Šeima rūšiuoja – aplinką tausoja

Home / Naujienos / Šeima rūšiuoja – aplinką tausoja

Gegužės 3 d. Panevėžio Pradinėje mokykloje vyko aplinkosaugos skatinimo renginys 3 klasių mokiniams „Šeima rūšiuoja – aplinką tausoja“ . Aplinkos apsaugos departamento pareigūnės iš Vilniaus Karolina Tichomirova ir Monika Žilėnienė mokiniams pasakojo apie gamtos apsaugą, tausojimą, gamtos išteklių vartojimo procesus, didėjančio vartojimo pasekmes – susidariusių atliekų rūšiavimą ir perdirbimą. Taip pat apie gyvosios gamtos svarbą ir apsaugą.

Dalyvaudami viktorinoje ir aktyviai atsakinėdami į klausimus mokiniai pasitikrino ir gilino atliekų rūšiavimo žinias. Aktyviausi buvo apdovanoti prizais. Renginiui persikėlus į mokyklos kiemą, kuriame su tarnybiniu automobiliu mokinių laukė aplinkosaugininkas Marius Kazlauskas, mokiniai susipažino su aplinkosaugininko profesija, sužinojo, ką veikia aplinkosaugininkai, gyvai susipažino su aplinkos apsaugos pareigūnų darbo priemonėmis. Džiaugiamės, kad prie aplinkosauginių veiklų aktyviai prisidėjo ir trečiokų šeimos, kurios rinko senas baterijas ir saugiam sunaikinimui aplinkosaugininkams perdavė net 40 kg pasenusių ir nebenaudojamų baterijų! Net apie 20 kg senų baterijų sunešė 3a klasės mokiniai!

Dėkojame aplinkosaugininkams Karolina Tichomirovai, Monika Žilėnienei ir Mariui Kazlauskui už bendradarbiavimą ir šviečiamąją veiklą.

Karjeros specialistė Edita Strolienė, trečiokų mokytojos Birutė, Zita ir Vida