Kultūrinis ugdymas

(NE)RIMTAS SUSITIKIMAS
Balandžio 12 d. praūžė leidyklos „Nieko rimto“ susitikimas. Vyko šilti pokalbiai su knygų mylėtoju, edukacinių renginių vadovu Martynu. Jis supažindino su rašytojo, iliustratoriaus, knygų leidėjo, knygų pardavėjo, knygų ir reklamos vadybininko profesijomis. Patarinėjo, pasakojo apie knygeles. O kur dar skirtukai, ženkliukai, užrašų ir užduočių knygelės, žurnaliukas ,,Laimiukas“!
DRAUGAUKIME IR PRAMOGAUKIME SU KNYGA!
Bibliotekininkės Indra ir Svetlana
Gamtininko užrašai
Balandis – Karjeros mėnuo, todėl 3a, 3b klasių mokiniams iš anksto buvo suplanuotas susitikimas su žymiuoju gamtininku, fotografu Mariumi Čepuliu. Vaikai atidžiai stebi jo laidas „Gamtininko užrašai“, domisi gyvūnų pasauliu, tad nekantriai laukė galimybės iš arčiau pažintų šį žmogų, išgirstų jo įspūdingų ir įtaigių pasakojimų apie gamtą.
Taigi, balandžio 12 d. į mūsų mokyklą atvykęs svečias, iš karto visus perspėjo, kad atskleis daug įvykių ir faktų apie gyvūnus, kurie „sugadins daugeliui gyvenimą“… aišku, niekas tuo netikėjo. Iš tikrųjų, daug neįtikėtinų dalykų išgirdo ir pamatė vaikai apie laukinę gamtą, sužinojo, kaip reikia jaukintis gyvūnus ir paukščius, matavosi maskuojančius drabužius, kartu su žymiuoju M.Čepuliu fotografavosi ir, žinoma, prašė jo autografo.
Į savaitgalį vaikai „išbėgo“ pilni įspūdžių, su noru dar labiau pažinti mus supantį gamtos pasaulį.
Mokytojos Dora, Vida, Gitana, Asta, Neringa
Draugystės spalvos
Kovo 28 d. Panevėžio pradinėje mokykloje vyko miesto mokyklų mokinių konferencija „Draugystės spalvos”, kurios tikslas – formuoti teisingą mokinių požiūrį į draugystę, ugdant teigiamus gyvenimo įgūdžius, pozityvias vertybines nuostatas bei gebėjimus. Konferencijoje dalyvavo mokiniai iš Panevėžio „Saulėtekio” progimnazijos, Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos, „Ąžuolo” progimnazijos bei Pradinės mokyklos. Mažieji pranešėjai dalinosi savo draugystės istorijomis, išryškino svarbiausias gero draugo savybes, pasakojo apie įvairias draugystę ir gerus santykius kuriančias veiklas mokyklose. 🙂
“Tikras draugas visada
Ir nelaimėj ir bėdoj greta,
Jei tau liūdna – jam nelinksma
Tu nemiegi – jis nerimsta,
Be jokių kalbų išties
Visad ranką tau išties.”
(V. Šekspyras)
Draugai draugams
Kovo 22 d. Pradinės mokyklos tautinio meno ansamblis „Saulužė“ (1a ir 3a klasės mokiniai) vyko į Utenos kultūros centrą, kuriame vyko tradicinis respublikinis vaikų ir jaunimo tautinių šokių festivalis „Draugai draugams“. Šiais metais jis ypatingas – skirtas Lietuvos dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ 100-mečiui.
Festivalio dalyviai dovanojo ne tik šventinę nuotaiką, puikius meno pasirodymus, bet ir pavasariu kvepiantį kelią per Lietuvą, ir Lietuvos dainų šventės šimtmečio laukimą.
Festivalyje dalyvavo šokėjai iš Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių, Plungės, Švenčionių, Utenos.
Festivalio dalyviams ir jų vadovams skirtas padėkas, saldžias dovanas įteikė Utenos kultūros centro direktorės pavaduotojas kultūrai Dionas Vasiljevas.
