Skaitliotekoje
Penktadienį 1 a klasės mokiniams lietuvių kalbos pamoka vyko mokyklos Skaitliotekoje. Vaikai susipažino su knygelėmis, skaitė jų anotacijas, rinkosi – kurią knygelę skaitys vasaros atostogų metu. Ačiū mokyklos bibliotekininkei Svetlanai už pagalbą – parinktas knygeles.
Mokytoja Edita
Treniruokliai
Pamokos įvairiose mokyklos erdvėse
Sensorinė -nusiraminimo mini erdvė
Džiaugiamės!!!
Panevėžio pradinėje mokykloje psichologės kabinete įrengta sensorinė -nusiraminimo mini erdvė, kuria naudosis visi mokyklos mokiniai. Švietimo pagalbos specialistai, klasių mokytojai, mokytojų padėjėjai čia organizuos elgesio-emocijų valdymo užsiėmimus, nusiraminimo terapijas. Vyks socialinio emocinio ugdymo užsiėmimai mokiniams turintiems savireguliacijos sunkumų. Vyks muzikos pamokos. Na, aišku, jis bus atviras ir mokyklos darbuotojams, kurie ras laiko ramiai poilsio minutei. Erdvė įrengta iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo „Kokybės krepšelis“ projekto.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia
„Emocinės iškrovos“ erdvė
Smagu!!!
Panevėžio pradinės mokyklos mokinukai labai apsidžiaugė naujai įrengta „Emocnės iškrovos“ erdve. Čia jų laukia batutai, balansiniai kamuoliai ir kitos „išsikrauti“ skirtos priemonės. Šioje erdvėje būtinas vienas susitarimas – visos veiklos galimos tik su suaugusiojo priežiūra. Erdvė įrengta iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo „Kokybės krepšelis“ projekto.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia
„Atradimų“ klasė
Įdomi ir naudinga matematikos pamoka!
Kiek sveria mano kuprinė? Ar galiu supilti 5 l vandens į 1 l talpos indą? Ar aukštesnis indas būtinai yra didesnės talpos už mažesnį? Į visus klausimus buvo atsakyta įdomioje matematikos pamokoje, kuri vyko mokyklos Atradimų klasėje. Padaryta išvada – mokinių kuprinės sveria per daug! O indai ir indeliai sudėlioti nuo mažiausios talpos iki didžiausios. Buvo paskirtas ir namų darbas – peržiūrėti kuprines. Ar tikrai tiek daiktų reikia neštis į mokyklą kiekvieną dieną?
Mokytoja Edita
Objektai keičia savo vietą
Gyvūnai juda labai įvairiai: šokinėja, šliaužia, striksi, plaukia, ropoja, šuoliuoja, vaikšto… Negyvi daiktai irgi gali judėti. Atradimų klasėje 2c kl. mokiniai tyrinėdami, stebėdami suprato ir įsitikino:
1. kai objektas juda, keičiasi jo vieta;
2. judančio objekto nueitą kelią galima išmatuoti;
3. vieni tokį pat atstumą įveikia greičiau, kiti – lėčiau;
4. kuo didesnė jėga veikia objektą, tuo ilgiau jis juda;
5. juda tie objektai, kurie turi arba gauna energijos.
Visai smagu buvo žaidžiant su mašinėlėmis pasidaryti štai tokias išvadas.
Mokytoja Audronė
Sėjame, sodiname…
Balandžio 25 d. 1 b klasės dailės ir technologijų pamoka ,,Sėjame, sodiname…“ vyko Atradimų klasėje. Jos metu mokiniai tyrinėjo dirvožemio savybes, aptarė sąlygas, reikalingas augalui augti bei augalų vystymosi eigą. Patys mokiniai sėjo ir prisiėmė atsakomybę už sėjinukų priežiūrą.
Mokytoja Rita Pankinaitė
Matuojame
1d klasės mokiniai matematikos pamokoje aiškinosi kuo patogiau matuoti – liniuote, rulete ar siuvėjo metru. Išmatavę daugybę įvairiausių daiktų, pirmokai padarė išvadą, kad mažus daiktus lengviau matuoti liniuote, o norint pamatuoti didelius daiktus jau teks iš tėčio skolintis ruletę (arba jos užsukti į Atradimų klasę). Taip pat mokiniai nusprendė, kad siuvėjo metru nėra labai patogu matuoti aplink esančius daiktus. Pamokoje mokiniai mokėsi dirbti draugiškai dalinantis, tobulino mokėjimo mokytis, iniciatyvumo ir kūrybingumo kompetencijas.
Jau pavasaris. Gyvieji organizmai.
Trečiadienio popietę, pasaulio pažinimo pamokos metu, 1a klasės mokiniai ne tik džiaugėsi prasidėjusiu pavasariu, susipažino su gyvais ir negyvais objektais bei jų požymiais, bet ir nusikėlė į pačią vasaros pradžią. Mokiniai mintimis vaikščiojo Baltijos pajūryje esančiomis kopomis ir stengėsi pajusti lengvą, gaivų, smulkiažiedžių gubojų kvapą, jas patyrinėti ir grįžti į klasę. Na, o sugrįžus mokinių mintys realizavosi ir baltosios gubojos atsidūrė 1a klasėje. Norėdami įsitikinti, ar augalai iš tikrųjų yra gyvas objektas ir turi organizmų požymių, mokiniai atliko bandymą – gubojų šakeles pamerkė į dažais nudažytą vandenį. Palaukus porą valandų, mokiniai pastebėjo, jog gėlių žiedai nusidažė tokia spalva, kuria buvo nudažytas vanduo. Pildydami tyrimo stebėjimo protokolą, dalyvaudami frontalioje demonstratyvioje diskusijoje, mokiniai išsiaiškino, jog šis augalas yra gyvas organizmas, nes jis siurbia vandenį (maitinasi). Tyrimo pabaigoje mokiniai padarė išvadą, kad augalo žiedų spalva pasikeitė dėl stiebu ir vandens indais keliaujančio nudažyto vandens, kuris pasiekia kiekvieną augalo žiedą. Manome, jog pirmokai žengė puikų žingsnį biologo ir floristo profesijų link!
Mokytoja Edita ir Greta
„Atradimų klasė“
Kas matuojama metrais?
Antradienio rytą 1a klasės mokiniai pradėjo labai neįprastu apsilankymu atradimų klasėje. Mokiniai jau yra puikiai pažįstami su kanceliarine liniuote ir jos pagrindiniu matavimo vienetu – centimetru, todėl jau yra pasiruošę žengti į gilesnes matematikos platybes. Mokiniai pamokos metu ne tik teoriškai susipažino su metro apibrėžimu, bet ir turėjo galimybę patyrinėti matavimo juostas (ruteles) bei įprastai naudojamas liniuotes, jog išsiaiškintų ryšį tarp šių dviejų atstumo matavimo vienetų – metrų ir centimetrų. Nėra ko laukti – mokiniai itin greitai pasisavino naują mokamąją medžiagą ir atliekant praktinį užsiėmimą skubėjo atsakyti į klausimą „Kas matuojama metrais?“ Matavimo juosta matuodami objektus ne tik atradimų klasėje, bet ir kitose mokyklos erdvėse, mokiniai turėjo galimybę panirti į architekto profesijos platumas! Juk viskas ir prasideda nuo to – teorinių žinių ir praktinių patyrimų, kurie sužadina žmoguje norą gyvenimą sieti su tam tikra profesine sritimi.
Muzika ir LEGO kaladėlės?
1 a klasės mokiniai per muzikos pamoką žaidė LEGO kaladėlėmis!!! Mokiniai mokėsi muzikinės kalbos – sudėlioti ritminį pratimą iš ketvirtinių ir aštuntinių natų, pasitelkus lego kaladėles. Mokiniai dėliojo ritminį pratimą, mokėsi ritmiškai jį atlikti, pristatyti klasės draugams.
Mokytoja Edita
Kur gyvena raidės? – Lego siena
Baigiasi pirmieji mokslo metai. Jau visos išmoktos raidės gražiai sugulę pirmokų sąsiuviniuose, sutūpę kompiuteriuose Pikselių klasėje. O kur dar galima apgyvendinti raides? 1d klasės mokinukai pasuko galveles ir sugalvojo. Įtvirtinti tai, ko išmoko, galima ir mokykloje prie LEGO sienos.
Mokytoja Gitana
Pamoka prie lego sienos
1c klasės mokiniai dailės ir technologijų pamokos metu lego sienoje kūrė paveikslą „Pažink Lietuvą“. Mokiniai veiklos metu ugdė pažinimo, kūrybiškumo kompetencijas.
KK projektas
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia
Dailės ir technologijų pamoka „Mano spalvotas pasaulis“ erdvėje
1b klasės mokiniai dailės ir technologijos pamokos metu piešė „Mano spalvotas pasaulis“ erdvėje. Lietuvių kalbos pamoka vyko „Skaitliotekoje“. Smagu!
Mokytoja Rita
STEAM veikla. Animacijos magija
3a klasės mokiniai dalyvavo animacijos dirbtuvėse internetu. Jų metu susipažino, kaip kuriami vaikiško turinio animaciniai filmukai. Sužinojo, kaip veikia „Zoetropas“ arba „Gyvenima ratas“. Tai cilindro formos prietaisas su viduje atspausdintais ar nupieštais vaizdais. Sukant prietaisą ir žiūrint į jį pro tarpelius, paveikslėliai sudaro judantį vaizdą. Pirmiausia mokiniai pasigamino prietaisą su jau paruoštais vaizdais – paukštukais. Vėliau patys piešė Lietuvos simbolį – vėliavą. Valstybės šventes švenčiame kūrybiškai!
Soc. pedagogė Lina Seferoglu ir mokytoja Birutė Kolinienė
STEAM veikla. Medžiagų būsenas tyrinėjame su knygų veikėjais
E. Daciūtės knygos „Pasakojimas apie katiną ir tulpę“ veikėjai padėjo suprasti, kada, kaip ir kodėl pavyksta piešti ant sniego. Kokių dar būsenų būna medžiagos? Ar sveria oras? Atlikdami tyrimus stebėjome garavimo, tirpimo, kietėjimo, kondensacijos reiškinius. Aiškinomės, kurias medžiagas galima suspausti, o kurių – ne. Žiemos džiaugsmai – pažinimo ir atradimo džiaugsmai.
Mokytoja Birutė Kolinienė
Pasaulio pažinimo pamoka lauko klasėje
Ką daryti, kai reikia palyginti Lietuvoje gyvenančių gyvūnų pėdsakus sniege, o sniego nėra? 1d klasės mokiniai prisiminė, kad Milena Marcinkevičiūtė – Mili papuošė mokyklos erdves mokomaisiais piešiniais. Pasaulio pažinimo užduotį pirmokai atliko puikiai! Ačiū dailininkei!
Mokytoja Gitana


1a klasės dailės ir technologijų pamoka „Pikselių klasėje“
Mokytoja Edita
Mokinių kūryba per informacinių technologijų pamokas!
2 a klasės mokiniai per informacinių technologijų pamokas ugdė kūrybiškumo ir skaitmeninę kompetencijas. Mokiniai, naudodamiesi dirbtinio intelekto pagalba, AutoDraw įrankiu – kūrė skaitmenines atvirutes, tarptautiniam kompiuterinių atvirukų konkursui – parodai ,,VIENAS ŽODIS – LIETUVA“.
Mokytoja Edita
„Žaidimai su sniegu” kompiuterio ekrane
Sausio 25 d. 1c klasės mokiniai lietuvių kalbos pamokoje skaitė pasakojimą „Žaidimai su sniegu“, ieškojo atsakymų į teksto supratimo klausimus. Vėliau šią temą pratęsėme naujai atidarytoje kompiuterių klasėje, kur naudodamiesi „Piešimas 3D“ programa kūrėme žiemos vaizdą ir su ja susijusius įvykius. Vaikams buvo įdomu susipažinti su šios programos įrankiais ir galimybėmis, bei smagu – pamačius galutinį savo kūrybos rezultatą.
Mokytoja Neringa
Dailės pamoka kitaip
1 dklasės mokiniai apsilankė naujoje kompiuterių klasėje. Čia mokiniai tobulino skaitmeninę kompetenciją. Dailės pamokoje pirmokams buvo smagu piešti ne tik su akvarele ar pieštukais. Mokiniai susipažino su „AutoDraw“ programa. Pamokoje netruko ir iššūkių- ne visiems pavyko suvaldyti kompiuterio pelytę.
Mokytoja Gitana
ĮRENGTA KOMPIUTERIŲ KLASĖ
Atidarymas!!!
Valiooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2023 m. sausio 11 d. rytą Panevėžio pradinėje mokykloje atidaryta atnaujinta, dažais kvepianti, menininkės Milenos Marcinkevičiūtės – Mili tapyta kompiuterių klasė! Šia džiugia akimirka kartu su mokyklos mokiniais ir mokytojais džiaugėsi ir Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Audronė Bagdanskienė, mokyklos tarybos pirmininkė Vaida Amparavičienė, Gerų naujienų televizija!
Sėkmingų, inovatyvių patirčių!
Kokybės krepšelio projektas
https://www.facebook.com/gntvhd/videos/572225711021497
Direktorės pavaduotoja ugdymui Dalia
PAMOKOS MOKYKLOS ERDVĖSE
Kūrybiniai ieškojimai Atradimų klasėje
Sausio 27 d. dvidešimt trys 2c klasės “zuikiai” susirinko, net visa PRADINĖ linko… Nuostabi nauja patirtis, puiki atrakcija ir laikas Atradimų klasėje. Visi klegėjo, bruzdėjo, džiūgavo ir… gaminosi “Zuikučius – kvapukus”. Dėkui Milena Marcinkevičiūtė-Mili už kūrybinius ieškojimus drauge ir puikias emocijas.
Mokytoja Audronė
Interaktyvios lėkštės „Hospots“
1d klasės mokiniai labai pamėgo žaisti su interaktyviomis lėkštėmis „Hospots“. Tai interaktyvi ugdymo priemonė, skatinanti vaikų judėjimą ir sukurianti inovatyvią mokymosi aplinką. Žaidimas su interaktyviomis lėkštėmis ne tik linksmos ir smagios gaudynės fizinio ugdymo pamokose, bet ir galimybė aktyviai veikti pasaulio pažinimo pamokose žaidžiant atminties lavinimo žaidimus. Pirmokai žaisdami su interaktyviomis lėkštėmis ugdo asmenines ir socialumo kompetencijas, mokosi programavimo pagrindų.
Mokytoja Gitana

