei triratį ant bėgių.

Autentiškoje XX a. pradžią menančioje troboje susipažinome su mūsų etninės kultūros simboliu – duonos keliu nuo rugių sėjos iki duonos riekės. Kiekvieną tarsi namiškį maloniai sutikusi ir už stalo pasodinusi gaspadinė Nijolė papasakojo apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą. Sužinojome apie senolių duonos kepimo papročius ir pagerbimo ritualus, šeimos tradicijas, susipažinome su senoviniais buities rakandais. Kiekvienas pats suformavo ir ką tik iškūrentoje duonkepėje išsikepė savo duonos kepalėlį. Kol kepė duonelė  aplankėme Arklio muziejų.

Šeimos diena

Gegužės 27 d., penktadienį, 1a klasės bendruomenė vyko į Alpakų ūkį Medikonyse, Panevėžio rajone. Susipažinome su alpakų auginimu. Jas maitinome iš rankų. Tai draugiški ir nebaikštūs gyvūnai. Jaukioje aplinkoje vyko klasės šeimų vakaras. Mokiniai pasveikino tėvelius su Šeimos diena, įteikė pačių sukurtas knygas „Šeima“. Mamytės padengė vaišių stalą. Mato senelis organizavo futbolo varžybas. Supratome, kokia svarbi yra šeimos bendrystė.

 

Gera kartu keliauti!

4b klasės fantastiška bendruomenė patyrė nuostabių įspūdžių pažintinėje kelionėje po Kuršių neriją, įtrauktą į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.  Mokiniai kartu su savo šeimomis pamatė Lietuvos “perlą” nuo Smitynės iki Nidos Parnidžio kopas, įspūdingą Jūrų muziejų,  Raganų kalną.