Utenos rajono savivaldybės vicemerė Daiva Pečionė gražius padėkos žodžius skyrė festivalio organizatorei, šokių ir dainų ansamblio „Vieversa“ vadovei Robertai Macelienei, ir visiems festivalio dalyviams.
Šokio mokytojas Lukas
Emocijų ir jausmų laboratorija
Įvairiausios emocijos ir jausmai mus supa nuolatos. Mes, suaugusieji, suvokiame, jog emocijų ir jausmų atpažinimas, jų valdymas padeda įvairiose situacijose. Tačiau labai svarbu jausmus, emocijas bandyti suvokti ir suprasti jau pradinėse klasėse. Kovo 14 dieną 3b klasės mokiniai dalyvavo emocijų ir jausmų pažinimo edukacijoje, Panevėžio kultūros centre. Mokinių laukė nelengvos, bet kartu ir smagios užduotys – stebint video medžiagą atpažinti kitų jausmus, išreikšti popieriaus lape savo pykti bei piešti pirštų galiukais. O kur dar metodai padedantys paleisti emocijas! Viena jų- popieriaus glamžymas ir plėšymas. Buvo įdomu ir labai naudinga! Mokiniai edukacijos metu pažino ir lavino socialinės, emocinės ir sveikos gyvensenos kompetenciją.
Mokytojos Agnė ir Dora
Lietuviškos spaudos simbolis – knygnešys
Knygnešiai Lietuvos istorijoje atliko ypatingą vaidmenį, kurių dėka mes galim kalbėti, skaityti ir rašyti lietuviškai, o kovo 16-oji – įžymiojo knygnešio Jurgio Bielinio gimimo diena – skirta jiems visiems prisiminti ir pagerbti.
Knygnešys – žodis, sunkiai išverčiamas į kitas kalbas. Jį galima tik nusakyti ir paaiškinti jo reikšmę. Kovo 18 d. bibliotekininkės Svetlana ir Indra 4a klasės mokiniams papasakojo apie knygnešių pasiaukojimą spaudos draudimo metais, kurių dėka buvo apgintas ir išsaugotas lietuviškas žodis. Kaip knygnešystės ir lietuvybės simbolį mokiniai savo rankomis gamino mini knygeles, taip pagerbdami rizikingą knygnešių pasiaukojimą.
Su meile knygai ir skaitytojams bibliotekininkės Svetlana ir Indra
Jau pavasaris!
Kovas – gerumo ir draugystės mėnuo.🌼
Iš ko padarytas pasaulis? Violetos Palčinskaitės eilėraščio veikėjas atsakytų – Iš tavo ir mano gerumo. 🌿 Tikra tiesa. Juk gerumas – ir sušildo, ir suvienija, ir leidžia dalintis, džiaugtis, o svarbiausia, jog gerumui plisti reikia labai nedaug – tik tavęs, manęs ir truputį platesnės šypsenos.🌞
Pačiame gerumo širdyje atsidūrė ir 3b klasės mokiniai vasario paskutinėmis dienomis apsilankę Jaunuolių dienos centre.
Kiek daug paprastai nepaprastų žmonių sutikome! Ir, regis, susidraugavome. 😇 Mes, pradinukai, turėjome garbės klausytis trijų, negalią turinčių žmonių, pranešimų, kurie per gyvenimą eina ypatingu keliu – pilnu iššūkių, paprastumo, džiugesio ir gerumo. Mokiniai pranešėjų istorijų, patarimų, rekomendacijų klausėsi net išsižioję.🤗 Daugelis dalykų jiems buvo nauja ir negirdėta.
Po pristatymų Jaunuolių dienos centro auklėtiniai surengė spektaklį. 🎭Spektaklio idėja – pažinkite Mus, juk mes lygiai tokie pat kaip ir Jūs. Ir mokiniai pažino. Kartu šoko, vaidino, plojo. 🙂
Tiek gerumo, šypsenų, gerų emocijų seniai neteko matyti! 🌼🌿🤗
Mokytojos Agnė ir Dora
Sakrali muzika skatina draugystę!