Atspėkite kokioje pamokoje mokėsi 1d mokiniai?
Kai pabosta skaičiuoti matematikos pamokoje, galima paskaičiuoti ir fizinio ugdymo pamokoje.
Labai smagu patiems pašokinėti iš langelio į langelį ir taip išmokti skaičių iki 100 sekos!
Mokytoja Gitana
ĮRENGTA LAUKO KLASĖ
Norime pasidžiaugti ir pristatyti dar vieną dailininkės, sienų tapytojos, fotomeninkės Milenos Marcinkevičiūtės – Mili projektą Panevėžio pradinėje mokykloje – lauko klasę (dalį). Mokinukai galės mokytis dangaus kūnų pavadinimų, „keliauti“ po Lietuvą. Susipažins su Lietuvoje augančių medžių lapais, miškuose gyvenančių gyvūnų pėdsakais, pavadins ir skirs juos. Iš „pabirusių“ ant sienos raidžių galės dėlioti žodžius, žaisti žaidimą „Gyvatėlė“. O, kur dar mūsų mokyklos simbolis – paukštelis! Jis kiekvieną rytą sutiks ir po pamokų palydės mūsų mažuosius mokinukus!
Lauko klasės tęsinio laukite pavasarį:)
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia
BIBLIOTEKOS VEIKLA
KNYGNEŠIAMS ATMINTI
Kovo 16-ąją bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvėlės KNYGNEŠIO DIENAI paminėti. Jų dėka šiandien mes galime kalbėti, rašyti, mąstyti lietuviškai. 4b kl. mokiniai prisiminė šią istorijos atkarpą ir pagamino mini knygeles kaip lietuvybės simbolį, taip pagerbdami rizikingą knygnešių pasiaukojimą. „Knyga neša žinią, žinia neša meilę Tėvynei, meilė Tėvynei neša laisvę!”
Kviečiame pasižvalgyti po fotokoliažų galeriją ir prisiminti mūsų gimtinės istoriją, kuri svarbi kiekvienam iš mūsų.
Bibliotekininkės Svetlana ir Indra
Širdingai šokoladinis susitikimas
Vasario 23 d. KNYGŲ DRAUGAI susitiko, skaitė eilėraštį ir kūrė iš širdelių „Šokolėdrą“
simbolizuojantį saldžias Užgavėnes bei begalinę meilę gimtam kraštui, tėveliams ir draugams.
Su meile knygų draugai ir mokytoja Indra
GIMTADIENIS
Vasario 2 d. Knygų Draugai šventė vaikų poeto M. Vainilaičio 90 –ies metų jubiliejų. Visi garsiai skaitė eilėraštį „Milžinas ir pelė“. O kas atsitiko ir koks gi buvo daktaro patarimas, sužinosite tik perskaitę šį eilėraštį?! Knygų Draugai žino milžino paslaptį, susipažinkite ir Jūs…
Bibliotekininkė Indra Motekaitienė
VASARIO 1 D. – DŽIUGI BIBLIOTEKOS ŽINIA
Labai norime pasidžiaugti pačiais aktyviausiais skaitytojais – KNYGŲ DRAUGAIS. Jie 2022-2023 m. m I-ąjį pusmetį perskaitė daugiausiai knygelių. VALIOOOOOOO!!! Štai jie – susipažinkite… Įdomi, spalvinga knyga tarsi kita planeta, kurioje apsilankome neišėję iš namų. Užsuk ir į biblioteką, ir į planetą – paslaptingai įdomu!
Bibliotekininkės Indra ir Svetlana.
Tarptautinis skaitymo skatinimo projektas „Kartu paskaitykime knygelę“
Laimingi Knygų Draugai sausio 16 – 20 dienomis draugavo su E. Daciūtės knyga „Laimė yra lapė“. 3a kl. mokinys Matas Bakanauskas Knygų Draugams skaitė šios draugiškos knygos istoriją. Jaunieji knygų mylėtojai patogiai įsitaisę klausėsi apie berniuko ir lapės draugystę, apie praradimo liūdesį ir atradimo džiaugsmą. Juk, Tai svarbu kiekvienam! O kas yra LAIMĖ kiekvienam iš MŪSŲ! Apie tai ir diskutavome, o paskui ir užrašėme. O štai ir Mes…
Bibliotekininkė Indra
Tarptautinis projektas „Kartu paskaitykim knygelę“
Panevėžio pradinės mokyklos 1a klasės mokiniai, kurie lieka pailgintos dienos grupėje dalyvavo tarptautiniame skaitymo skatinimo projekte „Kartu paskaitykim knygelę“. Tyrimais įrodyta, kad būtent knygas skaitantys vaikai turi labiau išlavintą kritinį mąstymą, geriau sprendžia gyvenimiškas problemas, lengviau bendrauja. Evelinos Daciūtės kūrybą galima priskirti prie tų, kurios domina vaikus. Pasirinktą šios autorės knygą „Drambliai ėjo į svečius“ mokiniai ne patys skaitė, o pasikvietė 3a kl. mokines Liepą ir Gabiją kaip skaitoves. Kiekvienas vaikas išsirinko frazę iš knygos ir perkėlė tekstą į kompiuterį. Dirbtinis intelektas (Craiyon modelis) sugeneravo paveikslėlius pagal jam pateiktas užklausas. Pirmokams buvo smalsu, kokį piešinį išvys savo kompiuteryje, o pamatę maloniai nustebo. Juk smagu derinti ir knygą, ir kompiuterį.
Bibliotekininkė, PDG mokytoja Svetlana Likšienė
Tarptautinis projektas „Kartu paskaitykim knygelę”
Labai džiaugiamės prisijungę prie tarptautinio projekto „Kartu paskaitykime knygelę”, kuris vyks š.m. sausio 16-23 d. Projekto metu kartu su mokiniais skaitysime lietuvių rašytojos Evelinos Daciūtės knygas, jas aptarsime bei atliksime įvairius kūrybinius darbelius.
Projekto veiklose dalyvauja mokyklos neformalaus ugdymo grupės „Knygų draugai” mokiniai bei bibliotekininkė Indra Motekaitienė, PDG mokiniai ir mokytoja Svetlana Likšienė, 3a kl. mokiniai ir mokytoja Birutė Kolinienė bei socialinė pedagogė Lina Seferoglu.
Gera laukti Kalėdų
Knygų draugai laukdami Kalėdų, skaito šventines knygas ir gamina įvairius darbelius. Gruodžio 8 d. jaunieji skaitytojai skaitė ištrauką iš M. Kunnas knygos „Kalėdų Senelis“ ir …. patys pažiūrėkite….
„… Nykštukai uoliai dirba ištisus metus nuo sausio iki gruodžio. Tiek daug visko reikia prisiminti ir surengti. Bet Kalėdų Senelis turi gerų sąskaitininkų ir guvių padėjėjų. …“
Knygų draugai su mokytoja Indra
AČIŪ
PASITIKĖK KNYGOMIS
Visą spalio mėnesį 2-4 klasių mokiniai šurmuliavo bibliotekoje. Vyko pamokėlės – susitikimai „Pasitikėk knygomis“.
2 klasių mokiniai susipažino su elektroninėmis knygomis. Ir visiems iškilo klausimas: „Ar tokia knyga turi „Knygos Dvasią?““ ir „kurią knygą įdomiau skaityti: Elektroninę ar Popierinę?“
3 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje “Knygų pasaulyje”. Čia uoliai atsakinėjo į klausimus ir džiaugėsi savo sėkme. O sėkmė – tai kuo daugiau perskaitytų knygų!!!!!! Paskutinė užduotis, sakinio dėlionė – “Knyga – tai indas, kuris mus pripildo”… Visus privertė susimąstyti, kodėl verta skaityti!?
4 klasių mokiniai susipažino su V. Bako eilėraščiais “Ką manė kamanė” (2020 m. išrinkta vaikų metų knyga). Čia ketvirtokai skaitė eilėraščių ištraukas ir atsakinėjo į klausimus. Oi buvo viskoooo!!! Eilėraščius reikia mokėti skaityti! Tą ir išbandė mokiniai.
Bibliotekininkės Indra ir Svetlana
KNYGŲ DRAUGŲ ŽIRAFOS
Spalio 13 dieną knygų draugai vėl susitiko. Šventėm mokykloje praūžusią Pasaulinę Gyvūnijos dieną. Skaitėm knygelę „Žirafa netelpa į lapą“. Buvo be galo įdomu paklausyti ir pažiūrėti kaip žirafa raitosi, lankstosi kad tik tilptų į lapą. Tačiau pelėda patarė taip nevargti, o „…juk knygoj matosi lapai du, tai ir užimk juos abu!…“. Visi buvo sužavėti! Paskui kirpome, spalvinome, piešėme, klijavome, lankstėme. Ir štai, pažiūrėkite, mūsų žirafos, beeet kojos netilpo į lapą. Bet, juk, tai dar įdomiau….
Bibliotekininkė Indra
Susirinko knygų draugai!
Kiekvieną ketvirtadienį į biblioteką susirenka Knygų Draugai. Ir berniukams, ir mergaitėms žiba akutės… Pasakoja apie save, ranką prie širdutės pridėję taria Priesaikos Žodžius. O kur dar pačių pasigamintos Knygų Draugų Priesaikos apyrankės, padėjėjos Emos – staigmenos. Viskas nauja ir įdomu! Todėl ir laukiame ketvirtadienio – naujai susitikti, padraugauti ir laukti netikėtų užduočių.
Mokytoja – bibliotekininkė Indra
BALANDIS – KARJEROS UGDYMO MĖNUO
Projektas „Kuo užaugęs būsiu!“
Kai užaugsiu būsiu…
3–4 klasių mokytojos, karjeros specialistė Edita Strolienė, socialinė pedagogė Lina Seferoglu
PASIMATUOK PROFESIJĄ
Labai džiaugiamės ir sveikiname mūsų mokyklos 4a kl. mokinių Tito Strelčiūno, Aurėjos Nebulos Skumbinaitės, Miglės Petkevičiūtės bei Domanto Lečo komanda „Šokoledas“, kuri gegužės 9 d. dalyvavo Panevėžio miesto bendrojo lavinimo mokyklų 3-4 kl. mokinių ugdymo karjerai konkurse „Pasimatuok profesiją“ ir laimėjo II-ą vietą!!! Valio!!!
Konkurso metu mokiniai pademonstravo puikiai atliktus namų darbus – prisistatymą. Vėliau, spęsdami įvairias konkurso užduotis, atskleidė labai geras žinias apie profesijas, kūrybiškumą, lavino lyderystės ir komandinio darbo įgūdžius. Mokiniams pasiruošti padėjo socialinė pedagogė Lina ir ugdymo karjerai specialistė Edita.
Socialinė pedagogė Lina
Pažintis su miesto įmone!
Penktadienio rytmetį 1 a klasės mokiniai vyko į miesto įmonę Schmitz Cargobull Baltic UAB. Mokiniai sužinojo, kad įmonė – viena iš Europos puspriekabių ir priekabų gamybos lyderė! Mokiniai tobulino pasaulio pažinimo, dailės ir technologijų, matematines žinias. Sužinojo, kad priekabos pasiekia net Ameriką ir Australiją, išsiaiškino kokį sunkiausią krovinį gali vežti šios įmonės priekabos ir kiek ratų jos turi! Taip pat suvokė trinties jėgą – aiškinosi ir surado atsakymą į klausimą – kodėl priekabų grindys yra nelygios dangos? Mokiniai buvo net įdarbinti! Dirbdami komandoje turėjo prisukti varžtą ir sukonstruoti klasės drambliuko modeliuką!
Ačiū už vaišes ir puikią pamoką miesto įmonėje!
Mokytoja Edita
Odonologas
Apsilankymas pas odontologą – gan dažnai didelis stresas visai šeimai. Jokio nerimo dėl apsilankymo pas dantukų gydytojus nepatyrė 1d klasės mokiniai, kuriuos į svečius pasikvietė Senvagės klinikos odontologai Raimonda ir Aurelijus Slivskiai. Pirmokai sužinojo kokių maisto produktų reikėtų vengti, norint kad dantys būtų sveiki ir gražūs, dalyvavo viktorinoje, pažiūrėjo animacinį filmuką „Smaližiukės istorija“. Vaikai mokėsi taisyklingos dantukų valymo technikos, atliko tyrimą ar taisyklingai ir švariai tai daro. Gydytojai pakvietė vaikus pasitikrinti kaip jie valo savo dantukus. Sėstis į odontologo kėdę atsirado tikrai daug savanorių! Paaiškėjo, kad ne visi vaikai gerai prižiūri dantis, kai kuriems reikia labiau pasistengti ir kruopščiau juos valyti. Pasibaigus užsiėmimui vaikai su dovanomis ir puikia nuotaika grįžo į mokyklą.
Už šiltą, informatyvų ir smagų priėmimą dėkojame 1d klasės mokinės Liucijos Slivskytės tėveliams Raimondai ir Aurelijui.
Mokytoja Gitana
Programuotojas
Balandžio 26 d. 1 b klasės mokinio Tim Lipskio mama pasakojo vaikams apie programuotojo profesiją, o į klasę atneštas robotas judėjo pagal vaikų sukurtus algoritmus. Ši veikla glaudžiai siejasi su balandžio mėnesio Kokybės Krepšelio tema ,,Kuo užaugęs būsiu?“.
Mokytoja Rita Pankinaitė
Policijos komisariate
Balandžio 26 d. 1 b klasės mokiniai lankėsi policijos komisariate. Čia atvykti mus pakvietė Abigailės Valickaitės teta – policijos pareigūnė. Vaikai susipažino su policijos darbo vieta ir pareigomis, išbandė policininkų darbo įrankius, netgi pasidarė savo pirštų antspaudus. Tuo pačiu pasikartojome ir saugaus elgesio gatvėje ir kelyje taisykles. Ši veikla glaudžiai siejasi su balandžio mėnesio Kokybės Krepšelio tema ,,Kuo užaugęs būsiu?“.
Mokytoja Rita
Pažink profesiją – pardavėjas-kasininkas
Balandžio 26 d., atsižvelgdami į KK „Karjeros ugdymo“ mėnesio temą, pasikvietėme į 1c klasę Jonuko Račo mamytę, kad papasakotų apie savo pardavėjos-kasininkės darbą PC „Bičiulis“. Mokinukams buvo įdomu pasitikrinti savo žinias, jas papildyti, aptariant įvairias su prekyba susijusias situacijas. Išsiaiškinome, kokių profesijų žmones dar galima sutikti prekybos centre, kokios jų pareigos ir atsakomybės. Bendrai pasidalinę savo įžvalgomis, vaikai jautėsi geriau pažinę šią įdomią ir nelegvą profesiją.
Mokytoja Neringa
Balandžio 21 d. mokykloje svečiavosi Panevėžio Mykolo Karkos septintokės Evelina ir Justina. Smalsiems antrokams mokinės vedė užsiėmimą „Kai užaugsiu, būsiu…” Mokinėms pasiruošti padėjo socialinė pedagogė Jolanta Matiukė. Užsiėmimo metu mokiniai turėjo atlikti įvairias užduotis: konkrečios profesijos atstovui priskirti tinkamus darbo įrankius, rasti skirtumus, užpildyti atsakymus lapuose ką kokios profesijos atstovas veikia ir kaip vadinasi. Susitikimas mokiniams labai patiko.
Socialinė pedagogė Lina Seferoglu
Ar žinote, ką daro lėlininkas?
Apsilankę Panevėžio lėlių vežimo teatre ir pažiūrėję spektaklį „Su sraige aplink pasaulį“, 1d klasės mokiniai susitiko su aktoriais ir lėlininkais. Jie mokinius supažindino su teatro istorija, papasakojo kaip ir iš ko yra gaminamos lėlės. Pirmokai sužinojo, kad lėlės gali būti pirštininės, stalinės, marionetės, yra ir lėlės, skirtos vaidinti šešėlių teatre. Užsiėmimo metu mokiniai tobulino kultūrinę, kūrybiškumo, pažintinę kompetencijas.
Už suorganizuotą susitikimą su Lėlių vežimo teatro darbuotojais vaikai dėkoja 1d klasės mokinio Herkaus Tomkevičiaus mamytei!
Mokytoja Gitana
Kuo užaugęs būsiu?!
Balandžio 19 d. 1 b klasės mokiniai vyko į Jaunuolių dienos centrą. Apsilankyti šioje įstaigoje mus pakvietė čia dirbanti Kamilio Bakanavičiaus mama. Mokiniai išbandė įvairius amatus, sudalyvavo net keturiose edukacinėse pamokėlėse: IT, kūrybos, teatro, keramikos. Gal įgyta patirtis šiose veiklose ateityje turės įtakos pasirenkant profesiją. O ir ši veikla glaudžiai siejasi su balandžio mėnesio Kokybės krepšelio tema ,,Kuo užaugęs būsiu?“.
Pažintis su Panevėžio priešgaisrine gelbėjimo valdyba
Sugrįžę po atostogų 2c kl. mokiniai, Aleksandro Masiuko tėčio kvietimu, išskubėjo į priešgaisrinę gelbėjimo valdybą. Atrodė, kad visi viską žino apie ugniagesio gelbėtojo profesiją. Deja… Tad išsamiai buvo aptartos šios profesijos darbuotojų darbo funkcijos. Juk šios srities specialistai apmokyti ne tik gesinti gaisrus, bet ir gelbėja skęstančius žmones, suteikia jiems pirmąją pagalbą per nelaimes buityje, stichines nelaimes, užsiima gyvūnų gelbėjimu, transporto avarijų likvidavimu, cheminiu incidentų šalinimu. Antrokai su Aleksandro tėčio pagalba įvardijo, kas lemia sėkmingą gelbėtojo darbą, kokiomis asmeninėmis savybėmis privalo pasižymėti šios profesijos darbuotojai, koks jų darbo grafikas ir kad labai svarbus yra komandinis darbas. Dirbant, budint visas 24 h, gelbėtojams darbo vieta patapusi antrais namais. Smalsu ir įdomu buvo pamatyti jų poilsio kambarius, klasę, kurioje vis dar tenka mokytis, skalbyklą, o valgykloje dar ir nusifotografuoti su tuo metu budėjusiais ir pietaujančiais gelbėtojais. Antrokai labai džiaugėsi gauta galimybe net ik pamatyti, sužinoti, bet ir prisiliesti prie sudėtingos ir labai sunkios darbo įrangos, bei apsirengti specialią ugniagesio gelbėtojo aprangą. Išvykome ne tik laimingi, bet dar ir apdovanoti knygelėmis bei obuoliais, kad augtume sveiki ir stiprūs. Nuoširdi padėka Audriui Masiukui už išsamią pažintį su šia svarbia profesija ir geranorišką bendradarbiavimą.
Mokytoja Audronė
Kario profesija iš arčiau
Balandžio 18 d. papasakoti apie kario profesiją 1d ir 3a klasių mokiniams atvyko Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybos št. srž. Renaldas Stuknys ir kpt. Rasa Grigalienė. Susitikimo metu mokiniai sužinojo, kad išgyvenimo kursas, naktiniai žygiai, šuoliai su parašiutu, šaudymai – Lietuvos kariuomenės ir kario kasdienybė. Kario darbas – tai nuolatinis mokymasis ginti savo šalį. Susitikimo metu ir pirmokams, ir trečiokams teko paplušėti. Būsimieji kariai turėjo įveikti kliūčių ruožą – užsidėti amunicijos diržą, šalmą ir su ginklu (muliažu) rankose bėgti zigzagais, tiksliai į nurodytą vietą numesti „granatas“. Mokiniai dar kartą įsitikino, koks svarbus yra komandinis darbas, pagalba draugui.
Už suorganizuotą susitikimą su Lietuvos kariais vaikai dėkoja 1d klasės mokinės Mantės Gutpetrytės mamai Rimantei.
Mokytoja Gitana
Gėlininkai
Pasaulio pažinimo pamokoje 1d klasės mokiniai „matavosi“ gėlininko profesiją. Susibūrę atradimų klasėje, vaikai į vazonėlius kruopščiai bėrė žemes, po to sėklytes, jas laistė ir spėliojo kas išdygs. Dirbdami pirmokai išsiaiškino, kad ši profesija reikalauja kruopštumo ir labai didelės kantrybės – juk taip norisi greito rezultato!
Mokytoja Gitana
Pamoka J. Masiulio knygyne
4b klasės mokiniai lankėsi J. Masiulio knygyne. Mokiniai susipažino su knygininko darbu. Išbandė darbą su kasa, knygų skirstymu, užsakymais, aptarnavimu. Tobulino pažinimo ir komunikavimo kompetencijas. Sužinojo, kokie žmonės vadinami ,,knygininkais”, kiek daug profesijų apjungia ši sąvoka. Susipažino su visais darbais nuo knygos rašymo iki kol ji patenka pas pirkėją. Pritaikė žinias praktiškai rūšiuodami knygas, dėliodami kainas, tvarkydami lentynas, dirbami kasoje. Mokiniai sukūrė ir mokytojai padovanojo ,,4b klasės prisiminimų“ knygą, kurią įrišo knygyno darbuotoja.
Mokytoja Daiva Zakarauskaitė
Knygų pasaulyje. Bibliotekininkė.
Balandžio 2 d. buvo minima Tarptautinė vaikų knygos diena ir garsiojo danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimtadienis. Šiai dienai paminėti 1c klasės mokiniai apsilankė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės – Bitės viešojoje bibliotekoje. Čia vyko edukacija “Knygų pasaulyje”, kurios metu susipažino su knygos atsiradimo istorija, sužinojo, kad knygos gali būti ir labai didelės ir labai mažos, erdvinės ir elektroninės, skirtos neregiams ir kvepiančios, ir t.t. Edukatorė Jolanta sudarė galimybes vaikams sukurti pirmąją savo knygutę, ją iliustruoti. Na, o įdomiausia dalis, kai nuspalvinę savo personažus, pirmokai juos aktyvino virtualioje erdvėje programėlės “Quiver” pagalba. Grįžome pilni įspūdžių ir su mintimis ten ne vieną kartą apsilankyti!
Mokytoja Neringa
Meras- ne profesija
Pradinės mokyklos 4a klasės mokiniai apsilankė Panevėžio miesto savivaldybėje. Vykdydami balandžio mėnesio projektą apie profesijas, išgirdo kiek daug profesijų esama. Keli mokiniai labai nori būti merais. Meras ar profesija? Mokiniai dalyvavo viktorinoje, ieškojo virtualioje erdvėje objektų, surado savo mokyklą, kur gyvena.
Mokytoja Daiva B.
Ar norėtum būti konditeriu?
Ar žinojote, kad balandį Panevėžio pradinėje mokykloje minime profesijų mėnesį? Ar galite patikėti, kad 1a klasės mokiniai tokie žingeidūs, jog jau pirmąją balandžio savaitę suskubo daugiau pažinti įvairias profesijas? Mokiniai pasikvietė klasės draugo Tado mamą, kuri pristatė konditerio profesiją. Po informatyvaus Tado mamos pristatymo apie pačią konditerio profesiją, meduolio atsiradimo istoriją bei įkvėpti filmuko apie draugystę, mokiniai galėjo pasimatuoti konditerio profesiją! Padedant šiai nuostabiai konditerei vaikai patys dekoravo Velykinius meduolius ir sukūrė 24 nuostabius geltonus pūkučius. Kiek daug pastangų reikėjo mūsų pirmokams ne tik atliekant tokį sudėtingą darbą, bet ir susilaikyti nuo smaližiavimo, jog nesuvalgyti tokių viliojančių saldėsių!
Ar Jūs norėtumėte pasimatuoti konditerio profesiją? 1a klasės mokiniai su didžiuliu entuziazmu skatina visus kuo daugiau visko išbandyti!
Saldi kelionė
Panevėžio pradinės mokyklos 3c klasės mokiniai apsilankė Šiaulių ,,Rūtos ‘‘ saldainių fabrike. Fabriko muziejuje edukatorė papasakojo daug įdomių dalykų. Sužinojome, kad šokoladą žmonės jau žinojo prieš 4 -5 tūkstančius metų. Tada jį vartodavo skystą. Kakavos pupeles trindavo ant karšto akmeninio padėklo. Plikydavo vandeniu ir gardindavo pipirais, medumi. Tai buvo kilmingiausių ir turtingiausių žmonių gėrimas. Jį net vadino ,, Dievų maistu“. Europiečiai sugalvojo, kaip šokoladą pagamint kietą. Buvo laikas, kai kakavos pupelės buvo naudojamos kaip pinigai. Matėme autentiškus kakavos pupelių gaminimo įrankius, puodelius. Ragavome tikrų maltų kakavos pupelių. Mums papasakojo ir filmuke parodė visą ,,Rūtos“ fabriko istoriją. Didelio darbo ir meilės įdėta į skaniausių saldainių įdarą. Labai patiko pasigaminti saldainius patiems. Išradingai dekoravome, išbandėme įvairiausius priedus. Į namus parsivežėme puikią nuotaiką, daug žinių ir skaniausių saldainių.
Mokytoja Zita Nefienė
Mažiau – tvariau! Arčiau – sveikiau!
3a klasės mokiniai dalyvavo nuotolinėje įdomiojoje pamokoje „Mažiau – tvariau! Arčiau – sveikiau!“. Jos metu vaikai susitiko su įdomiais pašnekovais. Sužinojo, kaip auginamos daržovės ekologiniuose ūkiuose, kodėl kiekvieną kartą šeimininkė pagamina vis kitokią varškę, kaip teisingai rūšiuojamos atliekos. Vėliau vaikai draugiškai atliko užduotį – sukūrė maisto tiekimo grandinės maketą. Buvo labai įdomu! Mokiniai pagilino žinias apie tvarumą, maisto tausojimą, ekologinius bei nacionalinės kokybės maisto produktus, sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą.
Mokytoja Birutė Kolinienė ir soc. pedagogė Lina Seferoglu
KOVAS – VERSLUMO MĖNUO
Projektas „Būk verslus!“
1a, 1b, 1d bei 2a ir 2c klasių mokiniai į svečius pasikvietė studijos „100 zuikių“ edukatorę. Užsiėmimo metu mokiniai sužinojo daug įdomių faktų apie zuikius, prisiminė matytus filmus ir skaitytas knygas su šiuo veikėju, aiškinosi, kaip jis tapo Velykų simboliu, dalijosi patirtimi, kokias velykines tradicijas puoselėja savo šeimose. Vėliau vaikai patys kurė medinius zuikių personažus su stoveliais, kurie papuoš Velykų stalą. Pasitarę, mokiniai nusprendė, kad šventinių dekoracijų gaminimas ir pardavinėjimas būtų puikus verslo planas.
Mokytoja Gitana
Pradinės mokyklos 4a klasės mokiniai ir Panevėžio jaunuolių centras tęsia draugystę. Šį kartą vykome į Jaunuolių centro keramikos studiją. Darbuotojos pristatė glazūravimo subtilybes. Po užsiėmimo laukė karštas arbatos, kavos, kakavos puodelis. Šiltoje ir jaukioje erdvėje mokiniai mielai diskutavo su jaunuoliais. ,,Solidarumo kava“ – tai socialinis verslas, kiekvieną dieną profesionaliai ruošia kavą ir kavos gėrimus. Mokiniai patobulino pažinimo, kūrybines, socialines kompetencijas.
Klasės mokytoja Daiva B. ir socialinė pedagogė Lina S.
Pamoka ,,Mažiau-tvariau. Arčiau-sveikiau.“
4a klasės mokiniai dalyvavo nuotolinėje įdomiojoje pamokoje ,,Mažiau-tvariau. Arčiau-sveikiau.“ Pamokoje sužinojo apie tvarumą, maisto tausojimą, ekologinius bei nacionalinės kokybės maisto produktus, sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą. Uždavė net namų darbus. Dabar ruošiamės dalyvauti viktorinoje.
Mokytoja Daiva B.
Senieji amatai
Kovo 29 d. 1b klasės mokiniai vyko į Panevėžio kraštotyros muziejų. Pirmokai susipažino su muziejaus ekspozicija. Domėjosi senovės žmonių gyvenimu, buitimi, senaisiais amatais. Ši veikla glaudžiai siejasi su kovo mėnesio Kokybės krepšelio tema ,,Būk verslus“.
Mokytoja Rita
Kovas. Taupymo planas.
2c kl. mokiniai kovo mėnesį tiesiogiai bei noriai prisilietė prie taupymo sąvokos. Pirmiausiai svarstė galimybes, užsibrėžė mėnesio taupymo tikslą ir užpildė taupymo planą ( pgl. mokytojos Gitanos sudarytą bei papildytą pavyzdį ). Norai ir siekiai buvo įvairūs. Vaikai norėjo susitaupyti futbolo batams, pliušiniam pelėdžiukui, naujam meškiui, augintiniam augintinio šuniukui žaislui, lego detalėm, savo kambario laikrodžiui, dviračio skambučiui, Pakemon vaivorykštinėm kortom, augintiniui šuniukui naujam guoliui, vasaros stovyklai, dviračiui ir dar daug kitų norų. Nors mėnuo dar nesibaigė, bet paskutinėje šio mėnesio klasės valandėlėje įvyko buhalterinė apskaita bei apibendrinimas. Kai kam dar trūksta 2 – 5 eur. Manau tai įveikiama. Taip pat manau, kad prie kai kurių mokinių siekių labai prisidėjo tėveliai, seneliai. SMAGU. Svarbu, kad siekiama bendromis pastangomis ir protingai. O ataskaita – nuotraukose: skaičiavome, braižėme, analizavome. Jei nespėta sutaupyti per mėnesį, juk galime taupyti toliau. Svarbiausia siekti užsibrėžto tikslo… sąžiningai, asmeninėmis pastangomis. Linkiu sėkmės!
Mokytoja Audronė
Išvyka į Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešąją biblioteką
Trumpos išvykos metu į G. Petkevičaitės-Bitės biblioteką 1a klasės mokiniai sudalyvavo netradicinėje pamokoje apie rašto, knygų atsiradimą bei jų evoliuciją. Mokiniai turėjo galimybę ne
tik pamatyti aukso dulkėmis dengtus didžiulės knygos puslapius, bet ir susipažinti su lietuvių kalbos istoriniais vingiais – pirmąja lietuviška knyga, spaudos draudimo laikotarpiu ir kt. Jaunieji skaitytojai netgi turėjo galimybę pamatyti pirmosios lietuviškos knygos vaikams modelį, didžiausia ir mažiausiomis, erdvinėmis ir net trimatėmis knygomis. Mokiniai itin džiaugėsi šia pamoka, nes galėjo sensoriniu būdu susipažinti su įvairių, ypatingų rūšių knygomis ir sukurti savo svajonių knygelę.
Mokytojos Edita ir Greta
Edukacinė pamoka „Noriu būti knygininku“
Panevėžio pradinės mokyklos 3c klasės vaikai dalyvavo J. Masiulio knygyno pamokoje ,,Noriu būti knygininku“. Direktorė Ramutė Leščinskienė papasakojo vaikams apie knygos kelią nuo rankraščio iki pirkėjo. Buvome nustebę, kad šiuos darbus dirba daugybė žmonių. Kurti knygą labai įdomu, todėl vaikai sukūrė ,,Pavasario linkėjimų„ knygą savo mokytojai. Labai smagu buvo išbandyti visus galimus darbus knygyne : pakavome, rūšiavome, klijavome kainas, tvarkėme lentynas, dirbome kasoje, reklamavome , įrišome knygą. Užduotys labai įdomios, žaismingos. Ačiū darbuotojoms už prasmingai ir įdomiai praleistą laiką.
Mokytoja Zita Nefienė
Projektinė veikla „Miestas“
Kovo mėnesį 4b klasės mokiniai organizavo projektinę veiklą integruodami matematikos, lietuvių kalbos, dailės ir technologijų pamokas. Sukūrėme jaukų miestelį iš antrinių medžiagų. Per lietuvių kalbos aprašėme savo svajonių kambarį. Matematikos pamokoje apskaičiavome pagaminto namo plotį, ilgį ir plotą. Analizavome, kokias geometrines figūras naudojome įgyvendinant procesą. Išplėtėme kolegialumo principą vieni su kitais. Mokiniai labai laimingi ir patenkinti sukurtu savo procesu.
Mokytoja Daiva Zakarauskaitė
Pamoka UAB „Elastas“
Kovo 20 d. 4b klasės mokiniai lankėsi UAB ,,Elastas‘. Jie susipažino su moderniausia, pilnai sukomplektuota gamybine technologine linija, kuri skirta gaminių gamybai ir paslaugų teikimui. Domėjosi gamyboje naudojamais robotais, specializuotais kompiuteriais. Praktiškai apžiūrėjo, kokios medžiagos naudojamos gamybos procese. Mokiniai įtvirtino pasaulio pažinimo žinias apie įvairias medžiagas ir jų panaudojimo būdus.
Mokytoja Daiva Zakarauskaitė
Pamoka apie oro balioną
Antradienio popietę 1a klasės mokiniai paminėjo ne tik miego ir pasaulinę ypatingų žmonių dieną, bet ir labai svetingai priėmė mūsų mokyklos buvusį mokinį Tadą, kuris savo mokslo kelionę tęsia Panevėžio Vyturio progimnazijoje. Tadą atlydėjo jo puikioji, palaikančioji mokytoja Jolanta.
Svečias ypatingai sužavėjo 1a klasės mokinius papasakodamas apie oro baliono atsiradimo istoriją. Tadas taip pat pristatė oro baliono modelį, todėl pirmokai turėjo galimybę pamatyti, kaip jis kyla. Mokiniai sužinojo, kiek kainavo pagaminti oro balioną. Siekiant ugdyti mokinių verslumą, Tadas pristatė, kaip reikėtų apskaičiuoti oro baliono modelio sąmatą. Po informatyvaus pristatymo mokiniai sudalyvavo viktorinoje, kurioje itin aktyviai atsakinėjo į užduodamus klausimus.
Ačiū, Tadai!
Tau gero skrydžio linki 1a klasės mokiniai ir jų mokytojos Edita ir Greta.
Mokinių verslumo ugdymas
Kovo 20 dienos popietę 1a klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje, rengiamoje virtualioje „Swedbank” Finansų laboratorijoje. Šios unikalios erdvės šeimininkė praplėtė mokinių žinias apie skirtingų pasaulio šalių valiutas, jų atsiradimo istorijas. Mokiniai buvo ne tik itin įsitraukę nagrinėdami skirtingas šalių valiutas, taip praplėsdami savo sociokultūrinę kompetenciją, bet ir ugdė verslumo pagrindus. Dalyvaudami hibridiniu būdu rengiamoje diskusijoje pamokos metu, mokiniai aptarė dabartinę pinigų vertę ir pasamprotavo apie pinigų reikšmę tolimoje praeityje.
Edukacija SEB banke
4c klasė kovo 15 d. vyko į SEB banką. Deino mamytė mums pravedė labai įdomią edukaciją. Mes susipažinome su garsiuoju banko seifu, kuriame panevėžiečiai laikė savo brangenybes ir kitus vertingus popierius. Sužinojome daug įdomių faktų apie pinigus. Žiūrėjome filmuką apie įvairias pasaulio valiutas. Kūrėme savo pinigus.
4c klasės mokytoja Rita
Tėvai vaikams apie verslus. Investicijos ir pelnas.
3a klasės mokiniai kartu su Mortos tėčiu, verslininku, verslo pradmenų mokėsi atlikdami praktines užduotis. Visi pamokos dalyviai pasiskirstė vaidmenimis. Mokinių komandos – įmonės, turinčios direktorių ir atliekančios investuotojo užduotį, tėtis – investuotojas, įmonėms skiriantis pinigus, mokytoja – pirkėja. Užduotys įmonėms – iš turimų lėšų nusipirkti reikiamų priemonių, sukurti pavasarinį atviruką ir jį parduoti. Atlikus užduotis, paaiškėjo, kad įmonėms sekėsi skirtingai – buvo nenuostolingų, pelningų ir nuostolingų. Verslas – kietokas riešutėlis! Mokiniai tobulino matematikos, kūrybiškumo ir komunikacinę, pažinimo ir asmeninę, mokėjimo mokytis kompetencijas.
Mokytoja Birutė Kolinienė
Karjera. Kokia gi ta teisėjo profesija?
2 c klasės mokiniai kovo 13d. turėjo įdomią, naudingą ir … kitokią klasės valandėlę. Ją pravedė Aleksandro mama Edita. Ji supažindino mokinius su savo – teisėjos profesija. Pirmiausiai vaikai diskutavo, aptarė, kokios savybės reikalingos teisėjui, kaip juo tampama, kodėl svarbios pasaulio pažinimo, lietuvių k., matematikos pamokos. Pasirodo nėra taip paprasta ir lengva juo tapti. Reikia ne tik gerai mokytis mokykloje, tiek studijuojant, bet ir norint dirbti šį darbą, privalomas susitikimas, pokalbis su Lietuvos prezidentu. Mokiniai buvo supažindinti su teisės ir bausmių rūšimis, kodėl ir kuo svarbus teisingumo jausmas, o taip pat ir su bylų pavyzdžiais, kai patiems teko ieškoti sprendimo būdų. Nuoširdžiai dėkojame už draugystę ir žinias.
Mokytoja Audronė
Elektros kelias
4b klasės mokiniai kartu su Emilijaus mamyte, kuri dirba ,,Ignitis‘‘ inžiniere, dokumentacijos komandos, tinklo duomenų administravimo skyriuje, pristatė elektros kelią iki mūsų namų. Matas Ramanauskas, ,,Eso‘‘ – elektros skirstymo operatoriaus darbuotojas, defektavimo skyriaus inžinierius, pristatė, kokios yra elektros gamybos rūšys. Išsikėlėmę klausimą, kokie statomi įrenginiai, kad kiekvienas namuose turėtų elektrą? Praktiškai susipažinome, kokios Lietuvoje yra hidroelektrinės, vėjo jėgainės, saulės kolektoriai. Mokiniai susiskirstę grupelėmis tapo ,,Ignitis‘‘ detektyvais, kaip spręsti energijos taupymo mįsles? Dalyvavome paruoštoje viktorinoje ir pasisėmėme naujų žinių. Dėkojame atvykusiems inžinieriams.
Mokytoja Daiva Zakarauskaitė
„Mokonomika – 2023 „
Kovo 9 d. pradinėje mokykloje buvo nuotolinio ugdymo – Verslumo ugdymo diena. Mokiniai nuotoliniu būdu dalyvavo 2023 m. kovo 9 d. nuo 9 val. iki 12.20 val. „Swedbank“ iniciatyvoje organizuojamoje didžiausioje nuotolinėje pamokoje „Mokonomika 2023“. Visų klasių mokiniai aktyviai dalyvavo šioje nuotolinėje „MOKONOMIKOS 2023“ pamokoje . Temos buvo įvairios. Jos palietė gamtos tausojimą ir skaitymą, kaip kalbėti, kad suaugusieji klausytų ir išgirstų, kokia Robotikos nauda šiuolaikiniame gyvenime, nuo ko prasideda puikus plaukimas, kas yra sąmonė ir pasąmonė – emocinis intelektas, kaip „nebenorėjimas gali pakeisti pasaulį“. 2c klasės mokiniai ne tik dalyvavo pamokose, bet ir pertraukų metu bendravo per Teams. Viskas vyko, taip gyvai, judriai, kaip ir kiekvieną dieną mokykloje, tik… kitoje aplinkoje.
Mokytoja Audronė
Vakaronė „Šokim, trypkim, linksmi būkim!“
Kovo 9 dieną pradinės mokyklos bendruomenė rinkosi į Panevėžio bendruomenių rūmų salę. Vyko tradicinė vakaronė „Šokim, trypkim, linksmi būkim“. Vakaronė buvo skirta Kovo 11-ąjai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Renginio metu koncertavo mokyklos neformaliojo būrelio „Linksmieji muzikantai“ mažieji muzikantai (vadovas Vidas Klišys), šokio sūkuryje sukosi tautinio šokio kolektyvo „Saulužė“ šokėjai (vadovai Ričardas ir Lukas Bakanauskai). Na, o mokytojams, mokinių mamytėms, tėveliams, močiutės, seneliams, broliukams ir sesutėms neleido atsikvėpti folkloro ansamblio „Raskila“ (vadovė Lina Vilienė) muzikantai ir šokėjai. Smagiame rate sukosi visa mokyklos didelė, draugiška bendruomenė. Ačiū visiems už smagų laiką kartu!
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia
Gurgu gurgu į KAZIUKO turgų!!!!
Kovo 3 d. mokykloje šurmuliavo ir pardavėjai, ir pirkėjai!
Buvo laaabai smagu!
Susitiksime jau kitais metais:)
O dabar skaičiuosime pelną!
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia
Projektas „Pažink Lietuvą!“
Projektas „Pažink Lietuvą“
Vasario 21 dieną 2 d klasės mokiniai šventė ne tik Blynų dieną, tačiau taip pat minėjo Tarptautinę gimtosios kalbos dieną. Lietuvių kalbos pamokoje mokiniai pristatė atliktą mėnesio užduotėlę – pasirinktos poezijos skaitymą bei gramatiškai išnagrinėtą eilėraštį. Nors užduotėlė buvo ne iš lengvųjų, tačiau mokiniai drąsiai ir užtikrintai dalinosi autorių eilėmis. Išgirdome įvairiausios kūrybos – skirtos Tėvynei, paukščiams, pavasariui, netgi, dulkėms ir švarai. Išgirdome ir įdomių eilėraščių pasirinkimo istorijų. Ar galite patikėti, jog viena klasės mergaitė kūrinį išsirinko iš savo mamos pradinėje klasėje įsigytos knygos? Tai puikus pavyzdys – kaip mes galime branginti turimas knygas, gimtuosius žodžius bei visą tai perduoti ateities kartoms.
Mokytoja Jolita Bujokė ir mokytojos padėjėja Agnė Kuginytė
Įdomi išvyka
Pradinės mokyklos 4a klasės mokiniai penktadienio pamokas praleido Arijaus mamytės darbe – Panevėžio logistikos centre. Mokiniai sužinojo, kad IKI – vienas iš mažmeninės prekybos lyderių Lietuvoje, kasdien aptarnauja 300 tūkst. pirkėjų visoje Lietuvoje, 233 IKI parduotuvės, didžiausias ,, Maisto banko“ rėmėjas, per metus paaukoja beveik už 6 mln. Eurų. Ar galite patikėti, kad Vilniuje prekes į namus atveža LastMile autonominis automobilis be vairuotojo, autonominė parduotuvė be pardavėjų?? Apžiūrėjome sandėlius, tai tarsi tikras miestas su gatvėmis ir mašinomis. Mokiniai tobulino pažinimo, komunikavimo, pilietiškumo kompetencijas. Grįžome pilni įspūdžių ir su dovanomis. Ačiū Arijaus mamytei.
Mokytoja Daiva B.
Pamoka muziejuje
1d klasės mokiniai apsilankė Panevėžio kraštotyros muziejuje. Buvo labai įdomu pamatyti akmens amžiaus žmogų, jo „namą”. Pirmokai palygino kaip seniau gyveno žmonės kaime ir mieste, kokiais baldais buvo apstatyti jų namai, grožėjosi tautodailininkų nuaustomis juostomis. Kiek džiaugsmo buvo pamatyti tokią pat rankinę siuvimo mašiną kaip pas močiutę kaime. Nuostabą sukėlė ir Panevėžio ateities stendas, kai į jį pažiūrėjus, veidrodyje pamatė save kaip ateities kūrėją. Apžiūrėdami muziejaus eksponatus mokiniai tobulino pažinimo, kultūrinę ir pilietiškumo kompetencijas.
Mokytoja Gitana
Neformaliojo švietimo būrelio „Žaidimai ir atradimai“ veikla
Visą vasario mėnesį ,,Žaidimų ir atradimų būrelyje‘‘ įgyvendinome kokybės krepšelio temą: ,,Pažink Lietuvą‘‘. Mokiniai žaidė stalo žaidimus, kūrėme šešėlių teatro gyvūnus gyvenančius Lietuvoje, piešėme ,,Trys paršeliai‘‘ pasakos filmą, prisidėjome prie 4b klasės organizuojamo projekto : ,,Jaukus Lietuvos miestelis”. Žaidžiant judriuosius žaidimus išmokome laimėti ir pralaimėti.
Mokytoja Daiva Zakarauskaitė
Respublikinis kūrybinių darbų konkursas „Kartu mes – Lietuva“
Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti 2c klasės mokiniai dalyvauja respublikiniame kūrybinių darbų konkurse „Kartu mes – Lietuva“. Norime pasidžiaugti sukurtais ir iliustruotai ketureiliais.
Mokytoja Audronė
Mokinių darbai – virtualioje parodoje!
2a, 2c, 3a, 3b ir 3c klasių mokinių darbai dalyvavo Tarptautiniame kompiuterinių atvirukų parodoje – konkurse ,,Vienas žodis Lietuva”. Organizatoriai atrinktus darbus patalpino į virtualią parodą. Pasigrožėkite ne tik mūsų mokyklos mokinių kurtais atvirukais, bet ir kitų darbeliais iš visos Lietuvos.
IKT „Išmanusis pradinukas“ mokytojos, spec.pedagogė, soc.pedagogė
Lietuva
Senolė žemė žydi
Vaivorykštės spalva
Visų gražiausias žiedas
Gimtinė LIETUVA.
Aldona Elena Puišytė
Vasario 10 d. mokykloje vyko šventinis rytmetys „Tau, Lietuva!“. Visus džiugino Panevėžio pradinės mokyklos tautinio meno ansamblio „Saulužė“ šokėjai (vadovai Ričardas Bakanauskas, Lukas Bakanauskas), neformaliojo švietimo būrelio „Linksmieji muzikantai“ (vadovas Vidas Klišys) muzikantai, teatro studijos „Nenuoramos“ (mokytoja Rita Marcinkevičienė) aktoriai, mokyklos dainininkai (mokytojos Liudmila Bliudžiuvaitienė, Edita Daraškienė). Renginį vedė mokytoja Rita. Mokyklos fojė vyksta saviraiškos studijos „Mano spalvotas pasaulis“ mokinių piešinių paroda „Mano Lietuva“ (mokytoja Jolita Bujokė).
SU GIMTADIENIU, LIETUVA!
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia
Darbai, darbeliai Lietuvai…
Lietuvos valstybės atkūrimo dienai artėjant 2c klasės mokinukai dalyvavo dailyraščio „Rašau Lietuvai” ir piešinių „Mano Lietuva” konkursuose. Visi labai stengėsi, nuoširdžiai ir atsakingai atliko šias veiklas, o atrinkti darbai jau puošia mokyklos erdves. Laukdami švenčių stengėmės, kuo daugiau sužinoti apie Lietuvą. Tad pamokos vyko ir kitose mokyklos erdvėse. Antrokai domėjosi, rinko informaciją pateiktą mokytojų paruoštuose metodinėse medžiagose prie klasių. Tai kas sužinota buvo pasidalinta, apibendrinta savo klasėje. O sužinota tikrai nemažai. Pertraukų metu buvo smagu interaktyvioje lentoje surinkti dėliones apie Lietuvą: „Lietuvos vėliava“, „Vytis“, „Gedimino pilis“, „Televizijos bokštas“, „Vilnius“, „Kaunas“, „Klaipėda“. Dar liko sudalyvauti respublikiniame kūrybiniame konkurse „Kartu mes – Lietuva“. Nuostabūs ketureiliai su tėvelių pagalba jau sukurti, liko tik iliustruoti ir atrinkus 3 šauniausius darbelius išsiųsti organizatoriams. Tad antrokai drąsiai gali sakyti, kad Lietuvą myli…myli puikiais darbais, o ne žodžiais.
Mokytoja Audronė
Virtuali ekskursija ,,Pažink Lietuvą!”
1 a klasės mokiniai per dailės ir technologijų pamokas mokėsi pažinti Lietuvą informacinių technologijų klasėje. Pirmokai išmoko naudotis Lietuvos žemėlapiu, suplanuoti išvyką – rasti kelionės tikslą, apgalvoti maršrutą, transporto priemones. Google paieškoje susirasti skiltį Žemėlapiai, įrašyti savo mokyklos pavadinimą, virtualiai pavaikščioti Ukmergės gatve ir net nukeliauti pamokų metu į namus!
Mokytoja Edita
Mano vardas – LIETUVA
Mano vardas – LIETUVA
Nežinau aš kito krašto,
Nežinau kitos šalies.
Kur kaimelis prie kaimelio,
Kur pilis greta pilies.
Čia sesutės kaip rūtelės,
Čia broleliai jazminai.
Čia palaidoti kalneliuos,
Miega bočiai milžinai. <…>
/V. Nemunėlis, S. Geda/
3a kl. mokiniai dalyvauja kompiuterinių atvirukų parodoje-konkurse „Vienas žodis-Lietuva”. parodos-konkurso tikslas – ugdyti mokinių kompiuterinę kultūrą, skatinti kūrybinius gebėjimus, pilietiškumą ir patriotizmą. Naudodamiesi informacinėmis technologijomis mokiniai kūrė koliažus apie Lietuvą. Koliažams panaudojo nuotraukas iš asmeninio archyvo ar interneto.
Mokytoja B. Kolinienė ir soc. pedaogė L. Seferoglu
Miesto savivaldybėje
Panevėžio pradinės mokyklos 3c klasės mokiniai mėnesio temą,, Pažink Lietuvą‘‘ papildė ekskursija į miesto savivaldybę. Sužinojom kokius darbus ten žmonės dirba, kaip rūpinasi miesto plėtra , tvarka, grožiu. Paviešėjom posėdžių salėje, kur atsakėm į viktorinos apie Panevėžį klausimus, žiūrėjom mokomąjį filmuką apie tinkamą atliekų rūšiavimą. Labai patiko naudojantis išmaniuoju ekranu žemėlapyje surasti savo namus, mokyklą, kitus žinomus miesto pastatus. Buvo smagu susipažinti su maloniais darbuotojais ir dar gavom dovanų. Šaunu gyventi Panevėžyje!
Mokytoja Zita Nefienė
Atradimai 4b klasėje
Vasario 2 d. mokykloje vyko „Mokytojų mainų dienų“ projektas.4a ir ir 4c klasių mokiniai mokėsi 4b klasėje. Vyko integruotos pamokos. Mokiniai dalyvavo viktorinoje ,,Ką žinai apie Lietuvą?‘‘, atliko midfulness kvėpavimo pratimus. Vyko darbas grupėse. Mokiniai lipdė iš modelino, piešė ant akmenukų, riešutų kevalų. Atliko bandymus su padidinamuoju stiklu, mikroskopais. Stebėjo vilną, akmenį, džiovintus lapus, vabalų, augalų fosilijas, daržovių ir gyvūnų plaukų pavyzdžius. Mokiniai jautėsi tikrais mokslininkais ir atradėjais.
Mokytoja Daiva Zakarauskaitė
Kodėl žmonės dirba?
Sausio 31 d. 1 a klasės mokiniai susitikimo su karjeros specialiste metu ieškojo atsakymų į klausimą ,,Kodėl žmonės dirba?‘‘. Mokiniai susipažino su pinigų istorija, atliko vaizduotės pratimą ir bandė įsivaizduoti, kaip pasaulis atrodytų, jei pinigai išnyktų. Pamokos pabaigoje visi mokiniai trumpam tapo pinigų kūrėjais ir sukūrė savo unikalų piniginį vienetą.
Karjeros specialistė Edita ir klasės mokytoja Edita
Sausio 31 d. 1 a klasės mokiniai susitikimo su karjeros specialiste metu ieškojo atsakymų į klausimą ,,Kodėl žmonės dirba?‘‘. Mokiniai susipažino su pinigų istorija, atliko vaizduotės pratimą ir bandė įsivaizduoti, kaip pasaulis atrodytų, jei pinigai išnyktų. Pamokos pabaigoje visi mokiniai trumpam tapo pinigų kūrėjais ir sukūrė savo unikalų piniginį vienetą.
Karjeros specialistė Edita ir klasės mokytoja Edita
SAUSIS
Projektas „Žiemos išdaigos“
Išvyka į Tapybos studiją „Druska“
Sausio 27 d., penktadienį, pirmojo pusmečio baigimo proga 2a klasės mokiniai lankėsi Tapybos
studijoje „Druska“. Užsiėmimą vedė dailininkė Fausta Diržytė. Mokėmės pažinti spalvų pasaulį,
atrasti jų maišymo paslaptis. Pasinėrėme į paveikslo „Ledo gėlės“ tapymą. Nutapyti paveikslai
pradžiugins klasės mokinių šeimas.
2a klasės mokytoja Laimutė Žukauskienė
Mindfulness kvėpavimo pratimai lauke
Sausio 20 d. 4b klasės mokiniai, kartu su mokyklos karjeros specialiste Edita, įgyvendino KK
krepšelio temą ,,Žiemos išdaigos‘‘. Mokiniai atliko mindfulness kvėpavimo pratimus lauke.
Įtvirtino 5 žmogaus pojūčius atlikdami užduotis. Smagiai žaidė komandinius žaidimus.
Mokytoja Daiva Zakarauskaitė
Sniego seniai
Sausio 16 d. 1b klasės mokiniai atliko kūrybinį eksperimentą ,,Sniego seniai“. Jo metu mokiniai susipažino su vandens, sodos ir acto savybėmis bei atliko bandymus su šiomis medžiagomis. Ši veikla siejasi su kokybės krepšelio sausio mėnesio tema ,,Žiemos išdaigos“.
Mokytoja Rita Pankinaitė
Žiemos išdaigos
Kas gali būti smagiau už džiaugsmu trykštančias žiemos šėliones? Daugiausiai džiugesio sniegas atneša mūsų vaikams. Juk taip smagu mėgautis žiemos suteiktais malonumais: statyti sniego senius, nuo kalnelių leistis rogutėmis, sniege palikti angelus. Trumpam atskubėjusi balta žiema taip pat leido grožėtis įspūdingais peizažais, kurių ieškojome įvairiuose gamtos kampeliuose. O kur dar kai kurių vaikučių kelionės iki Laplandijos! Deja žiemiški vaizdai neužsibuvo. Gamta taip pat mėgsta pokštus. O juos mielai fiksavo 2c klasės mokinukai drauge su tėveliais.
Mokytoja Audronė
Sniego seniai
Sausio 16 d. 1b klasės mokiniai atliko kūrybinį eksperimentą ,,Sniego seniai“. Jo metu mokiniai susipažino su vandens, sodos ir acto savybėmis bei atliko bandymus su šiomis medžiagomis. Ši veikla siejasi su kokybės krepšelio sausio mėnesio tema ,,Žiemos išdaigos“.
Mokytoja Rita Pankinaitė
Panevėžio priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje
Sausio 20 d. 1d klasės mokiniai lankėsi Panevėžio priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, kur supažindino su ugniagesių gelbėtojų technika bei įranga. Mokiniai dar kartą prisiminė su kokiais pavojais galima susidurti žiemą, kai čiužinėji ant ledo, bandai pamaitinti antis Senvagėje, leidiesi rogutėmis nuo kalniuko ir t.t. Prevencinė informacija leido vaikams suprasti, kaip svarbu yra laikytis saugaus elgesio taisyklių tam, kad liktum sveikas ir saugus.
Mokytoja Gitana
Susipažinkime – vanduo
1c klasės mokiniai pasaulio pažinimo pamokoje susipažinę su vandens būsenomis ir aptarę vandens
svarbą žmogaus gyvenime, sausio 18 d. keitė ugdymosi aplinką ir vyko į Gamtos mokyklą įtvirtinti
savo žinias. Čia vaikai atliko tyrimus, kurie padėjo geriau suprasti vandens kietą, skystą ir dujinę
būsenas, sužinojo, kad vanduo gali būti beformis, bekvapis, beskonis ar pan.. Edukatorė džiaugėsi
gausiomis pirmokų žiniomis apie vandenį ir aktyviu dalyvavimu tyrimuose.
Mokytoja Neringa
Rytmetys su pasaka
Trečiadienio rytmetį 2a ir 2b klasių mokiniai lankėsi Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje, kur žiūrėjo mokytojos Aurikos Zimblytės-Blansjaar sukurtą ir 2d klasės mokinių suvaidintą spektaklį „Snieguolė ir septyni nykštukai”. Nuotaikingas muzikinis jaunųjų aktorių pasirodymas antrokams labai patiko. Mokinius sužavėjo scenos dekoracijos, aktorių drąsa, nuoširdžiai sudainuotos dainos.
Soc.pedagogė Lina
Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje
Sausio 11 d. 1c klasės mokiniai lankėsi Panevėžio priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje ir dalyvavo edukacijoje „Žiemos išdaigos ir galimi pavojai. Kaip jų išvengti?“.
Mus pasitikusi vyriausioji specialistė Vilma Vaiginytė pirmiausia supažindino su priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos technika bei įranga: mokiniai apžiūrėjo ugniai atsparią gaisrininkų aprangą, bandė užsidėti šalmą, lipo į gaisrininkų mašinos kabiną. Susitikimo metu nemažas dėmesys buvo skiriamas pokalbiui apie žiemos išdaigas ir pasitaikančius pavojus: tai ir čiuožinėjimas ant ledo, „nekaltas“ vandens paukščių maitinimas, leidimasis rogutėmis nuo kalno arti vandens telkinių ir t.t.
Prevencinė informacija apie pramogas žiemą leido vaikams suprasti, kaip svarbu yra laikytis saugaus elgesio taisyklių tam, kad neatsitiktų rimtų nelaimių.
Mokytoja Neringa
GRUODIS
Projektas „Kuriame ir laukiame stebuklų“
GERUMO MĖNUO
Širdžių gerumui – nėra ribų
2022-12-22 mokykloje buvo organizuojama kūrybiškumo ugdymo diena „Pasidalink gerumu“. 2c kl. mokiniai nusprendė šią dieną išplėsti į akciją “PASIDALINK ŠIRDIES GERUMU”, kuri persikėlė ir į atostogų laikotarpį. Puikiai žinome, kad žiema – tikras išbandymas mūsų krašte žiemoti pasilikusiems paukščiams. Paukščių globa žiemą – tai ne tik malonumas atlikti gerą darbą, bet ir puiki galimybė iš arčiau pažinti čia žiemoti pasiliekančius paukščius. Taip pat tai gyvenimiška galimybė ugdytis atsakingumo. Tad paukšteliai tikrai džiaugėsi ne tik lesalu, bet ir draugyste su naujais ir rūpestingais draugais. O kokios didelės mūsų klasės draugės Viltės Misevičiūtės šeimos narių širdys! Nuo pat karo Ukrainoje pradžios Viltytė drauge su tėveliais dalinasi savo gerumu, tiek padovanodami įvairius savo daiktus, žaislus, žaidimus, tiek su tėveliais nupirkdami naujus, reikalingus daiktus, maistą, rūbus Lietuvoje, Panevėžyje prisiglaudusiems vaikams iš Ukrainos bei jų šeimoms. Na o susirinkę po atostogų vienas kitam padovanojome savo rankelėmis išlankstytas, nulipdytas, pasiūtas, iškirptas ir dekoruotas širdeles. Labai smagu pasidalinti džiaugsmu, meile, gerumu su kitais.
Mokytoja Audronė
Edukacija “Prie balto Kūčių stalo”
Gruodžio 17d. 1c klasės mokiniai su tėveliais vyko į Uoginių amatų centrą, esantį Kupiškio rajone. Ten dalyvavo edukacijoje “Prie balto Kūčių stalo”, kuri siejasi su KK gruodžio mėnesio veikla “Kuriame ir laukiame stebuklo”.
Amatų centro edukatorė pirmiausia mums papasakojo apie tai, ką žmonės anksčiau veikdavo žiemą: tai ir pupelių aižymas, plunksnų pešimas, kalėdinių žaisliukų kūrimas ar kūčiukų kepimas. Šias veiklas visiems teko ir išbandyti. Taip pat buvome supažindinti su Kūčių papročiais ir tradicijomis, kūrėme adventinį vainiką, ragavome dvylika patiekalų. Na, o kaipgi vaikai be dovanų? Perskaitę Kalėdų senio paliktą laišką ir įveikę užduotis, vaikai greitai rado pilną maišą dovanų.
Visiems buvo smagu praleisti šeštadienio popietę neįprastoje kaimiškoje aplinkoje, kartu nuveikti daug įdomių veiklų. Prieššventinė bendrystės nuotaika mus šildė ir vienijo.
Mokytoja Neringa
Gruodžio 20 d. įvyko pirmasis eTwinning projekto „Here&Now with art and mindfulness at School” dalyvių susitikimas. Projekte dalyvauja mūsų mokyklos 2c ir 3a klasių mokiniai bei vaikai iš Lenkijos, Graikijos, Rumunijos, Kroatijos bei Turkijos. Mokiniai savo gimtąja kalba dainavo vieni kitiems kalėdines daineles, dalinosi puikia nuotaika bei linkėjo gražių švenčių.
Socialinė pedagogė Lina, psichologė Laura
Edukacinė programa „Prie balto Kūčių stalo“
Gruodžio 16 d. 1a klasės mokiniai ir tėveliai vyko į Anykščius, kur dalyvavo edukacinėje programoje ,,Prie balto Kūčių stalo“. Mokiniai susipažino su Kūčių ir šv. Kalėdų tradicijomis. Išgirdo pasakojimą apie adventinį laikotarpį, eglutės puošimą, tradicinio stalo paruošimą bei valgių simboliką. Po simbolinės Kūčių vakarienės išgirdo ir apie senolių ateities spėjimus, patys galėjo išbandyti burtus. Sulaukėme ir Kalėdų senelio, kuris buvo labai dosnus!
Mokytoja Edita
Kalėdinės eglutės
Dėkojame mokiniams ir jų tėveliams už nuostabias KALĖDINES EGLUTES

