Spalio ketvirtąją dieną 2a klasės mokiniai Panevėžio pradinėje mokykloje pradėjo aktų salėje minint Pasaulinę gyvūnų dieną. Mokiniai ne tik turėjo galimybę mokyklos bendruomenės nariams parodyti savo augintinius, bet ir susipažinti su jais artimiau, pasimėgauti gyvūnų terapija. Po šio iškilmingo dienos atidarymo aktų salėje, iš jos, raudonu kilimu į klasę sugrįžo ne tik mokiniai su mokytojomis, bet ir jų augintiniai. Mokiniai ne tik galėjo užduoti rūpimus klausimus apie klasės draugų augintinius, su jais pažaisti, bet ir virtualiu būdu, padedant mokinių tėveliams, susipažinti su tais mažaisiais draugais, kurių į klasę atsivesti nepavyko. Ir tai dar ne viskas! Praktiką atliekančios studentės Gretos šuniukui mokiniai parašė po laišką, jame Musei papasakojo apie savus augintinius ir netgi sukūrė savo, kaip gyvūno mylėtojo parašą/antspaudą ir juo pasirašė laiške Gretos šunytei Musei! Ir tai dar ne viskas – mes toliau tęsėme šią temą ir per lietuvių kalbos pamoką kalbėjome apie miško gyvūnus, kaip iš meilės ir rūpesčio jiems vartojame mažybines malonines daiktavardžio formas, o integruotų pasaulio pažinimo ir dailės ir technologijų pamokos metu kalbėdami apie augalus, išsiaiškinome, kad gamtoje esantys augalai yra ne tik laukinių gyvūnų gimtieji namai, bet ir beglobių gyvūnų prieglobstis. Pabaigdami šią dieną su mokiniais nusprendėme, kad esame pasiruošę keisti pasaulį – kad beglobių gyvūnų liktų kuo mažiau, o gamtai ir jos gyventojams būtume dosnūs ir padėtumėme lyg saviems augintiniams, kuriuos taip mylime!
Mokytojos Edita ir Greta