Panevėžio pradinės mokyklos 4A ir 4C klasių mokiniai kovo 12 d. buvo edukacinėje pamokoje šv.Petro ir Povilo bažnyčioje. Ypač padarė įspūdį meistro Juozapo Radavičiaus vargonai. Du manualus (klaviatūra), pedalus ir 23 balsus turintį instrumentą meistras sukūrė 1887m. Aukšto profesinio lygio romantinio stiliaus vargonai yra vienas įdomiausių šio lietuvių meistro darbų. Mokiniai išgirdo ilgametės vargonininkės Liudos Vėžytės atliekamus sakralios muzikos kūrinius. Patys pabandė muzikuoti. Sakrali muzika, sakrali vieta gaivina šviesias mintis, kilnius tikslus skatinančius draugystę aplinkoje, kurioje esame.
Muzikos mokytoja Liudmila ir tikybos mokytoja Kristina
Istorijos ženklai pasakoja
Visą vasario mėnesį 4a klasėje vyko projektas „Istorijos ženklai pasakoja apie Lietuvą“. Mokiniai domėjosi namie turimais senais daiktais, fotografijomis, nešėsi į klasę ir pasakojo jų istorijas. Keliavo pėsčiomis po Panevėžį. Sužinojo, kur yra paminklas 1863 m. sukilimo dalyviams atminti, atminimo lenta visiems gerai žinomos dainos „Lietuva brangi“ žodžių autoriui, poetui, Jonui – Mačiuliui – Maironiui. Miesto centre aplankė tris ypatingus medžius: Vilniaus medį (ąžuolą), Atgimimo ąžuolą ir uosį, skirtą „Aušros“ laikraščiui. Domėjosi įrašais, esančiais ant dešimčių įmūrytų akmenų – paminklo sovietų genocido aukoms atminti. Naudodamiesi „Google Lens“, atliko paiešką pagal tai, ką mato, atpažino esančius pastatus, skaitė apie juos informaciją. Mokiniai plėtė informacinių technologijų, pažinimo, socialinę kompetencijas.
Mokytoja Birutė
Kelionių fotografijos nuveda į tolimiausius kraštus
Vasario 26 d. 4a klasės mokiniai lankėsi Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje panevėžiečio keliautojo Audriaus Sutkaus fotografijų parodoje „Šaltas pasaulis“. Nuskaitę QR kodus, kuriuose – nuotraukų aprašymai, mintimis nukeliavo į Antarktidą, poliarinį Uralą, Aliaską ir Šiaurės Kanadą. Kiekvienas išsirinko įdomiausią aprašymą ir labiausiai patikusią fotografiją. Apžiūrėdami darbus, prisiminė, kas yra horizonto linija, kokios spalvos yra šaltos, svarstė, kodėl žmonės keliauja. Mokiniai gilino informacinių technologijų, pažinimo, bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijas.
Mokytoja Birutė
Knygų pasaulyje
Sausio 26 d. 3 d mokiniai dalyvavo pažintiniame-kūrybiniame užsiėmime G. Petkevičaitės – Bitės bibliotekoje. Užsiėmimo metu mokiniai susipažino su rašto ir knygos istorija nuo pirmųjų rašytinių tekstų ir priemonių, skirtų informacijos fiksavimui ir perdavimui, iki šiuolaikinių elektroninių knygų.
Sužinojo apie rankraštines knygas, knygų spausdinimo išradimą, pirmąją lietuvišką knygą, spaudos draudimo laikmečio leidinius ir kitus unikalius, vertingus leidinius iš bibliotekos fondų. Susipažino su Brailio raštu išleistomis, taktilinėmis, erdvinėmis knygomis su iššokančiais paveikslėliais, audio knygomis, elektroninėmis knygomis, skaitomomis išmaniųjų įrenginių pagalba.
Kūrybinės užduoties metu – pasigamino ir apipavidalino savo knygelę.
Mokytoja Jolita Bujokė