Buvo smagu!
1c klasės mokinukams ir tėveliams lietus visai nebaisus… Šeimos mėnuo užbaigtas bendru, draugišku susibūrimu Medikonyse. Alpakos nuostabios, vaikams smagu, tėveliai šaunuoliai.
Eilėraščiai mamytei!
4a ir 4c klasės mokiniai gegužės mėnesį kūrė eilėraščius mamai pagal duotą pradžią. Mokėsi reikšti mintis ir jausmus eilėraščio posmais, kūrybiškai apibūdindami savo ir mamos santykį. Anglų
kalbos mokytoja Jūratė džiaugiasi ir publikuoja eilėraščių knygelę.
Eilėraščių knygelės nuoroda.
https://read.bookcreator.com/lP0B0AJcpmbGlTGwitVJaBWjKcl1/UwItWHGcQ7GW6tTuLYKmBg
Edukacija „Mano mažasis šeimos draugas“
Gegužės 18d. 4c klasės mokiniai vyko į Panevėžio gamtos mokyklą ir dalyvavo edukacinėje pamokoje „Mano mažasis šeimos draugas“. Susipažinę su gyvūnėlių, laikomų namuose, įvairove ir aptarę jų laikymo sąlygas, priežiūrą, maitinimą bei žaidimo priemones, ketvirtokai turėjo atlikti praktinę užduotį – „nupirkti“ visas reikalingas savo augintiniams priemones. Šią užduotį jiems pavyko gana nesudėtingai atlikti ir „gyvūnų globos inspektorė“ leido namuose laikyti pasirinką augintinį.
Na, o minint 2022-uosius – „Gyvūnų gėrovės“ metus, taip pat buvo kalbėta ir apie gyvūnų teises, laisves bei emocinę būseną. Mokiniams buvo leista pabūti „Gyvūnų globos įstaigos direktoriais“ ir išrinkti beglobiams gyvūnams šeimininkus pagal abiejų grupių individualius poreikius bei charakterio ypatumus. Visiems sekėsi puikiai! Į mokyklą vaikai grįžo su gera nuotaika, papildę savo „žinių bagažą“ informacija apie mažuosius šeimos draugus.
GEGUŽĖ
Projektas „Aš ir visa mano didelė šeima”
9–22 d. per logopedines pratybas su mokiniais įsitraukėme į vieną iš KK veiklų – gegužės mėnesio projektą ,,Aš ir visa mano didelė šeima”.
Tikslas – taisyklinga, ekspresyvi tartis; žodyno plėtra būdvardžiais; kalbos gramatinės sandaros tikslinimas (daiktavardžio ir būdvardžio, daiktavardžio ir skaitvardžio derinimas); rišliosios kalbos plėtojimas; atvirumo skatinimas; šiltų jausmų ir teigiamų emocijų artimiesiems puoselėjimas.
Tai šeimos atskleidimas rašytine ir sakytine kalba. Tai emocijų ir jausmų, tarpasmeninių santykių perteikimas skaitant ir kuriant šeimos tema: ,,Dabar žinai: šeima – visi, / Ką myli ir ką brangini…”
1 kl. ir 2 kl. mokiniai skaitė Debi Gliori knygą „Mylėsiu tave, kad ir kas nutiktų“ – šiltas ir jautrus padykusio mažojo lapiuko ir jo mamos pokalbis apie besąlyginę tėvų meilę. 3 kl. ir 4 kl. mokiniai skaitė R. Skučaitės, V. Griciūtės, V. Barausko, V. Palčinskaitės, K. Ivinskio, V. Skripkos pasirinktus eilėraščius apie mamą, tėtį, močiutę, taip pat ištraukas iš D. Venclovaitės knygos „Esi tik viena“ (lietuvių rašytojų nuo XIX a. pab. iki mūsų dienų poezijos ir prozos kūrinių rinktinės, skirtos Motinos temai).
Mokiniai nešykštėjo taiklių žodžių apibūdindami artimuosius. Svarbiausius žmones – mamas ar tėčius – pavaizdavo kaip saules, ant kurių spindulių sugulė įvairūs žodžiai, geriausiai atskleidžiantys konkrečias asmenybes.
Dauguma susikaupę plėtojo savųjų šeimų istorijas: perteikė ypatingus tarpasmeninius santykius, išskirtinius šeimos narių pomėgius, drauge patirtus įspūdžius, nepamiršo paminėti ir gražios draugystės su augintiniais.
Kuriems buvo sudėtinga atskleisti artimiausių žmonių bendrystę ar santykį su gyvūnais, pasirinko diktantą „Mama“.
Vaikai pakankamai nuoširdžiai atsivėrė, tačiau viešinti labai jau asmenišką kūrybą išdrįso ne visi.
Ką pasakoja knygos?..
Gegužės 19 d. 2a klasės mokiniai dalyvavo J. Masiulio knygyno edukacinėje programoje „Knygos… Knygos? Knygos!“. Knygyno direktorė papasakojo, kaip atsirado ir keitėsi knygos, kaip jos atkeliauja į knygyną. Senovėje knygas galėjo įsigyti tik turtingieji, dabar- jos prieinamos visiems. Knygų yra pačių įvairiausių: labai mažų ar labai didelių, spalvinamų vandeniu, nesušlampančių, grojančių, su šviečiančiomis žvaigždėmis… Žmonėms su regos negalia parašytos Brailio raštu. Vaikai gavo lietuvių kalbos ir Brailio rašto abėcėles ir atliko užkoduotą užduotį. Taip sužinojo knygos, kuri pasiklydo lentynose pavadinimą. Ir dar viena knyga slapstėsi?! Smagu buvo ieškoti paklydėlių! Kryžiažodžio atsakymuose iš knygų pavadinimų slėpėsi knygynas… Melisa pristatė savo vasaros atostogų knygą A. Lindren „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“. Ją išsirinkti padėjo mama. Mergaitės laukė netikėta knygyno dovana- V. Palčinskaitės eilėraščių knyga. Klasėje klausėmės Melisos skaitomo V. Palčinskaitės eilėraščio „Grindys“. Mokiniai skaito įvairias knygas, o ką skaito namiškiai? Norėdami išsiaiškinti, vaikai namie atliks užduotį „Mano šeima skaito“. Skaitymas mus vienija…