. Kiek daug širdies ir šilumos įdėta jas kuriant! Net 152 eglutės puošė mokyklos erdves, o vėliau iškeliavo džiuginti Panevėžio Šv. Juozapo globos namų senolius bei A. Bandzos socialinių paslaugų namų gyventojus, Panevėžio aklųjų ir silpnaregių bibliotekos bei Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos „Šaltinėlis” skaitytojus.
Šiltų, jaukių ir gražių Jums švenčių!!!
Tikybos mokytoja Alma Jakusevičiūtė-Kulevičė, socialinė pedagogė Lina Seferoglu
Kuriame ir laukiame stebuklo
Stebuklo suvokimas visada priklauso nuo tam tikrų aplinkybių ir žmogaus asmeninių savybių. Ypatingą reikšmę stebuklo laukimas įgyja prieš didžiąsias metų šventes. Bet svarbiausia ne laukti, o patiems kurti, kad ir labai mažus stebuklus. Tad 2c klasės mokinukai, tėveliai, mokytojos nuoširdžiai, su didele meile kūrė gėrį ir grožį bei visą gruodį dalinosi su aplinkiniais, artimaisiais, senoliais, naujai tarptautiniame projekte atrastais draugais ir net su Kalėdų seneliu. Dėkojame tėveliams, tikybos mokytojai Almai, socialinei pedagogei Linai, psichologei Laurai, muzikos mokytojai Liudmilai Bliudžiuvaitienei, „Spalvoto meduolio“ stebukladarei Jurgitai Talalienei. Drauge mes ne tik sukūrėme, bet ir pasidalinome. Svarbiausia pajusti širdimi. Mes pajutome. Visiems jaukumo, šilumos, vilties, tikėjimo stebuklais. Lai viskas Jums ir mums pildosi.
Mokytoja Audronė
Draugai draugams
2022 gruodžio 20 d. 2a ir 3a klasių mokiniai dalyvavo tautinių šokių festivalyje „Draugai draugams“ Šiauliuose. Po koncerto apsilankėme Šiaulių akademijos informaciniame centre. Apžiūrėjome eksponuojamą didžiausią Lietuvos knygą „Aukuras Salduvei. Didžioji Salduvės knyga“, skirtą Lietuvos tūkstantmečiui. Centų kambarys – tai paminklas lietuviškai valiutai. Jo sienos ir lubos išklijuotos centais. Bibliotekoje yra speciali įranga, skirta regos negalią ir disleksiją turintiems žmonėms.
Mokytojos Laimutė Žukauskienė ir Birutė Kolinienė
Prie balto Kūčių stalo
2022 m. gruodžio 16 d. 3a klasės bendruomenė artėjančias Kalėdas sutiko Arklio muziejuje. Čia sužinojome, kodėl lietuviams toks svarbus arklys. O snieguotas takas nuvedė į šiltą trobą, kur išgirdome pasakojimą, kokių tradicijų Kūčių vakarą laikėsi mūsų senoliai. Ragavome tradicinius Kūčių valgius, būrėmės, linksminomės su Kalėdų seneliu. Vakarop laukė arkliai, pakinkyti į važelius. Tai viena iš mėgstamiausių senųjų žiemos pramogų.
Mokytoja Birutė Kolinienė
Žvakių magija
Gruodžio 1 d. Panevėžio pradinės mokyklos 3c klasė adventą pradėjo ypatinga edukacija. Kraštotyros muziejuje ,,Žvakių magijos“ pamokėlėje mokiniai sužinojo, kad seniausios žvakės buvo daromos akmenuko įduboje, užpildžius ją lajumi ir įbedus paprastą pagaliuką. Edukatorė papasakojo, kaip keitėsi žvakių gamyba iki šių dienų. Mokiniai sužinojo, kad žvakė lydi svarbiausius žmogaus gyvenimo įvykius nuo gimimo iki mirties. Labai patiko patiems pasigaminti bičių vaško žvakelę naudojant lino siūlą ir bulvę. Dirbdami mintimis mokiniai papildė žvakę gerumo, meilės, atjautos. Visi pasižadėjo savo žvakelę uždegti per Kalėdas tik prižiūrint tėveliams. Kad žvakelė tvirtai stovėtų, reikia ją įbesti į kruopomis ar grūdais užpildytą indelį ir tada pasklis po namus duonos ir vaško kvapas.
Mokytoja Zita Nefienė
LAPKRITIS
Projektas „AŠ PASAULYJE“
Mano pirmasis aviamodelis
11-14d. 2b klasės 11 berniukų, vykdydamos projektą ,,AŠ – PASAULYJE. Mano pirmasis aviamodelis“ dalyvavo edukacijoje apie aviamodeliavimą Panevėžio moksleivių namuose.
Edukacijos metu stiprino pažinimo ir kūrybingumo kompetencijas – susipažimo ir įgijo žinių apie aviacijos istoriją, apie lėktuvą ,,Lituanica”, stiprino savarankiško darbo įgūdžius, įgijo žinių
gaminant ir bandant savo pirmąjį aviamodelį.
Mokytoja Aušra Butkevičienė
Mano vėrinys – karoliukų didelės istorijos dalis
11-14d. 2b klasės 8 mokinės, vykdydamos projektą ,,AŠ – PASAULYJE. Mano vėrinys – karoliukų didelės istorijos dalis“ dalyvavo edukacijoje apie karoliukų siuvinėjimą ir vėrimą Panevėžio moksleivių namuose. Edukacijos metu stiprino pažinimo ir kūrybingumo kompetencijas – susipažimo ir įgijo žinių apie tūkstantmečius menantį karoliukų siuvinėjimą ir vėrimą, suvėrė savo pirmąjį vėrinuką. Mokytoja Aušra Butkevičienė