 

„Matuojamės“ aktoriaus profesiją

Baigiantis pusmečiui 3a klasės mokinės Mortos mamytė aktorė Jolita Skukauskaitė atvėrė paslaptingas Juozo Miltinio dramos teatro užkulisių duris. Ekskursijos po teatrą metu sužinojome, kas yra teatras, kaip gimsta spektaklis, kokių profesijų žmonės dirba teatre, kokie yra jų darbo ypatumai. Apsilankėme teatro scenose. Susipažinome su elgesio jose taisyklėmis. Apžiūrėjome užkulisius, dekoracijų sandėlius. Užsukome į grimo kambarius. Kostiumų sandėlyje apžiūrėjome teatrinius kostiumus. Jais pasipuošę nusipaveikslavome. Dėkojame Mortos mamytei už smagias akimirkas patirtas Juozo Miltinio dramos teatre.

Mokytoja Laimutė

 

Darbas knygyne

Baigėsi pirmasis 2023-2024 mokslo metų pusmetis bei sausio mėnesio projektinė veikla “Knygų draugų mėnuo”. Tad 3c klasės mokiniai džiugiai dalyvavo J. Masiulio knygyne edukaciniame užsiėmime „Darbas knygyne“. Trečiokai aptarė knygos kelią nuo rašytojo stalo iki knygų lentynų ir, pasiskirstę į 5 grupeles, tapo tikrų tikriausiais knygyno darbuotojais. Prasidėjo tikros įdomybės. Mokiniai mokėsi ir praktiškai išbandė įvairias veiklas: patikrino gautų knygų sąrašus, jų kokybę, mokėsi nustatyti tinkamą kainą ir priklijuoti specialiu aparatu ant prekės, ieškojo knygai ar prekei tinkamos vietos, surado prekes, kurių niekas nepasirinko, jas išrūšiavę nunešė į sandėlį, kad prekės būtų grąžintos. Labai įdomus ir atsakingas darbas laukė prie kasos skenuojant prekes ir mandagiai aptarnaujant pirkėjus. O kur dar staigmena – įdomioji viktorina su paslėptos knygos ieškojimu! Taip pat mokiniams teko tapti kūrėjais. Visi draugiškai piešdami sudarė knygelę, ją įrišo ir padovanojo mokytojai. Juk I pusmečio pabaiga! Tad ir mokytoja šia proga padėkojo savo vaikams už pastangas, nuoširdų darbą, individualią pažangą ir įteikė padėkas su sėkminga I-o pusmečio pabaiga. O J. Masiulio knygyno direktorė Ramutė Leščinskienė kiekvienam dar įteikė po saldų prizą. Tad į antrą pusmetį keliaujame su nuostata, jog nuo mūsų pačių, nuo mūsų darbo, įdėtų pastangų, priklauso, ar bus pasiektas užsibrėžtas rezultatas, tikslas. Svarbiausia stengtis ir tikėti savimi. Tad su pasitikėjimu pirmyn ir sėkmės!

Mokytoja Audronė

Labiausiai patikusi knyga

Sausio mėnesį 3c klasėje vyko projektinė veikla skirta labiausiai patikusio knygos pristatymui draugams. Juk knygos – žmonių gyvenimo palydovės. Jos lydi mus jau nuo lopšio Su knygelėmis susitinkama dar kūdikystėje, kai mamytės, močiutės seka pasakas, paskui jau patys „skaitome“, žiūrėdami paveikslėlius, ir iš keistų ženklų – raidžių – dėliodami pirmą žodį ar sakinį. Taip pamažu, žingsnis po žingsnio, knyga „įeina“ į mūsų gyvenimą ir labai smagu, jei tampa geru mūsų draugu, bičiuliu. Dažnai girdime, kad skaityti naudinga, tačiau ar kada įsigiliname, kur slypi šio užsiėmimo nauda? Skaitydami mes atrandame save ir per save suvokiame kitus. Knygos leidžia suprasti, kokios yra tikrosios vertybės, padeda atsirinkti naudingus dalykus. Knygą į rankas imame norėdami atitrūkti nuo kasdienybės, panirti į fantazijų pasaulį ar išmokti naujų dalykų. Išsiaiškinome, kad kai kurios knygos būna net ekranizuojamos ir visai nebloga idėja pažiūrėti filmą ir tada perskaityti knygą, taip būtų lengviau suvokti, jog dažniausiai knyga yra geresnė nei filmas. Tad trečiokai norėdami sudominti klasės draugus jiems labiausiai patikusia knyga pasirinko įvairius pristatymo būdus. Vieni paruošė reklaminius plakatus – piešinius, kiti parengė skaidres ir net su tėvelių pagalba įkėlė filmo ištraukas, dar kiti – persirengė jiems labiausiai patikusiais veikėjais: katyte, triušeliu, Pinokiu ir net Hermiona. Taigi skaitomos knygos veikia mus ir mūsų gyvenimą. Bendrai nuspręsta – skaityti verta!