Minčių žemėlapis

Šeima… Koks gražus šis žodis! Šeimoje esame saugūs, išklausyti, paguosti, reikalingi, mylimi. Piešėme ne tik šeimą, bet kūrėme “Minčių žemėlapį” Laisvalaikis su šeima”. Išgirdome įvairiausių laisvalaikio praleidimo būdų. Sužinojome, kuriems šeimos nariams patinka aktyviai ilsėtis, sportuoti, tvarkyti aplinką, o kurie mieliau laiką skiria bendravimui, knygų skaitymui, stalo žaidimams, įvairiems dekoro darbams. Bet svarbiausia, kad visi brangina ir myli vienas kitą.

Finansinio raštingumo pamoka Šiaulių banke
2a klasės mokinius Giriaus mama Ieva pakvietė susipažinti su bankininko profesija. 2022-05-11 vaikai lankėsi Šiaulių banke ir sužinojo, kaip ir kada atsirado pinigai, kodėl monetų kraštai turi „dantukus“, iš ko gaminami banknotai, koks turi būti banko darbuotojas. Pasimatavo bankininko kėdę ir suprato, kad klientą pasitikti visada su šypsena- nelengva užduotis.
Kaip gyventi tvariai?
2a klasės mokiniai lankėsi gofruoto kartono pakuočių gamybos įmonėje „Lokta“. Edukacinį užsiėmimą vedė Jono mama Dovilė. Vaikai sužinojo, kad pakuočių kartonas yra pagamintas iš perdirbto popieriaus, o likusios atraižos vėl surenkamos ir išvežamos dar kartą perdirbti. Suprato, kad įvairiai produkcijai pakuoti naudojamas skirtingo storio kartonas. Pamatė, kaip atvežama ir sandėliuojama žaliava, išpjaunami ir įlenkiami reikiamo dydžio pakuočių ruošiniai. Grįžę per dailės ir technologijų pamokas matavo kartono storį, iš ruošinio sulankstė ir dekoravo dėžutę.
Gegužė – šeimos mėnuo. Tad mokykloje vykdomas projektas “Aš ir visa mano didelė šeima”. 1c kl. įvyko jau viena projektinė veikla “Giminės, šeimos medis”. Į ką daugiau žmogui remtis, jei ne į savo istoriją. Išgirdome ne tik prosenelių kitokius vardus, bet ir sužinojome, kad kai kurių klasės draugų šaknys – Latvijoje. O štai Viltės mama augo, net 8 vaikų šeimoje! Žinios apie protėvius paįvairina gyvenimą, suteikia jam naujų spalvų, o bendra veikla apjungia.
BIBLIOTEKA
Pirmokai – bibliotekoje
2022 m. rugsėjo 6-8 dienomis vyko pamokėlės pirmokams „Aš – bibliotekoje!”. Čia pirmų klasių mokiniai sužinojo kokios knygelės gyvena, aptarė gražaus elgesio taisykles, kaip susirasti knygelę ir patikusią – užsirašyti pas bibliotekininkes Indrą ar Svetlaną.

Na, o atidžiai išklausę ir aktyviai dalyvavę pokalbyje bei pasivaikščioję tarp bibliotekos lentynų, sužaidė paslaptingąjį žaidimą „Surask“. Čia pagal parodytas nuotraukas ieškojo tokios pat vietos bibliotekoje ir prie jos. Vaikus nustebino mįslė „Kas čia?“, tačiau ji greitai buvo įveikta. Taip sužinojo, kad bibliotekoje yra daug planšetinių kompiuterių, kuriuose taip pat yra knygų…tik jos išmaniosios – elektroninės. O kur dar žaidimai, viktorinos ir konkursai!!!!!!

Na, o dovanos – staigmenos pradžiugino visus.