2d projekto „Aš pasaulyje“ pristatymas
Lapkričio mėnesio pabaigos 2d klasės mokiniai laukė lyg atostogų arba didžiųjų metų švenčių – nekantriai, atsakingai ruošdamiesi ir nenustygdami vietose! Viso šio laukimo priežastis – savo pasirinktos šalies pristatymas mėnesio projekte „Aš pasaulyje“. Mokiniai savo pristatymuose, kurie vyko pasitelkiant Powerpoint programą, integravo netgi tris mokykloje dėstomų pamokų žinias – informatikos, pasaulio pažinimo ir lietuvių kalbos. Neveltui ir šiam pristatymui klasė skyrė keletą dienų – norėtą ir aptarti nuotraukas, ir taisyklingai ištarti kitos šalies žodžius bei vienas kitam skirti pagyrimus, patarimus ir užduoti klausimus. Antrokai per šį pristatymą tapo ir oratoriai, ir kelionių gidai atskleisdami, kodėl būtent jų pasirinktą šalį vertą aplankyti, kokie pasirinktos šalies panašumai su mūsų šalimi, ką būtina pamatyti, paragauti ir, žinoma, kokius įdomius, dar negirdėtus faktus pavyko pačiam arba kartu su Tėveliais atrasti. Pristatymų pabaigoje mokiniai reflektavo apie savo įgytą patirtį ir dabar noriai dalinasi įdomiais faktais – ar žinojote, jog Latvijos moterys aukščiausios pasaulyje, o australai mėsainius valgo su burokėliais. Mes jau žinome, o jūs?