Mokytoja Audronė

Biblioterapija

Sausio 25 dieną 3b klasės mokiniai lankėsi G. Petkevičaitės – Bitės bibliotekoje. Mokiniai dalyvavo knygų terapijoje – biblioterapija. Taip pat susipažino su mažiausiomis, teatrališkiausiomis, kūrybiškiausiomis, kvapniausiomis knygomis. Tikrai taip! Kvapniausiomis! Ar galite įsivaizduoti knygą, kvepiančią apelsinais? Nors imk ir suvalgyk! Mokiniams įspūdžių ir veiklų buvo galybė – nuo ramios terapijos skaitant ir analizuojant Petro Cvirkos kūrinį iki šiokio tokio šurmulio kuriant 3D knygos personažą. Galiausiai užsiėmimus klasė pabaigė bibliotekos kavinukėje gerdami kakavą. Kavinukėje reflektuodami veiklas, mokiniai atrodė lyg rimčiausi knygų žinovai. Na, bent jau iki to laiko, kol neišėjo į lauką ir nepamatė sniego pusnių… Džiugina knygos, džiugina sniegas, džiugina ir draugai – tikrų tikriausia sausio mėnesio veiklų puokštė!

Mokytojos Agnė ir Dora

Noriu pasakos…
Sausis – „Knygų draugų“ mėnuo. Tad užbaigiant darbo savaitę sausio 19 d. 3c klasės mokiniai susipažino, bendravo, dalijosi gyvenimiškomis patirtimis su pasakų rašytoja Neringa Trinskyte Tik. Mokiniai ne tik bendravo, bet ir dainavo Pradinės himną, nes Neringa yra mūsų mokyklos himno žodžių autorė. Viešnia žaismingai, smagiai, įtraukiai pravedė edukacinę pasakų pamoką. Susitikimo metu rašytoja pristatė savo kūrybą, supažindino su dailininko pieštais originaliais piešiniais, papasakojo apie knygos kelią ir parodė, kad kurti pasakas yra nepaprastai malonus užsiėmimas. Originalumo, žaismingumo ir smagumo susitikimo metu suteikė kaukės, lėlės, aksesuarai. O kiek daug emocijų sukėlė „Kepurė Melagė“! Taip pat visus džiugiai nuteikė galimybė tapti tam tikru personažu ir keliauti įsivaizduojamu siauru tarpekliu, karštais akmenimis, lįsti pro olą, skristi raketa… Kartu patirta daug smagių nuotykių. Juoko buvo apsčiai. Po sudėtingos ir ilgos kelionės kiekvienas buvo apdovanotas išskirtine pasaka ir saldžia karamele. Edukacijos pabaigoje trečiokai padarė išvadą, kad pasakas kurti yra ne sunku, o pasakiškai smagu!
Mokytoja Audronė
Gaminame advento kalendorių
Skaičiuoti dienas iki Kalėdų – sena tradicija. Dar 19 amžiuje žmonės dienas iki Kalėdų skaičiavo ant durų žymėdami brūkšnelius arba ant sienos lipindami šventųjų paveikslėlius. Šiais laikais mes dažnai girdime frazę – advento kalendorius, kuris Kalėdų laukimą paverčia smagiu ir ypatingu.  Dažniausiai ypatingu vaikams, jeigu kalbame apie šokoladinį advento kalendorių!
Šįkart, lapkričio 28 dieną, 3b klasės mokiniai lankėsi Moksleivių namuose ir gamino visos klasės šventinį kalendorių. Ne šokoladinį, popierinį, bet taip pat labai svarbų ir ypatingą!
Kiekvienas mokinys gamino dienelę, kurią vėliau kabino ant medinės eglutės. Užsiėmimas vaikams buvo smagus ir netikėtas – kaipgi taip paprastai galime pasigaminti dienelę-voką! Darysiuosi tokį kalendorių ir namie! – girdėjosi vaikų pasakymai.  Džiugu, jog edukacija pavyko ir dabar klasėje galime skaičiuoti dienas iki didžiųjų švenčių!
Mokytojos Dora ir Agnė.
Šviesa tavo širdyje
Lapkričio 28 d. mokyklos muzikos studijos „Do Re Mi šalyje” jaunieji atlikėjai bei 4a kl. mokiniai rytmetį praleido Šv. Juozapo globos namuose. Mokiniai globojamiems senjorams atliko keletą nuotaikingų dainelių, padovanojo mokyklos mokinių ir tėvelių kurtus žibinus, pavaišino muzikos mokytojos Rūtos kepta namine vaisių duonele bei perdavė tikybos mokytojos Kristinos iniciatyva gautus Šventus raštus.
„Nebūtina daryti žygdarbių, visai pakanka mažų dalykų atliktų su didele meile” /Motina Teresė/
Mokytojos Rūta, Birutė, Kristina ir soc. pedagogė Lina