Bibliotekininkės Indra ir Svetlana

KNYGŲ DRAUGAI
Birželio 8 dieną iškilmingai ir džiaugsmingai buvo apdovanoti 2021-2022 m. m. II-ojo pusmečio Knygų draugai, kurie daugiausiai perskaitė knygelių iš mūsų bibliotekos. Kitus mokinius aplankė liūdesys, tačiau neverta nusiminti. Lauksime kitais metais knygų mylėtojų ir skaitytojų! Nuoširdus ir išskirtinis AČIŪ 4a kl. mokiniui Pauliui Valkūnui ir jo tėveliams už dovanotas knygas, o jų yra daaaug. O dabar apžiūrėkite foto – koliažus ir susipažinkite su mūsų aktyviausiais skaitytojais. KELIAUKITE Į VASARĄ SU KNYGA!!!

Mylimiausia knyga

Knygų draugai susitinka, padraugauja, paplepa ir vėl iki kito karto! O susitikimas liko tik vienas, tačiau mes neliūdime. Dar daug neatliktų darbų! Tad, gegužės 26 dieną mes žaidėme „Ar pažįsti?“ – t. y. pasitikrinome, aptarėme knygas, kurios yra mūsų bibliotekoje. Užsukome į gražiausias pasaulio bibliotekas – jos tarsi iš pasakų karalystės, tarsi didžiulės bažnyčios…. Na, o šiandienos darbus baigėme didele širdele – mano mylimiausia šių mokslo metų knyga.

Obuolijos šalyje
2c kl. mokiniai kartu su mokytoja Zita gegužės dvi savaites šventė vaikų rašytojo Vytauto V. Landsbergio gimtadienį. Jam – 60 metų. Šio rašytojo kūryba išsiskiria geru humoru, fantazija bei paslėptais pamokymais. Ir pelytė Zita, ir arklys Dominykas, ir kiškis Pranciškus, ir meškiukas Rudnosiukas, ir sliekas Kieša….ir kur dar kiti keisti veikėjai.
Antrokai skaitė ir lipdė linksmuolius obuoliukus IŠ OBUOLIJOS šalies.
Viktorina „Išbandyk – praturtėsi!“
Balandžio 25-29 d. mokykloje vyko įdomioji viktorina „Išbandyk – praturtėsi!“.   Klausimai buvo įvairūs, kartu ir netikėti, ir keisti – bet tai viktorinai suteikė dar daugiau žavesio. Visus lydėjo pakili nuotaika. Logopedė L. Gudaitė pasiūlė pakeliauti miško takais ir takeliais, pasižvalgyti pamiškėse ir palaukėse, pasiklausyti paukščių ir pasigrožėjus – juos įsiminti, susipažinti su žvėrimis – plėšriais ir taikiais, stambiais ir mažyčiais, sėsliais ir invaziniais. Pirmokams pasisekė suporuoti daiktus vadovaujantis sava logika, iš gausybės skiemenų greitai sudėti reikiamus žodžius.
Šiomis veiklomis siekėme lavinti mokinių pažintinius procesus, pagilinti skaitymo įgūdžius, plėtoti žodyną ir viešąjį kalbėjimą, skatinti saviraišką, bendrystę, tolerantiškumą ir pakantumą.

Mokiniai skaito

1b kl. mokinių lėlių teatras „Bjaurusis ančiukas“

Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena ir H. K. Anderseno gimtadienis. Balandžio 4-14 dienomis 1b kl. šventė šio pasakų kūrėjo gimimo dieną: skaitė pasakas ir vaidino lėlių teatrą. O teatro lėlės ir dekoracijos – tai pasakos „Bjaurusis ančiukas“ personažai. Mokiniai išgyveno ančiuko – gulbės istoriją,  kartu ir liūdėjo, ir džiaugėsi.

Mokytoja Aušra ir bibliotekininkės Indra, Svetlana

BALANDIS

Projektas „Mokausi iš gamtos“

Mokausi iš gamtos

Balandžio 14 d. 4B ir 4A klasių  mokiniai lankėsi edukacinėje pamokoje „Vandens gavyba“  miesto bendrovėje „Aukštaitijos vandenys“. Atėjom žinodami vandens kelią gamtoje.

