Veikianti lyderystė

Mokytojai moko ir mokosi!

13 pamoka

Kovo 12 d. Pradinės mokyklos mokytoja Laimutė Žukauskienė vedė pamoką „Elektroninių ir popierinių knygų skaitymo privalumai ir trūkumai“. 13 pamokoje dalyvavo miesto pradinio ugdymo mokytojai. Mokytojai naudojosi popierinėmis knygomis – enciklopedijomis apie gamtą ir elektroninėmis knygomis planšetėse, nurodė popierinių ir elektroninių knygų privalumus ir trūkumus. Buvo pateikta metodinė medžiaga: sudarytas kryžiažodis ir žodžių dėlionė, elektroninių knygų sąrašas.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia

Stažuotė Estijoje

Kovo 4-8 dienomis mokyklos direktorė Kristina Žaltauskienė ir specialioji pedagogė Indra Motekaitienė buvo išvykusios į projekto ,,Tūkstantmečio mokyklos I“ komandiruotę – stažuotę ,,STEAM ugdymas Estijos švietime“ Taline ir Tartu miestuose.

Aplankėme Talino 21-ąją mokyklą. Tai viena iš didžiausių Taline ir Estijos mokyklų, kuri nuolat patenka į geriausių Estijos vidurinių mokyklų dešimtuką, o akademiniai pasiekimai lyginami su pasaulio mokyklomis. Pamatėme didelę, erdvią, šiuolaikišką, dailės kūriniais išpuoštą mokyklą, kur visi mokiniai ne tik puikiai mokosi, bet ir laikosi susitarimų. Taip pat aplankėme Talino Paaskula mokyklą su daugybę projektų ,,Ekos mokykla“, ,,Judėjimo mokykla“, ,,Kiva“. Patrauklios, šiuolaikiškos erdvės, turtinga priemonėmis. Šiltai priėmė ir Tartu Mart Reiniku mokykla, išsiskirianti praktinėmis matematikos, gamtos mokslų studijomis.

Aplankėme Sveikatos muziejų, Baltijos šalių mokslo ir žinių centrą AHHAA. Čia įdomiai ir patraukliai supažindinama su fizikos dėsniais, chemijos įdomybėmis ir kitais mokslo objektais. Čia galima paeksperimentuoti, išbandyti įvairius prietaisus, paliesti, pačiupinėti įvairias medžiagas, pajusti laisvo kritimo jaudulį, patirti žemės drebėjimą, pilotuoti kosminį laivą, pabūti audros debesyje. Mes krykštavome kaip vaikai…

Panevėžio miesto pedagogus ir švietimo darbuotojus  lydėjo Estijos švietimo ekspertai Sirja ir Geirg Aher. Taip pat susitikome su Tartu miesto Vice meru, kuris supažindino su Estijos švietimo strategijomis. O kur dar ekskursijos po Talino ir Tartu senamiesčius Nuoširdžiai tariame Ačiū mūsų stažuotės organizatoriams! Grįžome su gražiomis idėjomis, kurias pritaikysime ir mūsų mokykloje.

Direktorė K. Žaltauskienė ir spec. pedagogė I. Motekaitienė

Lyderystė veikiant!
Vasario 20 d. Pradinės mokyklos pradinio ugdymo mokytojai Edita Daraškienė, Birutė Kolinienė, Svetlana Likšienė ir socialinė pedagogė Lina Seferoglu dalyvavo nuotolinėje respublikinėje pradinių klasių mokytojų konferencijoje „Patirtys ir IT panaudojimo galimybės pradiniame ugdyme“. Buvo skaitytas pranešimas „Pikseliukai“. Konferenciją organizavo Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia
Lyderystė
Kol Pradinės mokyklos mokinukai atostogauja, jų mokytojai mokosi! Vasario 20 d. Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje vyko mokymai „Įtraukiojo ugdymo metodai, būdai, formos ir įgyvendinimas bendrojo ugdymo mokyklose“. Lektorė Vitalija Grigaitienė kalbėjo apie įtraukiojo ugdymo pokyčius, įtraukiojo ugdymo mokymo būdus, formas, metodus, vertinimą, bendradarbiavimą. Mokymuose dalyvavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia Dausienė, specialioji pedagogė Indra Motekaitienė, pradinio ugdymo mokytojos Agnė Kuginytė, Rita Pankinaitė ir Gitana Zupkaitė.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia

 

13 pamoka miesto anglų kalbos mokytojams

Sausio 18d. anglų kalbos mokytoja Jūratė Antipirovičienė vedė 13 pamoką miesto anglų kalbos mokytojams ,,Avataro kūrimas. Prisistatymas“. Užsiėmimo metu, aptarę elementaraus prisistatymo
klausimus, susipažinę ir naudodami Voki programėlę, savarankiškai ar su minimalia draugo, vertėjo bei mokytojos pagalba, visi dalyviai sėkmingai sukūrė ir pademonstravo 7-10 sakinių prisistatymą.
Pamokoje dalyvavo mokytojai iš Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos, Alfonso Lipniūno, ,,Šaltinio“, ,,Saulėtekio“, ,,Vilties“ progimnazijų bei Panevėžio pradinės mokyklos.
Anglų kalbos mokytoja Jūratė