Mokytoja Jolita
Mano istorija- pasaulio istorijos dalis
Lapkričio mėnesį 2 b klasės mokiniai, vykdydami projektą ,,AŠ- PASAULYJE“, parengė Lietuvos praeitį liudijančių daiktų parodą ,,Mano istorija- pasaulio istorijos dalis”. Parodos organizatoriai Meilė, Jogailė, Mėta, Artūras, Danielius, Luknius, Emilia domėjosi praeitimi ir šeimos istorija, atnešė praeitį liudijančius daiktus į parodą, papasakojo klasės mokiniams daiktų atsiradimo istoriją ir paskirtį. Visi klasės mokiniai turėjo galimybę plėsti mokėjimo mokytis ir socialinę kompetencijas.
Projektinė veikla „Aš – pasaulyje“ anglų kalbos pamokoje
4a klasės mokiniai lapkričio mėnesį ugdydami pažinimo kompetenciją anglų kalba, nuspalvino ir identifikavo Europos šalis, sužinojo, kad Europoje yra 47 nepriklausomos valstybės, o Europos Sąjungoje – 27 Europos šalys.
Anglų kalbos mokytoja Jūratė
2c klasės projektas „Aš pasaulyje“
Lapkričio mėnesį 2c klasės mokiniai ir tėveliai aktyviai dalyvavo projektinėje veikloje „Aš – pasaulyje“ Antrokai naujomis patirtimis išplėtė socialumo, pažinimo kompetencijas: klasės draugams pristatė ir papasakojo savo kelionių po svečias šalis ir Lietuvą įspūdžius, akimirkas. Mokiniai išklausę draugų pasakojimus įtvirtino ką jau žinojo, kas jiems buvo naujiena, kas jų manymu svarbu, kas juos nustebino, kas patiko. Surinko statistinius duomenis, kiek vaikų aplankė įvairias pasaulio šalis, apibendrino rezultatus: Latvijoje – 17 mok., Švedijoje – 4 mok., Egipte – 5 mok., Turkijoje – 9 mok., Ispanijoje – 4 mok., Italijoje – 2 mok., Graikijoje – 4 mok., Anglijoje – 4 mok., Lenkijoje – 7 mok. Madagaskaro saloje – 1 mok., Zimbabvėje – 1 mok., Madeiroje – 1 mok., JAE – 1 mok. Atlikus visas veiklas apibendrinome, kad genys margas, o pasaulis dar margesnis.
Mokytoja Audronė Gubistienė
Silpnaregių ir neregių pasaulis
Lapkričio 25 d. 3a kl. mokiniai lankėsi Panevėžio aklųjų ir silpnaregių bibliotekoje. Viešnagės metu vaikai patyrė ir pajautė kaip mato įvairių akių susirgimų turintys žmonės. Sužinojo neregių rašto ir baltosios lazdelės atsiradimo istorijas, skaitė ir klausėsi neregių knygų. Susitikę su neregiu Vidu suprato regėjimo negalią turinčio žmogaus gyvenimo ypatumus bei patiriamus nepatogumus. Tačiau neregiai ir silpnaregiai didžiulių pastangų ir atkaklumo dėka geba sportuoti, tapyti, puikiai gaminti, dirbti kompiuteriu… Grįžę į mokyklą smalsieji trečiokai internetiniame puslapyje
http://multimedia.nara.lt/galia-nugaleti/ domėjosi Lietuvos parolimpiečių sėkmės istorijomis.
Mokytoja Birutė Kolinienė ir socialinė pedagogė Lina Seferoglu
Edukacinė veikla „Ekonomika, kaip pagalvių mūšis“
Lapkričio 17-18 d. Panevėžio pradinėje mokykloje lankėsi Panevėžio apskrities VMI mokestinių prievolių departamento skyriaus specialistės Astra Kiškienė ir Justina Dubraitė Manaikaitė. Klasės valandėlių metu žaisdamos žaidimą „Ekonomika, kaip pagalvių mūšis“ jos supažindino mokinius su supaprastintu šalies ekonomikos modeliu, parodė, kodėl valdžiai reikia pinigų ir, kaip yra surenkami mokesčiai. Po „Pagalvių mūšio“ žaidimo mokiniai žiūrėjo ir aptarė VMI kurtus „Kiškių miesto“ filmukus.
Už iniciatyvą dėkojame Urtės mamytei Vaidai!
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia
TARTPAUTINĖ TOLERANCIJOS DIENA 2022
Lapkričio 16-oji yra minima daugelyje demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet, nuo 2003 metų, inicijuoja šios dienos minėjimą. Mūsų mokyklos mokytojai ir mokiniai taip pat aktyviai įsitraukė į įvairias, tolerancijos dienai paminėti skirtas, veiklas. 2022 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos namas. Mokytojai kartu su mokiniais aiškinosi žodžio tolerancija reikšmę, kalbėjo apie savo artimiausią aplinką, diskutavo, ar mokiniai pastebi, atkreipia dėmesį į žmonių tarpusavio santykius, tolerancijos/netolerancijos atvejus, apie tai, jog žmonės gyvena visuomenėje, kaip daugiabutyje name, kuriame kaimynai skirtingi, bet tai netrukdo žmonėms bendrauti, gyventi kaimynystėje. Kūrybinių veiklų metu kiekviena klasė sukūrė savo namą-daugiabutį.
Socialinė pedagogė Lina Seferoglu
Kaip susikalba skirtomis kalbomis kalbantys žmonės?
Lapkričio 18 d. 3a kl. mokiniai lankėsi Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje. Viešnagės metu mokiniai susipažino ne tik su įstaiga, bet ir su ją lankančiais mokiniais. Visi kartu žaidė įvairius žaidimus, kūrė draugystės langus, statė tolerancijos namą bei mokėsi gestų kalbos. Lietuvių gestų kalbos mokytojas Vilius Glušokas supažindino vaikus su gestų abėcėle, papasakojo apie savo viešnagę Saudo Arabijoje, paaiškino arabų ir lietuvių gestų kalbų skirtumus. Ta proga jis net buvo pasipuošęs tradicine arabų apranga. Turime paminėti, kad mokytojas yra visiškai kurčias, tačiau jis puikiai skaito iš lūpų ir su vaikais bendravo garsine kalba. Dėkojame socialinei pedagogei Editai Kazlauskienei ir mokytojui Viliui Glušokui už įspūdžių pilną
draugystės ir tolerancijos dieną.
Mokytoja Birutė Kolinienė ir socialinė pedagogė Lina Seferoglu
Kaniterapija
Lapkričio 11, 16, 17 dienomis Panevėžio pradinėje mokykloje vyko terapijos užsiėmimai „Emocijų pažinimas ir savireguliacija, pasitelkiant KANITERAPIJĄ”. Tai Panevežio visuomenes sveikatos biuro finansuojamas projektas vaikų psichinei sveikatai stiprinti. Kaniterapijos užsiėmimus vaikams vedė psichologė Ingrida Iskenderova su savo gražuoliu šuniuku Toru. Vaikai išmoko susipažinti su šuniuku, teisingai pasisveikinti. Mokėsi pažinti emocijas, valdyti piktį. Renginį organizavo sveikatos specialistė Staselė Kabelienė.
Sveikatos specialistė Staselė Kabelienė
Keistuolių teatro spektaklis ,,TAIPNE“
Lapkričio 8 d. visi Pradinės mokyklos pirmokai lankėsi Panevėžio Muzikiniame teatre ir stebėjo žaismingą Keistuolių teatro spektaklį ,,TAIPNE“. Vaikams per muziką ir vaidybą lengviau sekasi suvokti taisykles ir susitarimus, kurių reikia laikytis, kad pasaulyje būtų gera visiems. Šis renginys siejasi su Kokybės krepšelio lapkričio mėnesio tema ,,Aš pasaulyje“.
Mokytoja Rita
Edukacinė pamoka ,,Kaip panevėžiečiai tapo pasaulio piliečiais?“
Lapkričio 10 d. 4b klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje ,,Kaip panevėžiečiai tapo pasaulio piliečiais?‘‘ Panevėžio kraštotyros muziejuje. Edukaciją vedė Panevėžio kraštotyros muziejaus direktorius Arūnas Amstranskas. Mokiniai aktyviai dalyvavo veiklose. Vis mokiniai buvo suskirstyti į komandas, turėjo kapitonus, atliko pavestas užduotis ir išklausė konkrečių žmonių ir šeimų pavyzdžių iliustruojamus pasakojimus. Sužinojo, kokios socialinės miestiečių grupės egzistavo, kaip jos keitėsi laikui bėgant. Atliko interaktyvias užduotis.
Mokytoja Daiva Zakarauskaitė
SPALIS
Projektas „MEILĖ VAIKŠTO KETURIOMIS KOJOMIS“
Filmo „Drugelio širdis“ peržiūra
Spalio 28 d. 4a ir 4c kl. mokiniai kino centre „Garsas” žiūrėjo filmą apie draugystę ir drąsą būti kitokiu „Drugelio širdis”.
Tai istorija apie ypatingą berniuką Juozapą, kuris slepia didelę paslaptį. Jo širdį saugo gaubtas ir storas šarvas. Juozapo pasaulis – tai sename dvare paties sukonstruotas vabzdžių viešbutis ir jo gyventojai. Vieną dieną į miestelį atsikrausto naujokė Rugilė, ir Juozapo gyvenimas apvirsta aukštyn kojom. Rugilės dėka Juozapas nugali savo baimę ir tampa atviras pasauliui. Nes draugystė daro stebuklus ir augina sparnus!
Mokiniams filmas labai patiko

