Slapta lietuviška mokykla

Home / Naujienos / Slapta lietuviška mokykla
Saulėtą rugsėjo 23 d. rytą 4c klasės mokiniai išsiruošė į ekskursiją Pasvalio-Biržų kryptimi.
Pirmiausia apsilankėme Pasvalio krašto muziejuje, kur dalyvavome edukacijoje “Slapta lietuviška mokykla”. Jos metu ketvirtokai buvo supažindinti su spaudos draudimo laikotarpiu, jo nuotaika.
Mokinius pasitikusi šeimininkė pakvietė į savo „gryčią“, kur laukė pasamdytas „daraktorius“ t.y. mokytojas. Vaikai tapo XIX a. slaptosios mokyklos „mokytiniais“: skaitė iš senovinės knygos, rašė žąsies plunksnomis ant medinių lentelių, patys pasisiuvo sąsiuvinius ir juose rašė metalinėmis plunksnomis. Gaila, kad visus mokslus nutraukė „žandaras“ – tuomet vaikai puolė dirbti įvairiausių ūkio darbų…
Po to aplankėme Biržų raj. esančią karstinių smegduobių parką ir joje esančią didžiausią smegduobę “Karvės uola”, kuriai daugiau kaip 200 metų. Vėliau nuvykę į Biržų pilį, turėjome kitą edukaciją – “Dingusio miesto paslaptys”. Jos metu sužinojome, kaip seniai Biržų krašte gyvena žmonės, kada atsirado Biržų miestas ir pilys, kaip atrodė Biržai prieš 400 metų.. Be to, vaikams teko pabūti archeologais.
Pagaliau praėję ilgiausiu Lietuvoje pėsčiųjų tiltu per Širvėnos ežerą, ekskursiją užbaigėme apsilankymu Kirkilų apžvalgos bokšte.
Į namus grįžome kupini įspūdžių, geros nuotaikos.
Mokytoja Neringa Čemerienė