Rodos, pakankamai nemažai. Tačiau, pateikti nauji duomenys mus nustebino.

Sužinojom, kas pirmasis žvalgybinis giluminis gręžinys, iš kurio ištryško maždaug 4 metrų aukščio vandens fontanas, centralizuotam vandentiekiui įrengti Panevėžyje išgręžtas 1950 metais.

Šiuo metu pagrindinėje UAB „Aukštaitijos vandenys“ vandenvietėje, iš kurios vanduo tiekiamas Panevėžio miesto ir priemiesčio vartotojams, yra 25 veikiantys 170 – 230 m gylio gręžiniai. Vartotojams geriamasis vanduo patiekiamas 875,28 km ilgio tinklais.

Bendrovė per parą patiekia 16-18 tūkst. m³ geriamojo vandens. Jis išgaunamas iš 170– 230 m gylyje esančio vandeningojo sluoksnio, susiformavusio viduriniojo– viršutiniojo Devono periode maždaug prieš 50 – 70 mln. metų Šventosios– Upninkų baseine. Iš žemės gelmių vanduo patenka į geležies pašalinimo įrenginius, juose natūraliu būdu iš vandens pašalinama ištirpusi geležis. Po to jis patenka į požeminius vandens rezervuarus. Rezervuarų talpa – 22 tūkst. m³ – neveikiant nė vienam gręžiniui suteikia galimybę nepertraukiamai tiekti vartotojams vandenį 12–15 valandų. Iš vandens rezervuarų vandens antrojo pakėlimo siurblinės siurbliai su dažninėmis pavaromis išpumpuoja vandenį į vandentiekio tinklus ir patiekia vartotojams.

Šioje pamokoje sužinojom daug naujų ir netikėtų dalykų.

Mokytojos Vija Dilienė ir Edita Daraškienė

 

Edukacinė išvyką į UAB „Plastara“

Kovo 28 d. 4 a klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje, kuri vyko UAB ,,Plastara“. Sužinojo, kad tai viena didžiausių plastikinės pakuotės projektuotojų ir gamintojų Baltijos šalyse. Ekskursijos metu pamatė kaip gaminamos maisto, gėrimų, asmens higienos pakuotės. Buvo įdomu išvysti kaip pučiama plėvelė ir iš jos gaminami maišai pagal klientų užsakymą. Daug išgirdo ir apie plastiko perdirbimą. Sužinojo, kad įmonė ypatingą dėmesį skiria produkcijos kokybei. Vaikai uždavė daug klausimų, į kuriuos buvo atsakyta.

Mokytoja Edita

Mokausi iš gamtos

2022 m. balandžio 6 d. 4c klasės mokiniai lankėsi UAB „Aukštaitijos vandenys“ ir dalyvavo edukacinėje pamokoje „Vandens gavyba“. Šią įstaigą pasirinkome neatsitiktinai, nes ji atitinka Pradinės mokyklos Kokybės krepšelio šio mėnesio temą „Mokausi iš gamtos“.
Edukacijos vadovas priminė vaikams gėlo vandens svarbą mūsų gyvenime, supažindino su jos išteklių aplinkosauga. Mokiniai sužinojo, koks ilgas ir sudėtingas yra gėlo vandens kelias: nuo šaltinio iki mūsų namų. Aplankėme įmonės teritorijoje esančius vandens rezervuarus, taip pat buvo įdomu pamatyti, kokiais vamzdynais keliauja vanduo Panevėžio teritorijoje.
Edukacija apie vandenį privertė ne vieną iš mūsų dar kartą susimąstyti ir suprasti, koks yra svarbus šis gamtos turtas, kaip jį reikia saugoti ir tausoti.
Mokytoja Neringa

Pamoka RoboLabas centre

4 a klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje veikloje Panevėžio RoboLabas centre. Naudodami LEGO Education Simple & Powered mechanikos rinkinius vaikai gebėjo pasigaminti elektra varomus automobilius su paleidimo bei pavaros mechanizmais, išbandyti motorizuotą statinį robotų lenktynėse. Įdomi ir naudinga pamoka RoboLabas centre!