Soc. pedagogė Lina Seferoglu
2b klasės projektas „Meilė vaikšto keturiomis kojomis“
2b klasės mokiniai spalio mėnesį vykdė projektą apie emocijas, jausmus, santykius ir veiklas susiejo su tema ,,Meilė vaikšto keturiomis kojomis”. Projekto vykdymo metu mokiniai išplėtė naujomis patirtimis savo socialumo, pažinimo kompetencijas – buvo atviri jausmams, jautrūs, suvokė ir suprato naujas patirtis veiklose: paramoje gyvūnų prieglaudoms, fotosesijoje su gyvūnu namuose ir pažintinėje edukacijoje Bistrampolio dvaro gyvūnėlių ūkyje. Mokiniai suprato, kad augintinis – palydovas ir paguoda namuose, o bendraamžis- draugas ir bičiulis mokykloje.
Mokytoja Aušra Butkevičienė
Projektinė veikla „Mano augintinis”
Spalio mėnesį pradinėje mokykloje KK tema „Meilė vaikšto keturiomis kojomis“. Tad 2c klasėje vyko projektinė veikla „Mano augintinis”. Mėnuo baigiasi – projektas įgyvendintas: mąstymo žemėlapiai užpildyti, augintiniai aprašyti, nupiešti, nufotografuoti, o kai kurie ir atvesti. Darbai klasės draugams pagaliau pristatyti. Viena veikla baigėsi, kita – prasidės.
Mokytoja Audronė
Filmas „Rokas keičia pasaulį“
Spalio 19 d. 2a, 3b ir 3c klasės vyko į Kino centrą „Garsas“. Ten stebėjome filmą „Roka keičia pasaulį“.
Drąsi, linksma ir nepakartojama – tokia yra Roka, šiuolaikinė Pepė Ilgakojinė. Jai 11 metų ir ji gyvena ypatingą gyvenimą: kol jos tėtis atlieka misijas kosmose, Roka gyvena su savo vovere Kličko ir pirmą kartą lanko įprastą mokyklą. Kupina neišsemiamo optimizmo Roka įrodo, kad ir vaikai gali keisti Pasaulį.
Edukacinės pamokos metu mokėmės iš filmo veikėjų optimizmo, pasitikėjimo savimi. Supratome, kokia svarbi žmogaus gyvenime yra augintinio reikšmė.
Mokytoja Laimutė
Pažintis su žirgais
Spalio 12 dienos popietę 1 c klasės mokiniai vyko į netoli Panevėžio įsikūrusį Molainių žirgyną. Žirgyno savininkė papasakojo daug dalykų vaikams apie arklius, pamokė, kaip prie jų prieiti, kaip pamaitinti. Mokiniai atsivežė pilnus krepšius lauktuvių: obuolių, morkų, duonos, todėl mielai dalino jas žirgyno gyventojams. Didžiausia pramoga pirmokams buvo užsėsti ant žirgo ir praeiti „apžvalginį“ ratą. Manau, kad šiltas ryšys tarp vaikų ir žirgų užsimezgė – visi grįžome laimingi, geros nuotaikos.
Mokytoja Neringa
2 d ir 4 b klasių edukacija Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje
Ar žinote kiek gyvūnų gyvena mūsų planetoje? Mokslininkai nustatė, mūsų planetoje gyvena 8,7 mln. gyvūnų rūšių. Vienus gyvūnus matome, o kitų – niekas nematė, niekas nežino, niekas neatrado, bet jie yra – gyvūnai, augalai, grybai… 1939 m. žvejai prie Pietų Amerikos krantų pagavo žuvį – juodą, baltomis dėmėmis, o akys neturėjo vyzdžių. Tai latimerija. Ši žuvis gyvena labai labai giliai vandenyno dugne ir į paviršių neiškyla.
Panevėžio pradinės mokyklos 2 d ir 4 b klasių mokiniai lankėsi Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje. Edukacinio užsiėmimo „Pasaulio gyvūnai“ metu paprastai ir linksmai susipažino su pasaulio gyvūnais. Vėliau mokiniai buvo pakviesti dalyvauti praktinėje veikloje – vaikščiojant po muziejaus sales, vartant paruoštas knygeles su išskirtinių muziejaus eksponatų iliustracijomis, atrasti iliustracijose pavaizduotus gyvūnus ekspozicijoje, o jų pavadinimus surašyti į laiptažodį.
Mokytojos Jolita Bujokė ir Daiva Zakarauskaitė
Tado Ivanausko biografija
4b klasės mokiniai pasikvietė į klasę 2d klasės mokinukus bendrai pamokai. Pamokos tikslas – pristatyti Tado Ivanausko biografiją. Pakalbėti, kokiuose Lietuvos dvaruose yra rengiamos jo darbų ekspozicijos. Kokie svarbiausi eksponatai yra rodomi atvykus į Lietuvos Aristalės dvarą (Lietuvių liaudies muziejus). Prisiminti Lietuvos Žemėlapį. Susipažinome į kokį Lietuvos muziejų vyksime edukacinei veiklai. Integruotos pasaulio pažinimo, dailės ir technologijų pamokos.
Mokytojos Jolita Bujokė ir Daiva Zakarauskaitė
1a Gamtos mokykloje
Saulėtą penktadienio rytmetį 1 a klasės mokiniai lankėsi Panevėžio Gamtos mokykloje. Mokiniai tobulino socialinę ir pažinimo kompetencijas – stebėjo lauke ir viduje esančius gyvūnus. Susipažino su gyvūnų įvairove ir mokyklos edukacinėmis aplinkosauginėmis erdvėmis. Taip pat sužinojo kuo lesinti bei šerti augintinius. Mokėsi laikytis susitarimų ekskursijos metu.
Mokytoja Edita
Mano mažasis draugas
2c klasės mokiniai spalio 7 d. nekantraudami keliavo į Gamtos mokyklą. Ten jų laukė edukacinė pamoka „Mano mažasis draugas”. Mokiniai tobulino socialumo ir pažinimo kompetencijas: susipažino su gyvūnėlių, laikomų namuose, įvairove, sužinojo apie gyvūnų asmeninius daiktus, susipažino praktinėje veikloje su jų namais, sužinojo, kaip ir kuo lesinti bei šerti augintinius, bendradarbiaudami grupėje atliko praktinę užduotį ir pasitikrino žinias. Visi pasidžiaugė puikiai atliktomis užduotimis. O gyvenime teks rūpintis savo mažaisiais draugais.
Paroda „Augintiniai tikrovėje ir svajose”
„Šaltinėlio” bibliotekoje eksponuojama Panevėžio pradinė mokykla 4a klasės mokinių piešinių paroda „Augintiniai tikrovėje ir svajose”, skirta Gyvūnų gerovės metams. Kviečiame pasigrožėti!
Mokytoja Daiva Brazdžionienė
Paroda „Ar gi mes nepanašūs?!“
Spalio 4 d. minima PASAULINĖ GYVŪNŲ DIENA. Šią dieną Panevėžio pradinės mokyklos antrame aukšte atidaryta mokyklos darbuotojų ir jų augintinių paroda „Ar gi mes nepanašūs?!“
Kviečiame apsilankyti parodoje ir pagalvoti kuris augintinis panašiausias į savo šeimininką?!
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia
Gerumo akcija „Meilė vaikšto keturiomis kojomis“
Rugsėjo 27 – spalio 4 dienomis mokykloje vyko akcija „Meilė vaikšto keturiomis kojomis“. Jos metu surinktos dovanos beglobiams keturkojams draugams iškeliavo į
VŠĮ „Puma“ ir VŠĮ „Mažasis draugas“.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia
Gerumo pamoka
Kalbėti apie gerumą nėra gerai, reikia taip ir elgtis.
(Kinų liaudies išmintis)
Pasaulinės gyvūnų globos dieną Panevėžio pradinėje mokykloje buvo ir smagu ir tuo pačiu labai jautru. Mokiniai, mokinių tėveliai į pirmą pamoką „Meilė vaikšto keturiomis kojomis“ rinkosi su savo augintiniais. Gerumu švytėjo mokinių akys, kai prie savo širdučių spaudė savo mylimus augintinius. Mokykloje gerumo pamokas vedė mokiniai, tėveliai kartu su savo keturkojais draugais. Jorkšyras, labradoras, bišonas, pudelis, špicas, koli, pekinas, biglis, vipetas, buldogas, ridžbekas, katytės, peliukai, vėžliukai, triušiukai… Mokykloje dar niekada nebuvo tiek daug keturkojų mokytojų, kurie mokė atsidavimo, meilės, pasiaukojimo ir gerumo! Mokykloje lankėsi ir mokinių augintiniais grožėjosi Panevėžio švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Audronė Bagdanskienė. Apie beglobius mažuosius draugus pasakojo VŠĮ „Mažasis draugas“ įkūrėja Andželika. Ypatingus gebėjimus demonstravo įvairiose rungtyse šunų dresūros mokykos „Bestas“ augintinai. Mokykloje surengta mokyklos darbuotojų paroda „Ar gi mes nepanašūs?“ Visi augintiniai buvo pamaloninti ,,dovanėlėmis“.
Šis Neigimų socialinių veiksnių projekto „Galiu būti kitoks III“ renginys dar kartą parodė, kiek džiaugsmo ir prasmės mūsų gyvenimui suteikia augintiniai.
Nuoširdus AČIŪ visiems keturkojams ir dvikojams mūsų bendruomenės nariams!
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia
Tyrinėjame, bandome ir atrandame ATRADIMŲ KLASĖJE!
Kiaušiniai virė, kiaušiniai krito, kiaušiniai dužo:)
Balandžio 6 d. neformaliojo švietimo gamtamokslinių tyrimų ir bandymų „Aš – tyrėjas“ mokiniai ruošėsi Velykų šventei. Kokia vandens temeratūra turi būti, kad išvirtume kiaušinį? Kiek laiko turime jį virti, kad kiaušinio trynys būtų skystas? Kietas? Kokius kiaušinius labiausiai mėgsta jaunieji tyrinėtojai? Į visus klausimus buvo atsakyta, viską išbandžius praktiškai. Na ir, kaip be smagaus kiaušininio triuko?! Pastatėme kiaušiniui bokštą. O kas jam nutiko istoriją nutyli. Buvo daug juoko ir teigiamų emocijų:)
Veikloje dalyvavo doktorantė Brigita.
Visiems smagių švenčių ir šiltų, saulėtų atostogųųųų!!!!
Mokytoja Dalia
Pupa
Pasodino bobutė pupelę palovy. Pupelė augo augo, užaugo lig lovos ir pradūrė lovą; paskui užaugo lig lubų ir lubas pradūrė. Vėl augo augo, užaugo lig šelmens ir pradūrė šelmenį; paskui užaugo lig debesų ir pradūrė danguj skylę.
Čia ištrauka iš pasakos „Seneliai ir pupelė“.
Gamtamokslinių bandymų ir tyrimų būrelio „Aš – tyrėjas“ mokiniai taip pat pasodino po pupelę. Pažiūrėsime, kiek gi jos užaugs?!
Mokytoja Dalia
„VĖLIAVOS SPALVŲ FONTANAI“
Gamtamokslinių bandymų ir tyrimų būrelio „Aš – tyrėjas“ mokiniai vasario 9 d. ieškojo atsakymų į probleminius klausimus, patyrė atradimo džiaugsmą. Tobulėjo gebėjimas veikti komandoje, ugdėsi pasitikėjimas savimi ir draugu.
Mokytoja Dalia
Medžiagų tirpumas
3c klasės vaikai tyrinėjo medžiagų tirpumą. Iškėlėm hipotezę: medžiagų tirpumui įtakos gali turėti tirpiklio temperatūra, maišymas, laikas, tirpinamos medžiagos dydis. Patikrinom tirpindami saldainius ledinukus įvairios temperatūros vandenyje, acte, limonade. Kaitinom, maišėm , fiksavom laiką. Hipotezė pasitvirtino. Išvada reikšminga- karštame vandenyje ir maišant tirpsta greičiausiai. Jaučiamės tikrais tyrinėtojais. O likusius saldainius, kaip ir priklauso tikriems tyrėjams- suvalgėm.
Mokytoja Zita Nefienė
Problemos sprendimo būdas:)
Ką darytumėte, jeigu į tvenkinį įkristų jūsų telefonas?!
Gamtamokslinių bandymų ir tyrimų būrelio „Aš – tyrėjas“ mokiniai žino, kaip spręsti šią problemą. Tam reikėtų labai didelės stiklinės, kad joje tilptų viso tvenkinio vanduo ir didžiulės žvakės, kad išdegtų joje deguonis!
Mokytoja Dalia
1 a klasė eksperimentuoja!
1 a klasės mokiniai susipažinę su sąvoka – kristalai, bandė patys juos iš druskos ar valgomosios sodos pasigaminti. Darbas reikalavo kantrybės ir pastangų. Lauksime rezultato. Pamoka vyko mokyklos Atradimų klasėje.
1 a klasės mokiniai mokosi eksperimentuodami!
Kai žiema krečia išdaigas – nėra sniego, ledo ir šalčio – 1 a klasės mokiniai eksperimentavo ir gamino ledo papuošalus! Taip pat mokėsi viešojo kalbėjimo pradmenų – pristatė darbo eigą ir gautą rezultatą klasės draugams.
Auginame kristalus
1d klasės mokiniai – jaunieji mokslininkai. Sausio mėnesį pirmokai nusprendė auginti kristalus. Į druskos prisodrintą vandenį sumerkę šenilo vielos strypelius, mokiniai kantriai pasiruošė laukti, kol užaugs kristalai. Pabandykite ir jūs, tik turėkite kantrybės!
Mokytoja Gitana
Sniego gniūžtė
Ar sniego gniūžtė visada šalta?!
Ar sniego galima pasigaminti klasėje?
Neformaliojo švietimo gamtamokslinių tyrimų ir bandymų būrelio „Aš – tyrėjas“ mokiniai gruodžio 1 d. veiklos metu suprato, kad sniego gniūžtė gali būti visai nešalta ir ji labai greitai tirpsta delne. Tik tam reikia krakmolo ir vandens:)
Mokytoja Dalia
Virtualūs marškinėliai
Lapkričio 17 d. gamtamokslinių bandymų ir tyrimų būrelio „Aš – tyrėjas“ mokiniai išbandė virtualius marškinėlius. Tai marškinėliai su specialiu užrašu, į kurį nukreipę planšetę ar telefoną galima pamatyti žmogaus vidaus organus. Galima stebėti, kaip veikia virškinimo sistema, širdis, kvėpavimo sistema, kaip teka kraujas.
Apsirengus maršinėlius galima stebėti kraujotaką, kvėpavimo sistemą, virškinimo sistemą, širdies sandarą ir jos veiklą.
Mokytoja Dalia
Aš galiu!
Gamtamokslinių bandymų ir tyrimų būrelio „Aš – tyrėjas“ mokiniai tikrai gali pradurti balioną ir jo nesusprogdinti!
Istorija nutyli, kiek prireikė balionų, kad kiekvienam mokiniui bandymas pavyktų:)
Mokytoja Dalia
Verdame karamelę
Spalio 13 d. neformaliojo švietimo gamtamokslinių bandymų ir tyrimų būrelio „Aš -tyrėjas“ metu mokiniai aiškinosi kiek cukraus yra saldainiuose? Kodėl nesveika valgyti daug saldumynų? Ar sunku patiems išsivirti naminę karamelę? Matavo verdančio vandens temperatūrą. Mokėsi saugiai elgtis pamokoje. Na ir aišku…ragavo pačių išvirtą karamelę! Na, tik labai labai nedaug:)
Mokytoja Dalia
Rudens konservai
Rudenį mokinukų mamos konservuoja agurkus, pomidorus, o gamtamokslinių tyrimų ir bandymų būrelio „Aš – tyrėjas“ mokiniai „užkonservavo“ rudenį.
Mokytoja Dalia
Bandymai vyksta...
Pripūskime balioną kitaip.
Tyrinėjame, bandome ir atrandame!
Ką daryti jeigu telefonas įkrenta į balą? Kaip jį ištraukti nesušlapus rankų? Ar vanduo gali keisti formą?
Į šiuos klausimus atsakymų ieškojo neformalaus švietimo būrelio „Aš tyrėjas“ smalsuoliai būrelio veikloje gegužės 12 d.
Tik bandymą jie atliko ne su telefonu, o su moneta:)
Auganti ir auginanti mokykla
Panevėžio pradinėje mokykloje vyko respublikinis gerosios patirties sklaidos renginys „Auganti ir auginanti mokykla“. Renginyje dalyvavo priešmokyklinio ugdymo, pradinio ugdymo pedagogai, švietimo pagalbos specialistai. mokytojų padėjėjos. Buvo skaityti pranešimai:
„Auganti ir auginanti mokykla. Projekto „Kokybės krepšelis“ sėkmės.“
(Panevėžio pradinės mokyklos direktorė K. Žaltauskienė)
„Išmanusis pradinukas“
(Panevėžio pradinės mokyklos pradinio ugdymo mokytojos B. Kolinienė, E. Daraškienė, S. Likšienė, soc. pedagogė L. Seferoglu)
„Laikas jausti“
(Panevėžio pradinės mokyklos soc. pedagogė L. Seferoglu, psichologė L. Liepinė)
„Mažieji atradimai“
(Panevėžio pradinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui D. Dausienė)
Po pranešimų pedagogai tobulino žinias kūrybinėse grupėse „Išmanusis pradinukas“, „Laikas jausti“, „Mažieji atradimai“. Vyko refleksijos. Renginys baigėsi projekto „Kokybės krepšelis“ edukacinių erdvių pristatymu, kurios buvo įrengtos šio projekto metu.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia Dausienė
Džiaugiamės ir didžiuojamės!
Mūsų mokyklos pradinio ugdymo mokytojos Edita Daraškienė, Birutė Kolinienė, socialinė pedagogė Lina Seferoglu, bibliotekininkė Svetlana Likšienė vasario 15 d. dalyvavo respublikinėje pradinių klasių mokytojų konferencijoje „Patirtys ir IT panaudojimo galimybės pradiniame ugdyme“. Pedagogės skaitė pranešimą „Išmanusis pradinukas“. Jo metu buvo pristatyta mūsų mokyklos mokytojų suskurta IT programa „Išmanusis pradinukas“, naujai įrengta „Pikselių“ klasė ir joje vykstančios veiklos.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia
Lankomės Kauno r.
2022 m. gruodžio 22 d. mokyklos pedagogai lankėsi Akademijos mokykloje – darželyje ,,Gilė“ ir Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų pradinėje mokykloje. Vyko pokalbis – diskusija prie apskrito stalo – kaip užtikrinti sėkmingą atnaujinto ugdymo turinio diegimą ir kaip pasiruošti atkeliaujantiems pokyčiams. Pokalbis apie metodines įgyvendinimo rekomendacijas, mokinių kompetencijų ugdymą ir vertinimą. Mokytojos lankėsi mokyklų edukacinėse erdvėse.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia
Edukacinė kelionė po Klaipėdos kraštą
2022 m. gegužės 6 – 7 dienomis Panevėžio mokyklos bendruomenė dalyvavo edukacinėje kelionėje Klaipėdos apskrityje kvalifikacijos tobulinimo programoje „Pedagoginio darbo aspektai savęs ir mokinių pažinimo, ugdymo ir vertinimo kontekste“ II modulyje „Mokymo diferencijavimas ir suasmeninimas šiuolaikinėje pradinėje mokykloje: Klaipėdos rajono mokyklų patirtis“ ir III modulyje „Socialinis emocinis ugdymas mokykloje“. Pedagogai lankėsi Šilutės r. „Katyčių“ pagrindinėje mokykloje, Gargždų „Minijos“ progimnazijoje, Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje. Mokyklų pedagogų komandos kartu su mokyklų vadovais Gargždų „Minijos“ progimnazijos direktoriumi Juliumi Ginduliu, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Zubauskiene, Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Inga Račiene dalinosi savo patirtimi apie socialinį emocinį ugdymą, mokymo diferencijavimą. Socialinis emocinis ugdymas svarbus mokykloje, nes ugdomi gebėjimai dirbti kartu su kitais, produktyviai mokytis, atlikti svarbiausius vaidmenis šeimoje, bendruomenėje, darbo vietoje. Stebima, kad dėl socialinio emocinio ugdymo stiprėja teigiamos mokinių nuostatos mokyklos atžvilgiu, mažėja rizikingo elgesio, gerėja mokinių pasiekimai. Gebėjimas susirasti draugų ir puoselėti draugystę, sėkmingai įsitraukti į grupę, inicijuoti pokalbį ir išklausyti, atskleisti save, drąsiai pasipriešinti skriaudėjams, atjausti kitus, įveikti sunkumus, išspręsti konfliktus, būti savikritiškam, motyvuoti save sudėtingomis aplinkybėmis, drąsiai žvelgti į sunkumus, nesidrovėti artimumo yra tie įgūdžiai, kurie reikalingi gyvenime norint būti sėkmingu ir laimingu. Patirtis buvo labai naudinga ir reikalinga.

RoboLabas
Pirmadienį, gegužės 8 d. 1 a klasės mokiniai vyko į Panevėžio robotikos centrą ,,RoboLabas“, kur vyko edukacinė pamoka ,,Jaunieji išradėjai“. Naudodami programinę įrangą ,,WeDO 2.0“ vaikai tobulino blokinio programavimo įgūdžius, mokėsi rašyti kodus, kūrė projektus ir bandė programuoti išmaniuosius Lego robotus ,,Bitutė“. Pamokos metu mokiniai ugdėsi pažinimo, komunikacijos, skaitmeninio raštingumo kompetencijas. Tobulino skaičiavimo įgūdžius, projektavimo, problemų ir galimų sprendimo būdų gebėjimus, komandinio darbo ir pristatymo įgūdžius.
Mokytoja Edita
1 a klasės mokiniai mokosi programuoti!
1 a klasės mokiniams vasario 6 d. pamokos vyko Panevėžio miesto RoboLabas centre. Mokiniai naudodami programinę įrangą WeDo 2.0 susipažino su blokinio programavimo pagrindais, mokėsiįrašyti pirmuosius kodus, kūrė projektą – Lego robotuką. Užsiėmimo metu ugdė matematikos ir skaičiavimo įgūdžius, projektavimo, problemų ir galimų sprendimo būdų gebėjimus, komandinio darbo ir pristatymo įgūdžius. Mokiniai patyrė atradimo džiaugsmą – sukurti robotukai lenktyniavo trasoje.
Mokytoja Edita
Sausio 13 d. 1d klasės mokiniai dalyvavo Panevėžio robotikos centro „RoboLabas“ edukacinėje pamokoje „Savivaldžiai automobiliai“. Užsiėmime pirmokai mokėsi atpažinti ir įvardinti technines konstruktoriaus dalis, susipažino su jų veikimo principais, konstravo automobilius, mokėsi programavimo pagrindų blokinio programavimo aplinkoje. Mokiniai tobulino bendravimo ir bendradarbiavimo, kritinio mąstymo, kūrybiškumo, darbo porose įgūdžius, tobulino mokėjimo mokytis, skaitmeninę kompetencijas.
Integruota pamoka RoboLabas centre!
Lapkričio 25 d. 1 a klasės mokiniai vyko į Panevėžio mieste esantį RoboLabas centrą, kur dalyvavo integruotoje pamokoje ,,Aš – pasaulyje“. Susipažinę su robotais, mokėsi juos valdyti bei atlikti matematines misijas. Dirbant komandoje mokiniai mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti, tobulino kritinio mąstymo, kūrybiškumo įgūdžius.
Mokytoja Edita
INTEGRUOTA PAMOKA “ROBOLABAS” CENTRE
Lapkričio 22 d. 1c klasė vyko į PRC “Robolabas“ ir dalyvavo integruotoje pamokoje „Kaip rasti nežinomą skaičių?“. Metodininkė Klaudija supažindinusi mokinukus, kaip veikia Mind Designer robotas, leido patiems jį išbandyti ir užprogramuoti ėjimo žingsnius ant Mind Designer kilimėlio. Kai kurie vaikai jau ne pirmą kartą lankėsi šiame centre, todėl mielai dalinosi patirtimi su klasės draugais. Vėliau pirmokai, dirbdami porose, sprendė mokytojos paruoštas užduotis ir robotukų pagalba programavo komandas.
Visi mokiniai džiaugėsi galimybe įtvirtinti savo žinias kitoje ugdymosi aplinkoje – „RoboLabas“ centre. Tikimės sugrįžti dar ne vieną kartą!
Mokytoja Neringa Čemerienė
Edukacinė pamoka ,,Jaunieji išradėjai‘
Lapkričio 21 d. 4b klasės mokiniai lankėsi Panevėžio robotikos centre ,,RoboLabas”. Mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje ,,Jaunieji išradėjai‘. Mokiniai susipažino su blokinio programavimo pagrindais. Užsiėmimo metu ugdė matematikos ir skaičiavimo įgūdžius, projektavimo, problemų ir galimų sprendimo būdų gebėjimus, komandinio darbo ir pristatymo įgūdžius. Mokiniai patyrė atradimo džiaugsmą pasinerdami į neaprėpiamą, netikėtumų kupiną mokslo ir žinių pasaulį.
Mokytoja Daiva Zakarauskaitė
Pamokos Panevėžio robotikos centre ,,RoboLabas”
Lapkričio 15 d. 2a ir 2c klasės mokiniai ir mokytojos Laimutė, Svetlana ir Dalia keitė mokomąją aplinką ir mokėsi Panevėžio robotikos centre „RoboLabas”. 2a klasės mokiniai dalyvavo pasaulio pažinimo pamokoje, o 2c klasės mokiniai mokėsi matematikos. Panevėžio robotikos centro ,,RoboLabas” metodininkės Klaudija ir Inga supažindino mokinius su robotukais. Mokiniai juos programavo ir aktyviai dalyvavo pamokose.
KK projektas
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia
Pamoka RoboLabas centre
Gegužės 17 d. 4b klasės mokiniams pasaulio pažinimo pamoka „Lietuvos kaimyninės šalys” vyko PRC „RoboLabas”. Centro mokytoja supažindino vaikus su robotais, paaiškino, kaip jie valdomi, kaip orientuotis žemėlapyje, kuris pavaizduotas ant robotui skirto kilimėlio. Mokiniai, bendraudami ir bendradarbiaudami grupelėse, greitai įgudo orientuotis žemėlapyje, demonstravo savo programavimo įgūdžius: naudodamiesi Mind Designer robotais, teisingai įvardino Lietuvos kaimynines šalis, nurodytas ant paruošto robotui skirto kilimėlio, užprogramavo ir atliko užduotis. Puikiai atrinko Lietuvos kaimyninių šalių vėliavas bei išvardino jų sostines. Pamoka vaikams patiko, nes darbo tikslas buvo pasiektas ir rezultatai pradžiugino vaikus.

Pamoka RoboLabas centre
2022 m. gegužės 13 d. 4 a klasės mokiniai Panevėžio RoboLabas centre mokėsi konstruoti Marsaeigį, programuoti jo judėjimą. Pamokos metu mokėsi problemų sprendimo – Marsaeigis turėjo judėti į priekį, apsisukti, atlikti įvairias misijas.

