Visuomenės sveikatos priežiūros specialistas

Spalis – sveikatos stiprinimo mėnuo

Spalio 18 d. 3a klasės mokiniams šiaurietiško ėjimo su lazdomis pamoką vedė Visuomenės sveikatos biuro specialistas fizinio aktyvumo skatinimo srityje Raimundas Dambrauskas. Vaikai įgijo naujos patirties. Dėkojame mokyklos sveikatos priežiūros specialistei Stanislavai Kabelienei už pamokos organizavimą.

Minėdami Pasaulinę psichinės sveikatos dieną, mūsų mokiniai pasipuošė geltona spalva, nes jiems rūpi psichinė sveikata.💛💛💛

 

Pasaulinė vandens diena
Kiekvienais metais kovo 22 dieną minima Pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir priminti apie jo svarbą visiems gyviems organizmams. Ši diena buvo paminėta ir mūsų mokykloje. Pradinių klasių mokiniai ragavo vandenį, paskanintą citrina. Taip pat visi diskutavo, kam reikalingas vanduo žmogui, gamtai. Sveikatos priežiūros specialistė S. Kabelienė kalbėjo apie vandens svarbą. Mokiniai sudėjo sveiko maisto piramidę.
Visuomenės sveikatos specialistė S. Kabelienė
Kaniterapija
Lapkričio 11, 16, 17 dienomis Panevėžio pradinėje mokykloje vyko terapijos užsiėmimai „Emocijų pažinimas ir savireguliacija, pasitelkiant KANITERAPIJĄ”. Tai Panevežio visuomenes sveikatos biuro finansuojamas projektas vaikų psichinei sveikatai stiprinti. Kaniterapijos užsiėmimus vaikams vedė psichologė Ingrida Iskenderova su savo gražuoliu šuniuku Toru. Vaikai išmoko susipažinti su šuniuku, teisingai pasisveikinti. Mokėsi pažinti emocijas, valdyti piktį. Renginį organizavo sveikatos specialistė Staselė Kabelienė.
Sveikatos specialistė Staselė Kabelienė

AKTUALU!

Nuo 2022 m. gegužės 1 d. periodinis profilaktinis testavimas savikontrolės testais ir aplinkos paviršių tyrimai ugdymo įstaigose nebevykdomi.

  • Susirgus COVID-19 izoliuotis neprivaloma. Izoliuotis nereikia ir sąlytį su sergančiuoju turėjusiems asmenims.
  • Simptomus jaučiantiems žmonėms nerekomenduojama vykti į darbą, ugdymo įstaigą, kitas viešas žmonių susibūrimo vietas.
  • Pagal šiuo metu galiojančias COVID-19 ligos diagnostikos ir gydymo rekomendacijas, mokiniai ir mokytojai, pajutę COVID-19 ligos požymių, turėtų atlikti savikontrolės antigeno testą, kurį galima įsigyti parduotuvėje arba vaistinėje, ir kreiptis į savo šeimos gydytoją dėl nedarbingumo pažymėjimo išdavimo ir gydymosi rekomendacijų.
  • Žmogus bus laikomas pasveikusiu gydytojo sprendimu, jei per 24 val. nebekarščiuoja ir susilpnėja kiti simptomai.

Ypatingais atvejais – taikyti infekcijų plitimą ribojantį režimą (IPRR).

  • IPRR ugdymo įstaigos ar atskiro srauto lygmeniu gali būti skelbiamas, jeigu mokykloje serga daugiau kaip 20 proc. mokinių arba ugdymo procese nėra dviejų trečdalių mokinių.
  • Klasės (grupės) lygmeniu infekcijų plitimą ribojantis režimas gali būti skelbiamas, kai klasėje (grupėje) nuo pirmo COVID-19 ligos atvejo nustatymo 14 dienų laikotarpiu COVID-19 liga patvirtinama 5 ir daugiau mokinių klasėje (grupėje) ir atvejų užsikrėtimo aplinkybės siejamos su ugdymo įstaiga arba kai bent trečdaliui klasės (grupės) mokinių diagnozuojama COVID-19 liga, gripas ar ŪVKTI arba pasireiškė ŪVKTI požymiai (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).
  • Įvedus infekcijų plitimą ribojantį režimą vaikai 7 arba 14 dienų mokosi nuotoliniu būdu.

Algoritmai kaip elgtis , jeigu Jums patvirtinta COVID-19 liga

 

MI lankstukas

 

Projekto_„E._vaikai“_rekomendacijos

 

Sezoninė alergija ar COVID-19

 

Vaikų sužalojimų prevencija. Metodinės priemonės.

 

Imuninė sistema (vaizdo įrašas)

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialisto  veikla