Mokytoja Edita Daraškienė

 

BIBLIOTEKA

KNYGŲ  DRAUGAI – FOTOGRAFAI

Knygų draugai skaito eilėraščius! Kovo 16 d.  visi skaitė V. Palčinskaitės eilėraštį „Pas fotografą“. Ir smagu, ir šmaikštu, ir juokinga, ir žavinga. O kodėl? O todėl, kad ne tik skaitė, bet ir gamino fotoaparatus ir fotografavo draugus.

 

Pamoka RoboLabe

4a klasės mokiniai vasario 25 d. dalyvavoRoboLabas centre, kur vaikai konstravo, programavo, taikė įvairius inžinierius sprendimus konstruodami varliagyvius.

Mokytoja Edita

BIBLIOTEKA

K. Kasparavičiaus istorijos „Laiveliai

Knygų draugai skaitė „Apie šį bei tą“ ir klausėsi K. Kasparavičiaus istorijos „Laiveliai“. Ar Jums teko kada nors marinuoti …..neeeea…ne agurkėlius, ne pomidorus ir ne kitokias daržoves, ooooo LAIVELIUSSSSS. Tad, mes pirmieji – LAIVELIŲ MARINUOTOJAI!!!Siūlome ir Jums visiems čiupti į rankas K. Kasparavičiaus knygas ir skaityti šmaikščias, keistas ir be galo juokingas istorijas.

Bibliotekininkė Indra

2022 m. sausio 28 dieną pasirašytas pagal iš Europos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto Nr. 09.2.1-ESFA-V-719-01-0001 ,,Kokybės krepšelis“ kūrimas“ sutartį parengtas Panevėžio pradinės mokyklos veiklos tobulinimo planas. Planą parengė mokyklos bendruomenė, jam pritarė Panevėžio miesto savivaldybės administracija ir Nacionalinė švietimo agentūra. Įgyvendinti projekte numatytas veiklas, per dvejus metus Panevėžio pradinei mokyklai skirta 71 882 eur.

Projekto tikslas – užtikrinti kiekvieno mokinio pasiekimų ir asmeninės pažangos augimą. Tikslui pasiekti mokykla numačiusi įsigyti modernių ugdymo priemonių, aktyvinti projektinę,  patyriminę veiklą, organizuoti papildomas konsultacijas mokiniams, atsižvelgiant į jų poreikius, įvesti papildomą pamoką – informacines technologijas 2 ir 3 klasių mokiniams, organizuoti aktyviąsias pertraukas. Taip pat – įrengti naujas edukacines erdves mokykloje: mokinių poilsiui, aktyviam mokymuisi, modernizuoti Atradimų klasę, įrengti IT klasę, sensorinį nusiraminimo kambarį, emocinės iškrovos erdvę, kieme – papildomą lauko klasę bei treniruoklius mokinių fiziniam aktyvumui skatinti; tobulinti mokytojų dalykines kompetencijas, bendradarbiaujant su kitomis Lietuvos pradinėmis mokyklomis, mokantis vieniems iš kitų.

Pasibaigus projektui tikimės turėti ne mažiau nei 3 procentais išaugusius mokinių pasiekimus, taip pat – mūsų mokytojų sukurtą integruoto mokymo programą 2-3 klasių mokiniams ,,Išmanus pradinukas“, integruotų pasaulio pažinimo pamokų 1-4 klasėms aprašų banką Atradimų klasei, atnaujintas edukacines erdves ir daug sėkmingų ir laimingų mokinių!

Projekto pradžia – 2022 m. II ketvirtis, pabaiga – 2023 m. III ketvirtis

Labai džiaugiamės šia galimybe ir nekantraujame pradėti pokyčius!

Direktorė Kristina Žaltauskienė

https://www.nsa.smm.lt/svietimo-pagalbos-departamentas/projektai/kokybes-krepselis-nr-09-2-1-esfa-v-719-01-0001/