Pamoka RoboLabas centre
4 a klasės mokiniai balandžio 29 d. lankėsi RoboLabas centre ir mokėsi dirbti su LEGO WeDo 2.0 robotikos konstruktoriais, Ozobot Bit robotais, mikrovaldikliais micro:Bit. Edukacinėje pamokoje išmoko konstruoti bei valdyti sukurtus mechanizmus, mokėsi atpažinti ir įvardinti technines konstruktoriaus dalis, susipažino su jų veikimo principais, atliko įvairias misijas. Kūrė komandinius bei individualius projektus ir mokėsi programavimo pagrindų blokinio programavimo aplinkoje. Analizuodami ir tobulindami sukurtus projektus, mokėsi priimti klaidas kaip tobulėjimą, vedantį į geresnius sprendimus ir rezultatus.
RUGSĖJIS
Projektas „Aš ir mano miestas“
Edukacinė pamoka miesto įmonėje ,,Ekornes Lietuva”
1 a klasės mokiniai ir mokytoja dalyvavo edukacinėje pamokoje miesto įmonėje ,,Ekornes Lietuva” ir sužinojo kaip gaminami baldai. Susipažino su įvairiomis profesijomis, kurios reikalingos, kad baldai būtų konfortiški ir kokybiški.
Mokytoja Edita
Edukacinė veikla ,,Švarus miestas – sveikas žmogus‘‘
4b klasė spalio 17 d. lankėsi Panevėžio miesto savivaldybėje organizuojamoje edukacinėje veikloje ,,Švarus miestas – sveikas žmogus‘‘. Mokiniai apsilankė miesto Tarybos posėdžių salėje, sužinojo, kas yra savivalda, kokias funkcijas atlieka įvairūs savivaldybės skyriai.
Mokytoja Daiva Zakarauskaitė
Edukacija,, Švarus miestas-sveikas žmogus‘‘ Panevėžio miesto savivaldybėje
4 c klasė spalio 13 dieną vyko į edukacinę pamoką Panevėžio miesto savivaldybėje. Edukacijos metu kalbėjome kaip svarbu palaikyti švarą mūsų mieste. Kaip svarbu rūšiuoti atliekas kiekvienam Panevėžio gyventojui. Žiūrėjome filmuką apie vis gražėjantį mūsų miestą. Kalbėjome apie naujus statinius mūsų mieste.
Mokytoija Rita
Lankomės įmonėje Super Garden
1a klasės mokiniai lankėsi miesto įmonėje Super Garden. Edukacinės kelionės metu mokiniai susipažino su įmone ir liofilizacijos procesu. Įmonės darbuotojos išsamiai papasakojo kas tai per procesas. Taip pat parodė gamybines patalpas, kur viskas prasideda ir kur baigiasi. Labiausiai patiko degustuoti produktus!
Mokytoja Edita
2b klasės projektinė veikla ,,PANEVĖŽIO TILTAI“
Panevėžio pradinės mokyklos 2 b klasės mokiniai, siekdami praplėsti žinias apie Panevėžį, suplanavo susipažinti su Panevėžio miesto tiltais. Buvo smalsu sužinoti, kiek gi yra tiltų Panevėžio mieste per Nevėžio upę? Gavo užduotį nusifotografuoti prie jų. Pagal atsiųstas mokinių pavienes nuotraukas ir perskaitytą informaciją sužinojo, kad mieste yra nutiesti net 8 tiltai: 6 transporto ir 2 pėsčiųjų. Buvo nuspręsta visa klase juos aplankyti ir nusifotografuoti. Išvykos palei Nevėžio upę metu mokiniai ne tik susipažino su visais aštuoniais tiltais, bet ir įsitikino, kad mūsų miestas atsinaujina!
Mokytoja Aušra Butkevičienė
Vietos savivaldos diena
Spalio 10 d. minima Vietos savivaldos diena. Ta proga 1 a klasės mokiniai apsilankė Panevėžio miesto savivaldybėje. Mokiniai turėjo galimybę apsilankyti Tarybos posėdžių salėje. Sužinojo ir suprato, kas yra savivalda, kokias funkcijas atlieka įvairūs savivaldybės skyriai. Apsilankę Teritorijų planavimo ir architektūros skyriuje, interaktyviame miesto plane surado savo mokyklą!
Mokytoja Edita
Susipažinome su nauja sporto šaka
Spalio 6 d. 1d klasės mokiniai lankėsi Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje. Čia treneriai Kęstutis Trumpis ir Ričardas Balta papasakojo pirmokams apie įdomią sporto šaką – dziudo. Vaikai sužinojo, kad dziudistai turi savo Moralės kodeksą ir labai griežtai jo laikosi. Užsiėmimo metu pirmokai susipažino su dziudo filosofija, išmoko teisingai atlikti kūliavirstį, kitus pratimus. Treneriai vaikams patarė rytais daryti mankštą, nes sportuojantys vaikai – lengviau mokosi. Baigę treniruotę, mokiniai apsilankė gimnazijos sportininkų apdovanojimų galerijoje.
Mokytoja Gitana Zupkaitė
„Aš ir mano miestas Panevėžys“
1c klasės mokiniai dalyvavo Kokybės krepšelio projektinėje veikloje „ Aš ir mano miestas
Panevėžys“. Pasidalinę savo žiniomis apie Panevėžį, pirmokai pėstute keliavo link Senvagės.
Visiems buvo įdomu sužinoti, kas gi yra mūsų miesto įkūrėjas ir kokia Panevėžio miesto atsiradimo
istorija. Aplankę žymiąsias miesto vietas, vaikai mielai leidosi į žaidimų sūkurį. Prasmingai
praleistas laikas kitoje aplinkoje vaikams suteikė daug teigiamų emocijų!
Mokytoja Neringa
2 d klasės šeimų projektinis darbas „Aš ir mano miestas Panevėžys“
Ar žinote kur ir kada buvo įkurta pirmoji Panevėžio elektrinė? O ar žinojote, Panevėžio kraštotyros muziejuje saugoma V. Strasevičiaus pasaulio vabzdžių kolekcija, kurioje net 6500 eksponatų. Tai viena didžiausių ir įspūdingiausių vabzdžių kolekcijų Lietuvoje.
Panevėžio pradinės mokyklos 2 d klasės mokiniai kartu su tėveliais tyrinėjo kokie įdomūs objektais garsina Panevėžio miestą. Rugsėjo 26 d. šaunieji pradinukai pristatė tyrinėjimo rezultatus, sukurtus projektus – „Aš ir mano miestas Panevėžys”. Iššūkis buvo nelengvas, tačiau rezultatai labai pradžiugino ir atnešė daugybę teigiamų emocijų. Tad antrokai mielai kviečia apžiūrėti projekto parodą mokyklos koridoriuje.
Mokytoja Jolita Bujokė
2 d klasės orientacinis žygis „Aš ir mano miestas Panevėžys“
Visiems žinoma, jog miestai, kaip žmonės, turi savo istoriją. Visi miesto gyventojai dalyvauja šioje istorijoje. Ne išimtis ir Panevėžio pradinės mokyklos 2 d klasės mokiniai. Rugsėjo 21 d. šaunieji pradinukai tyrinėjo savo miestą dalyvaudami orientaciniame žygyje „Aš ir mano miestas Panevėžys”. Žygis po miestą sudarė 10 objektų, kuriuos turėjo atpažinti iš sumaniai paslėptų užuominų, tokių kaip: „Čia lėlės kalba, o Andersenas visad jas išklauso“. Ar Tu skaitydamas atpažinai šį svarbų miestui pastatą? Antrokai ne tik atpažino, tačiau ir pasidalino savo istorijomis iš vieno ar kito miesto objekto. Pažintis su miesto istorija mokinius truputį išvargino, tačiau taip pat labai pradžiugino ir atnešė daugybę teigiamų emocijų. Tad antrokai kartu su mokytoja ragina pažinti savo miestą drąsiai!
Mokytoja Jolita
„Pamatyk, pažink, pasidalink“
Rugsėjis ne tik rudens mėnuo, bet ir mėnuo skirtas mūsų gražiam miestui Panevėžiui. Tad 2c klasėje įvyko viktorina – žaidimas „Pamatyk, pažink, pasidalink“. Mokiniai drauge su tėveliais aplankė Panevėžio miesto išskirtines, svarbias vietas, jas nufotografavo ir atsiuntė mokytojai. Klasėje, žiūrėdami paruoštas skaidres, pirmiausiai pasitikrino žinias. Emocijų buvo labai daug: džiaugėsi pamatę žinomas, pažįstamas erdves, lygino ir aptarinėjo, kurie vaizdai kartojasi, džiaugėsi pamatę draugus ne mokyklos aplinkoje, liūdėjo, kad kai kurios vietos nežinomos ar nežino, kaip jas pavadinti. Po pasitikrinimo, teko klasės draugams pristatyti aplankytas, nufotografuotas miesto erdves, vietas, pastatus, paminklus, lankytinus objektus. Dėkoju Igno, Gabijos, Aistės, Simo, Jokūbo, Sofijos, Viltės, Emos, Lėjos, Šarūno, Ievos, Vėjūnės tėveliams už pagalbą įgyvendinant projektinę veiklą.
Mokytoja Audronė
Viktorina ,,Be a climate hero“
4a klasės mokiniai susipažinę su Panevėžio miesto vardo kilme, gražiausiomis lankytinomis vietomis anglų kalba, dalyvavo ES viktorinoje ,,Be a climate hero“, aptarė klimato problemas ir sužinojo kaip kiekvienas gali prisidėti, kad mūsų mieste būtų gera gyventi. ,,Climate Heroes“ tapo Domantas, Titas, Joana ir Elija P.
Anglų kalbos mokytoja Jūratė

Panevėžio moksleivių namuose
2022-09-14 2b klasė lankėsi Panevėžio moksleivių namuose. Įdomias veiklas pasiūlė moksleivių namų meninės keramikos, dailiųjų amatų, kūrybos magijos būrelių vadovės. Dvi pamokas žaismingai darbavosi mokinukai ir džiaugėsi veiklų rezultatais. Bus kuo pradžiuginti tėvelius švenčių proga- padovanos savo rankomis nulipdytą molinį puodelį ir parašys gražų sveikinimą paties pagamintame atviruke. Štai tokia smagi veikla- ne tik išmokome, bet ir ,,užsidirbome“.2b klasės mokytoja Aušra Butkevičienė
Kur gyvena muzika mano mieste?
2022-09-28 3a klasės mokiniai lankėsi Panevėžio muzikiniame teatre. Direktoriaus pavaduotoja Renata Lokcikienė – panevėžietė, mylinti savo gimtąjį miestą ir čia dirbanti jai patinkantį, įdomų darbą. Ji pakvietė į paslaptingas teatro vietas: orkestro duobę, grimerinę, rekvizito sandėlį. Mokiniai sužinojo ir įsitikino, kad žiūrovai nemato orkestro duobėje esančių muzikantų, o muzikantai – nemato nei žiūrovų, nei scenoje esančių atlikėjų. Ech, norėtųsi būti ne tik žiūrovu, bet ir atlikėju…
Mokytoja Birutė Kolinienė
Susipažinimas su nauja sporto šaka
Rugsėjo 23 d. Panevėžio pradinės mokyklos 1d klasės mokiniai lankėsi „Nevėžio“ sporto komplekse. Treneris Marius Baranauskas vaikus supažindino su graikų – romėnų imtynių sporto šaka, papasakojo ką jaunieji sportininkai veikia treniruočių metu. Kartu su Raimundo Sargūno sporto gimnazijos sportininkais pirmokai mankštinosi, atliko įvairius pratimus. Čia netrūko daug emocijų, puikios nuotaikos. Į mokyklą mokiniai grįžo pilni energijos ir pasiryžimo siekti aukštų sportinių laimėjimų.
KK projektas
Mokytoja Gitana Zupkaitė
Panevėžio kraštotyros muziejuje
4b klasės mokiniai lankėsi Panevėžio kraštotyros muziejuje, gamtos edukacinėje programoje apie augalus, jų svarbą ir išsaugojimą ,,Kaip augalai pasaulį užkariavo‘‘. Ir žmonės, ir augalai yra šios planetos lygiaverčiai partneriai. Ryšys su augmenija, atsiradęs nuo seniausių laikų, glaudus ir labai svarbus. Seniau augalai buvo suvokiami kaip statybinė medžiaga, šilumos, maisto šaltinis. Dabar ši samprata kinta: žinoma, kad augalai jaučia, supranta, girdi. Edukacinė programa paskatino pažvelgti į mus supantį pasaulį kitomis akimis. Programoje mokiniai aiškinosi gamtos paslaptis, mokėsi nustatyti medžių amžių, bandė pažinti augalus iš sėklų, dalyvavo uoslės lavinimo mankštoje.
Mokytoja Daiva Zakarauskaitė
Svečias mokykloje
Rugsėjo 16 d. Panevėžio pradinėje mokykloje viešėjo miesto tarybos narys, buvęs Panevėžio meras, Europos parlamento nario, prof. Liudo Mažylio padėjėjas, p. Vitalijus Satkevičius. Svečias 1a ir 1d klasės mokiniams papasakojo koks yra miesto tarybos nario darbas, ką veikia miesto meras. Pirmokėliams buvo įdomu sužinoti ir ką dirba Europos Parlamento narys, profesorius Liudas Mažylis, kaip veikia demokratinė sistema. Visiems nuostabą sukėlė ir tarybos nario V. Satkevičiaus į klasę atsinešti apdovanojimai – Rumunijos nacionalinio ordino „Už nuopelnus“ Didysis Riterio kryžius ir LKF III laipsnio atminimo medalis už nuopelnus Lietuvos krepšiniui. Susitikimo pabaigoje svečias vaikams prsipažino apie savo hobi – groti armonika. Todėl visi drauge užtraukė linksmą dainą. Atsisveikinant p. Vitalijus Satkevičius mokiniams palinkėjo gerų mokslo metų, sveikatos ir sėkmės.
Mokytoja Gitana Zupkaitė
Nugriaudėjo Aukštaitijos sostinės 519 gimtadienis!
Panevėžio pradinės mokyklos gausi bendruomenė dalyvavo Panevėžio miesto šventinėje eisenoje. Mokiniai, tėveliai, seneliai, mokytojai pasipuošę mokyklos tradicine geltona spalva, su šypsenomis veiduose, o rankose – balionais, džiugino miesto gyventojus ir svečius!
Švenčiame bibliotekos „Šaltinėlis“ gimtadienį
2022-09-02 3a klasės mokiniai dalyvavo
Biblioteka „Šaltinėlis” – Panevėžio Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka gimtadienio šventėje. Ši biblioteka gyvuoja jau 30 metų. Išradingos darbuotojos rengia įdomias edukacijas. Šįkart mūsų laukė pasakojimas apie tolimąją Japoniją, kurio metu pirmą kartą išgirdome paslaptingą žodį – kamishibai. Pasirodo, tai japonų popieriaus teatras, kuriam tereikia medinės dėžės, popieriaus kortelių ir iliustracijų. Taigi, pamatėme kamishibai teatro spektaklį pagal japonų pasaką „Kodėl medūzos neturi kaulų“. O kad biblioteka mus džiugintų dar daug metų, padovanojome linkėjimų laivelius.
Mokytoja Birutė Kolinienė
BIRŽELIS
Projektas „Aš ir visa mano didelė šeima”
Tėčiai dovanoja skaitymo malonumą
Birželio pirmąją savaitę 2a klasės mokinių tėčiai prisijungė prie respublikinės skaitymo skatinimo programos akcijos „Tėčiai skaito vaikams!“ ir mokyklos bibliotekoje dovanojo skaitymo džiaugsmą ir malonumą. Patricijaus tėtis Kęstutis perskaitė E. Daciūtės knygą „Laimė yra Lapė“. O kas yra laimė vaikams? Nuskambėjus vaikų atsakymams, netikėta dovana – oranžinis laimės simbolis. Mortos tėtis Justinas skaitė ištraukas iš T. Dirgėlos knygos „Lukas Šiaudelis šoka baletą“. Šią knygą tėtis parinko todėl, kad visi klasės vaikai šoka ir paragino juos savyje atrasti drąsos daryti tai, kas jiems iš tikrųjų patinka. Ir čia vaikų laukė dovana – knygų skirtukai „Tėčiai skaito vaikams“. Jauniaus tėtis Laimutis įspūdingu garsu pakvietė visus klausytis pasakų, kurias išmoko iš knygų. Pakvieskite tėtį skaityti ir jūs, nes skaitymas suartina!
Atsakingi vartotojai planuoja šeimos biudžetą
2a klasės mokiniai gegužės 6 d. dalyvavo „Swedbank“ Finansų laboratorijos nuotolinėje pamokoje „Šeimos biudžetas“ ir sužinojo, kaip svarbu jį kruopščiai planuoti – skirti pinigų kasdienėms išlaidoms, sveikatai, transportui, būstui, komunaliniams mokesčiams… O svajonėms? Svajonėms tenka ir pataupyti. Mokiniai atliko keletą integruotų praktinių užduočių, kurių idėjas pasiūlė lektorė. Rinko kasos čekius, juose ieškojo parduotuvės adreso, pirkimo datos ir laiko, mandagumo žodžių. Atliko užduotį „Esu atsakingas vartotojas“ – parinko prekes numatytam patiekalui už nurodytą sumą, o likusius pinigus galėjo planuoti savo nuožiūra. Planavo gimtadienį, kurio biudžetas 100 eurų. Ieškojo, kiek kainuoja norimų patalpų nuoma, bilietai į kiną, saldumynai, picos, gėrimai, dekoracijos… Sunkiausia buvo numatyti, kiek pinigų skirti maistui. Nuotolinėje pamokoje „Moksleivi, sužinok savo teises“ įsidėmėjo ir užrašė arba nupiešė keletą vartotojų teisių ir pareigų. Atsakingas vartojimas turėtų tapti kiekvieno mūsų poreikiu.
Smagu būti kartu!
2022 m. gegužės 26 d. 1d klasės mokiniai kartu su tėveliais lankėsi Anykščiuose, edukacijoje „Stebuklinga kelionė po senolių vaikystės kaimą: duonelė kasdienė”.
Dieną pradėjome aplankydami „Medžių lajų taką“, įsikūrusį Anykščių šilelio prieglobstyje, šalia garsiojo Puntuko akmens.
Aplankėme Anykščių siaurojo geležinkelio stoties komplekse įsikūrusį Siauruko muziejų – architektūros, technikos ir krašto istorijos ekspoziciją. Garvežį „Kukuška”, kitus siaurojo geležinkelio riedmenis, ryšio ir signalizavimo priemones. Išbandėme veikiančius eksponatus – rankinę dreziną bei triratį ant bėgių.
Autentiškoje XX a. pradžią menančioje troboje susipažinome su mūsų etninės kultūros simboliu – duonos keliu nuo rugių sėjos iki duonos riekės. Kiekvieną tarsi namiškį maloniai sutikusi ir už stalo pasodinusi gaspadinė Nijolė papasakojo apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą. Sužinojome apie senolių duonos kepimo papročius ir pagerbimo ritualus, šeimos tradicijas, susipažinome su senoviniais buities rakandais. Kiekvienas pats suformavo ir ką tik iškūrentoje duonkepėje išsikepė savo duonos kepalėlį. Kol kepė duonelė aplankėme Arklio muziejų.
Šeimos diena
Gegužės 27 d., penktadienį, 1a klasės bendruomenė vyko į Alpakų ūkį Medikonyse, Panevėžio rajone. Susipažinome su alpakų auginimu. Jas maitinome iš rankų. Tai draugiški ir nebaikštūs gyvūnai. Jaukioje aplinkoje vyko klasės šeimų vakaras. Mokiniai pasveikino tėvelius su Šeimos diena, įteikė pačių sukurtas knygas „Šeima“. Mamytės padengė vaišių stalą. Mato senelis organizavo futbolo varžybas. Supratome, kokia svarbi yra šeimos bendrystė.
Gera kartu keliauti!
4b klasės fantastiška bendruomenė patyrė nuostabių įspūdžių pažintinėje kelionėje po Kuršių neriją, įtrauktą į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Mokiniai kartu su savo šeimomis pamatė Lietuvos „perlą” nuo Smitynės iki Nidos Parnidžio kopas, įspūdingą Jūrų muziejų, Raganų kalną.
Buvo smagu!
1c klasės mokinukams ir tėveliams lietus visai nebaisus… Šeimos mėnuo užbaigtas bendru, draugišku susibūrimu Medikonyse. Alpakos nuostabios, vaikams smagu, tėveliai šaunuoliai.
Eilėraščiai mamytei!
4a ir 4c klasės mokiniai gegužės mėnesį kūrė eilėraščius mamai pagal duotą pradžią. Mokėsi reikšti mintis ir jausmus eilėraščio posmais, kūrybiškai apibūdindami savo ir mamos santykį. Anglų
kalbos mokytoja Jūratė džiaugiasi ir publikuoja eilėraščių knygelę.
Eilėraščių knygelės nuoroda.
https://read.bookcreator.com/lP0B0AJcpmbGlTGwitVJaBWjKcl1/UwItWHGcQ7GW6tTuLYKmBg
Edukacija „Mano mažasis šeimos draugas“
Gegužės 18d. 4c klasės mokiniai vyko į Panevėžio gamtos mokyklą ir dalyvavo edukacinėje pamokoje „Mano mažasis šeimos draugas“. Susipažinę su gyvūnėlių, laikomų namuose, įvairove ir aptarę jų laikymo sąlygas, priežiūrą, maitinimą bei žaidimo priemones, ketvirtokai turėjo atlikti praktinę užduotį – „nupirkti“ visas reikalingas savo augintiniams priemones. Šią užduotį jiems pavyko gana nesudėtingai atlikti ir „gyvūnų globos inspektorė“ leido namuose laikyti pasirinką augintinį.
Na, o minint 2022-uosius – „Gyvūnų gėrovės“ metus, taip pat buvo kalbėta ir apie gyvūnų teises, laisves bei emocinę būseną. Mokiniams buvo leista pabūti „Gyvūnų globos įstaigos direktoriais“ ir išrinkti beglobiams gyvūnams šeimininkus pagal abiejų grupių individualius poreikius bei charakterio ypatumus. Visiems sekėsi puikiai! Į mokyklą vaikai grįžo su gera nuotaika, papildę savo „žinių bagažą“ informacija apie mažuosius šeimos draugus.
GEGUŽĖ
Projektas „Aš ir visa mano didelė šeima”
9–22 d. per logopedines pratybas su mokiniais įsitraukėme į vieną iš KK veiklų – gegužės mėnesio projektą ,,Aš ir visa mano didelė šeima”.
Tikslas – taisyklinga, ekspresyvi tartis; žodyno plėtra būdvardžiais; kalbos gramatinės sandaros tikslinimas (daiktavardžio ir būdvardžio, daiktavardžio ir skaitvardžio derinimas); rišliosios kalbos plėtojimas; atvirumo skatinimas; šiltų jausmų ir teigiamų emocijų artimiesiems puoselėjimas.
Tai šeimos atskleidimas rašytine ir sakytine kalba. Tai emocijų ir jausmų, tarpasmeninių santykių perteikimas skaitant ir kuriant šeimos tema: ,,Dabar žinai: šeima – visi, / Ką myli ir ką brangini…”
1 kl. ir 2 kl. mokiniai skaitė Debi Gliori knygą „Mylėsiu tave, kad ir kas nutiktų“ – šiltas ir jautrus padykusio mažojo lapiuko ir jo mamos pokalbis apie besąlyginę tėvų meilę. 3 kl. ir 4 kl. mokiniai skaitė R. Skučaitės, V. Griciūtės, V. Barausko, V. Palčinskaitės, K. Ivinskio, V. Skripkos pasirinktus eilėraščius apie mamą, tėtį, močiutę, taip pat ištraukas iš D. Venclovaitės knygos „Esi tik viena“ (lietuvių rašytojų nuo XIX a. pab. iki mūsų dienų poezijos ir prozos kūrinių rinktinės, skirtos Motinos temai).
Mokiniai nešykštėjo taiklių žodžių apibūdindami artimuosius. Svarbiausius žmones – mamas ar tėčius – pavaizdavo kaip saules, ant kurių spindulių sugulė įvairūs žodžiai, geriausiai atskleidžiantys konkrečias asmenybes.
Dauguma susikaupę plėtojo savųjų šeimų istorijas: perteikė ypatingus tarpasmeninius santykius, išskirtinius šeimos narių pomėgius, drauge patirtus įspūdžius, nepamiršo paminėti ir gražios draugystės su augintiniais.
Kuriems buvo sudėtinga atskleisti artimiausių žmonių bendrystę ar santykį su gyvūnais, pasirinko diktantą „Mama“.
Vaikai pakankamai nuoširdžiai atsivėrė, tačiau viešinti labai jau asmenišką kūrybą išdrįso ne visi.
Ką pasakoja knygos?..
Gegužės 19 d. 2a klasės mokiniai dalyvavo J. Masiulio knygyno edukacinėje programoje „Knygos… Knygos? Knygos!“. Knygyno direktorė papasakojo, kaip atsirado ir keitėsi knygos, kaip jos atkeliauja į knygyną. Senovėje knygas galėjo įsigyti tik turtingieji, dabar- jos prieinamos visiems. Knygų yra pačių įvairiausių: labai mažų ar labai didelių, spalvinamų vandeniu, nesušlampančių, grojančių, su šviečiančiomis žvaigždėmis… Žmonėms su regos negalia parašytos Brailio raštu. Vaikai gavo lietuvių kalbos ir Brailio rašto abėcėles ir atliko užkoduotą užduotį. Taip sužinojo knygos, kuri pasiklydo lentynose pavadinimą. Ir dar viena knyga slapstėsi?! Smagu buvo ieškoti paklydėlių! Kryžiažodžio atsakymuose iš knygų pavadinimų slėpėsi knygynas… Melisa pristatė savo vasaros atostogų knygą A. Lindren „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“. Ją išsirinkti padėjo mama. Mergaitės laukė netikėta knygyno dovana- V. Palčinskaitės eilėraščių knyga. Klasėje klausėmės Melisos skaitomo V. Palčinskaitės eilėraščio „Grindys“. Mokiniai skaito įvairias knygas, o ką skaito namiškiai? Norėdami išsiaiškinti, vaikai namie atliks užduotį „Mano šeima skaito“. Skaitymas mus vienija…
Minčių žemėlapis
Šeima… Koks gražus šis žodis! Šeimoje esame saugūs, išklausyti, paguosti, reikalingi, mylimi. Piešėme ne tik šeimą, bet kūrėme „Minčių žemėlapį” Laisvalaikis su šeima”. Išgirdome įvairiausių laisvalaikio praleidimo būdų. Sužinojome, kuriems šeimos nariams patinka aktyviai ilsėtis, sportuoti, tvarkyti aplinką, o kurie mieliau laiką skiria bendravimui, knygų skaitymui, stalo žaidimams, įvairiems dekoro darbams. Bet svarbiausia, kad visi brangina ir myli vienas kitą.

Finansinio raštingumo pamoka Šiaulių banke
2a klasės mokinius Giriaus mama Ieva pakvietė susipažinti su bankininko profesija. 2022-05-11 vaikai lankėsi Šiaulių banke ir sužinojo, kaip ir kada atsirado pinigai, kodėl monetų kraštai turi „dantukus“, iš ko gaminami banknotai, koks turi būti banko darbuotojas. Pasimatavo bankininko kėdę ir suprato, kad klientą pasitikti visada su šypsena- nelengva užduotis.
Kaip gyventi tvariai?
2a klasės mokiniai lankėsi gofruoto kartono pakuočių gamybos įmonėje „Lokta“. Edukacinį užsiėmimą vedė Jono mama Dovilė. Vaikai sužinojo, kad pakuočių kartonas yra pagamintas iš perdirbto popieriaus, o likusios atraižos vėl surenkamos ir išvežamos dar kartą perdirbti. Suprato, kad įvairiai produkcijai pakuoti naudojamas skirtingo storio kartonas. Pamatė, kaip atvežama ir sandėliuojama žaliava, išpjaunami ir įlenkiami reikiamo dydžio pakuočių ruošiniai. Grįžę per dailės ir technologijų pamokas matavo kartono storį, iš ruošinio sulankstė ir dekoravo dėžutę.
Gegužė – šeimos mėnuo. Tad mokykloje vykdomas projektas „Aš ir visa mano didelė šeima”. 1c kl. įvyko jau viena projektinė veikla „Giminės, šeimos medis”. Į ką daugiau žmogui remtis, jei ne į savo istoriją. Išgirdome ne tik prosenelių kitokius vardus, bet ir sužinojome, kad kai kurių klasės draugų šaknys – Latvijoje. O štai Viltės mama augo, net 8 vaikų šeimoje! Žinios apie protėvius paįvairina gyvenimą, suteikia jam naujų spalvų, o bendra veikla apjungia.
BIBLIOTEKA
2022 m. rugsėjo 6-8 dienomis vyko pamokėlės pirmokams „Aš – bibliotekoje!”. Čia pirmų klasių mokiniai sužinojo kokios knygelės gyvena, aptarė gražaus elgesio taisykles, kaip susirasti knygelę ir patikusią – užsirašyti pas bibliotekininkes Indrą ar Svetlaną.
Na, o atidžiai išklausę ir aktyviai dalyvavę pokalbyje bei pasivaikščioję tarp bibliotekos lentynų, sužaidė paslaptingąjį žaidimą „Surask“. Čia pagal parodytas nuotraukas ieškojo tokios pat vietos bibliotekoje ir prie jos. Vaikus nustebino mįslė „Kas čia?“, tačiau ji greitai buvo įveikta. Taip sužinojo, kad bibliotekoje yra daug planšetinių kompiuterių, kuriuose taip pat yra knygų…tik jos išmaniosios – elektroninės. O kur dar žaidimai, viktorinos ir konkursai!!!!!!
Na, o dovanos – staigmenos pradžiugino visus.
Bibliotekininkės Indra ir Svetlana
KNYGŲ DRAUGAI
Birželio 8 dieną iškilmingai ir džiaugsmingai buvo apdovanoti 2021-2022 m. m. II-ojo pusmečio Knygų draugai, kurie daugiausiai perskaitė knygelių iš mūsų bibliotekos. Kitus mokinius aplankė liūdesys, tačiau neverta nusiminti. Lauksime kitais metais knygų mylėtojų ir skaitytojų! Nuoširdus ir išskirtinis AČIŪ 4a kl. mokiniui Pauliui Valkūnui ir jo tėveliams už dovanotas knygas, o jų yra daaaug. O dabar apžiūrėkite foto – koliažus ir susipažinkite su mūsų aktyviausiais skaitytojais. KELIAUKITE Į VASARĄ SU KNYGA!!!
Mylimiausia knyga
Knygų draugai susitinka, padraugauja, paplepa ir vėl iki kito karto! O susitikimas liko tik vienas, tačiau mes neliūdime. Dar daug neatliktų darbų! Tad, gegužės 26 dieną mes žaidėme „Ar pažįsti?“ – t. y. pasitikrinome, aptarėme knygas, kurios yra mūsų bibliotekoje. Užsukome į gražiausias pasaulio bibliotekas – jos tarsi iš pasakų karalystės, tarsi didžiulės bažnyčios…. Na, o šiandienos darbus baigėme didele širdele – mano mylimiausia šių mokslo metų knyga.
Obuolijos šalyje
2c kl. mokiniai kartu su mokytoja Zita gegužės dvi savaites šventė vaikų rašytojo Vytauto V. Landsbergio gimtadienį. Jam – 60 metų. Šio rašytojo kūryba išsiskiria geru humoru, fantazija bei paslėptais pamokymais. Ir pelytė Zita, ir arklys Dominykas, ir kiškis Pranciškus, ir meškiukas Rudnosiukas, ir sliekas Kieša….ir kur dar kiti keisti veikėjai.
Antrokai skaitė ir lipdė linksmuolius obuoliukus IŠ OBUOLIJOS šalies.
Viktorina „Išbandyk – praturtėsi!“
Balandžio 25-29 d. mokykloje vyko įdomioji viktorina „Išbandyk – praturtėsi!“. Klausimai buvo įvairūs, kartu ir netikėti, ir keisti – bet tai viktorinai suteikė dar daugiau žavesio. Visus lydėjo pakili nuotaika. Logopedė L. Gudaitė pasiūlė pakeliauti miško takais ir takeliais, pasižvalgyti pamiškėse ir palaukėse, pasiklausyti paukščių ir pasigrožėjus – juos įsiminti, susipažinti su žvėrimis – plėšriais ir taikiais, stambiais ir mažyčiais, sėsliais ir invaziniais. Pirmokams pasisekė suporuoti daiktus vadovaujantis sava logika, iš gausybės skiemenų greitai sudėti reikiamus žodžius.
Šiomis veiklomis siekėme lavinti mokinių pažintinius procesus, pagilinti skaitymo įgūdžius, plėtoti žodyną ir viešąjį kalbėjimą, skatinti saviraišką, bendrystę, tolerantiškumą ir pakantumą.
Mokiniai skaito
1b kl. mokinių lėlių teatras „Bjaurusis ančiukas“
Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena ir H. K. Anderseno gimtadienis. Balandžio 4-14 dienomis 1b kl. šventė šio pasakų kūrėjo gimimo dieną: skaitė pasakas ir vaidino lėlių teatrą. O teatro lėlės ir dekoracijos – tai pasakos „Bjaurusis ančiukas“ personažai. Mokiniai išgyveno ančiuko – gulbės istoriją, kartu ir liūdėjo, ir džiaugėsi.
Mokytoja Aušra ir bibliotekininkės Indra, Svetlana

BALANDIS
Projektas „Mokausi iš gamtos“
Mokausi iš gamtos
Balandžio 14 d. 4B ir 4A klasių mokiniai lankėsi edukacinėje pamokoje „Vandens gavyba“ miesto bendrovėje „Aukštaitijos vandenys“. Atėjom žinodami vandens kelią gamtoje.
Rodos, pakankamai nemažai. Tačiau, pateikti nauji duomenys mus nustebino.
Sužinojom, kas pirmasis žvalgybinis giluminis gręžinys, iš kurio ištryško maždaug 4 metrų aukščio vandens fontanas, centralizuotam vandentiekiui įrengti Panevėžyje išgręžtas 1950 metais.
Šiuo metu pagrindinėje UAB „Aukštaitijos vandenys“ vandenvietėje, iš kurios vanduo tiekiamas Panevėžio miesto ir priemiesčio vartotojams, yra 25 veikiantys 170 – 230 m gylio gręžiniai. Vartotojams geriamasis vanduo patiekiamas 875,28 km ilgio tinklais.
Bendrovė per parą patiekia 16-18 tūkst. m³ geriamojo vandens. Jis išgaunamas iš 170– 230 m gylyje esančio vandeningojo sluoksnio, susiformavusio viduriniojo– viršutiniojo Devono periode maždaug prieš 50 – 70 mln. metų Šventosios– Upninkų baseine. Iš žemės gelmių vanduo patenka į geležies pašalinimo įrenginius, juose natūraliu būdu iš vandens pašalinama ištirpusi geležis. Po to jis patenka į požeminius vandens rezervuarus. Rezervuarų talpa – 22 tūkst. m³ – neveikiant nė vienam gręžiniui suteikia galimybę nepertraukiamai tiekti vartotojams vandenį 12–15 valandų. Iš vandens rezervuarų vandens antrojo pakėlimo siurblinės siurbliai su dažninėmis pavaromis išpumpuoja vandenį į vandentiekio tinklus ir patiekia vartotojams.
Šioje pamokoje sužinojom daug naujų ir netikėtų dalykų.
Mokytojos Vija Dilienė ir Edita Daraškienė




















Edukacinė išvyką į UAB „Plastara“
Kovo 28 d. 4 a klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje, kuri vyko UAB ,,Plastara“. Sužinojo, kad tai viena didžiausių plastikinės pakuotės projektuotojų ir gamintojų Baltijos šalyse. Ekskursijos metu pamatė kaip gaminamos maisto, gėrimų, asmens higienos pakuotės. Buvo įdomu išvysti kaip pučiama plėvelė ir iš jos gaminami maišai pagal klientų užsakymą. Daug išgirdo ir apie plastiko perdirbimą. Sužinojo, kad įmonė ypatingą dėmesį skiria produkcijos kokybei. Vaikai uždavė daug klausimų, į kuriuos buvo atsakyta.
Mokytoja Edita




Mokausi iš gamtos
2022 m. balandžio 6 d. 4c klasės mokiniai lankėsi UAB „Aukštaitijos vandenys“ ir dalyvavo edukacinėje pamokoje „Vandens gavyba“. Šią įstaigą pasirinkome neatsitiktinai, nes ji atitinka Pradinės mokyklos Kokybės krepšelio šio mėnesio temą „Mokausi iš gamtos“.
Edukacijos vadovas priminė vaikams gėlo vandens svarbą mūsų gyvenime, supažindino su jos išteklių aplinkosauga. Mokiniai sužinojo, koks ilgas ir sudėtingas yra gėlo vandens kelias: nuo šaltinio iki mūsų namų. Aplankėme įmonės teritorijoje esančius vandens rezervuarus, taip pat buvo įdomu pamatyti, kokiais vamzdynais keliauja vanduo Panevėžio teritorijoje.
Edukacija apie vandenį privertė ne vieną iš mūsų dar kartą susimąstyti ir suprasti, koks yra svarbus šis gamtos turtas, kaip jį reikia saugoti ir tausoti.
Mokytoja Neringa
Pamoka RoboLabas centre
4 a klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje veikloje Panevėžio RoboLabas centre. Naudodami LEGO Education Simple & Powered mechanikos rinkinius vaikai gebėjo pasigaminti elektra varomus automobilius su paleidimo bei pavaros mechanizmais, išbandyti motorizuotą statinį robotų lenktynėse. Įdomi ir naudinga pamoka RoboLabas centre!
Mokytoja Edita Daraškienė

BIBLIOTEKA
KNYGŲ DRAUGAI – FOTOGRAFAI
Knygų draugai skaito eilėraščius! Kovo 16 d. visi skaitė V. Palčinskaitės eilėraštį „Pas fotografą“. Ir smagu, ir šmaikštu, ir juokinga, ir žavinga. O kodėl? O todėl, kad ne tik skaitė, bet ir gamino fotoaparatus ir fotografavo draugus.
Pamoka RoboLabe
4a klasės mokiniai vasario 25 d. dalyvavoRoboLabas centre, kur vaikai konstravo, programavo, taikė įvairius inžinierius sprendimus konstruodami varliagyvius.
Mokytoja Edita

BIBLIOTEKA
K. Kasparavičiaus istorijos „Laiveliai“
Knygų draugai skaitė „Apie šį bei tą“ ir klausėsi K. Kasparavičiaus istorijos „Laiveliai“. Ar Jums teko kada nors marinuoti …..neeeea…ne agurkėlius, ne pomidorus ir ne kitokias daržoves, ooooo LAIVELIUSSSSS. Tad, mes pirmieji – LAIVELIŲ MARINUOTOJAI!!!Siūlome ir Jums visiems čiupti į rankas K. Kasparavičiaus knygas ir skaityti šmaikščias, keistas ir be galo juokingas istorijas.
Bibliotekininkė Indra

2022 m. sausio 28 dieną pasirašytas pagal iš Europos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto Nr. 09.2.1-ESFA-V-719-01-0001 ,,Kokybės krepšelis“ kūrimas“ sutartį parengtas Panevėžio pradinės mokyklos veiklos tobulinimo planas. Planą parengė mokyklos bendruomenė, jam pritarė Panevėžio miesto savivaldybės administracija ir Nacionalinė švietimo agentūra. Įgyvendinti projekte numatytas veiklas, per dvejus metus Panevėžio pradinei mokyklai skirta 71 882 eur.
Projekto tikslas – užtikrinti kiekvieno mokinio pasiekimų ir asmeninės pažangos augimą. Tikslui pasiekti mokykla numačiusi įsigyti modernių ugdymo priemonių, aktyvinti projektinę, patyriminę veiklą, organizuoti papildomas konsultacijas mokiniams, atsižvelgiant į jų poreikius, įvesti papildomą pamoką – informacines technologijas 2 ir 3 klasių mokiniams, organizuoti aktyviąsias pertraukas. Taip pat – įrengti naujas edukacines erdves mokykloje: mokinių poilsiui, aktyviam mokymuisi, modernizuoti Atradimų klasę, įrengti IT klasę, sensorinį nusiraminimo kambarį, emocinės iškrovos erdvę, kieme – papildomą lauko klasę bei treniruoklius mokinių fiziniam aktyvumui skatinti; tobulinti mokytojų dalykines kompetencijas, bendradarbiaujant su kitomis Lietuvos pradinėmis mokyklomis, mokantis vieniems iš kitų.
Pasibaigus projektui tikimės turėti ne mažiau nei 3 procentais išaugusius mokinių pasiekimus, taip pat – mūsų mokytojų sukurtą integruoto mokymo programą 2-3 klasių mokiniams ,,Išmanus pradinukas“, integruotų pasaulio pažinimo pamokų 1-4 klasėms aprašų banką Atradimų klasei, atnaujintas edukacines erdves ir daug sėkmingų ir laimingų mokinių!
Projekto pradžia – 2022 m. II ketvirtis, pabaiga – 2023 m. III ketvirtis
Labai džiaugiamės šia galimybe ir nekantraujame pradėti pokyčius!
Direktorė Kristina Žaltauskienė
„Kokybės krepšelis“ NR. 09.2.1-ESFA-V-719-01-0001
Informacija atnaujinta: 2023-05-15