Susitikimas su Mariumi Čepuliu

Lapkričio 21 d. – pasaulinė televizijos diena. Tad mūsų mokyklos 3a, 3c, 3d ir 4a klasių mokiniai turėjo susitikimą su gamtos fotografu, ornitologu, knygų vaikams apie gamtą autoriumi,  laidų vedėju Mariumi Čepuliu. Mokiniams jis pažėrė daugybę įdomių faktų apie mus supančius gyvūnus, nuo mažiausių iki didžiausių. Vaikai aktyviai dalyvavo diskusijose apie gamtą, uždavinėjo jiems rūpimus klausimus, matavosi autoriaus maskavimosi aprangą. Taip pat gamtininkas davė naudingų patarimų, kaip saugiai elgtis ir  išvengti pavojų, kai esi gamtoje.
Fotografo pasakojimo būdas, humoro jausmas ir nuostabūs paties užfiksuoti gamtos kadrai tokie įtaigūs, kad vaikų emocijos liejosi per kraštus. Anot Mariaus Čepulio, ,,kiekvienas žmogus gamtoje turi būti kaip svečias: nerauti augalų, neliesti gyvūnų, o visais įmanomais būdais vertinti ir tausoti gamtą”. 
Siekime būti tikrais gamtos bičiuliais, draugais!

Mokytojos Laimutė, Audronė, Jolita, Birutė

 

(Ne)rimtas susitikimas
Lapkričio 17 d. praūžė nuotaikingas susitikimas su edukacinių renginių vadovu Martynu Burneika iš leidyklos „Nieko rimto“. Vyko smagūs pokalbiai, nuoširdūs patarimai ir trumpi pasakojimai apie knygeles. Mokiniai susipažino su literatūriniu žurnalu pradinukams ,,Laimiukas“. Svečias skatino mokinukus rinktis ir skaityti knygas pagal savo amžių. Kiekvienam buvo skirtas dėmesys, į visus klausimus buvo atsakyta. Ir mokiniai, ir mokytojai, ir mokyklos darbuotojai liko sužavėti ir patenkinti šiuo susitikimu. O dar smagiau, kai mokinukai patogiai įsitaisę skaitliotekoje ar sūpynėse jau skaitė!
DRAUGAUKIME IR PRAMOGAUKIME
Žibintas
Minint tarptautinę tolerancijos dieną, mokyklos mokiniai kartu su tėveliais ir klasių mokytojomis gamino šių metų tolerancijos simbolį – žibintą, nešantį šilumą, gėrį, pakantumą.
Panevėžio jaunuolių dienos centro teatro trupė “Svajokliai” pakvietė 3-4 kl. mokinius į susitikimą teatre “Menas”, kurio metu parodė spektaklį “STOP!” Po spektaklio vyko diskusija apie toleranciją, matomas ir “nematomas” patyčias bei skaudžius žmonių išgyvenimus. Mokiniai prisiminė, kad malonus žodis, šypsena ir nuotaika – tai tik vienas iš būdų stabdyti patyčias.
Soc. pedagogė Lina Seferoglu
Kūrybinė laboratorija
Lapkričio 15 ir 16 d. trys Panevėžio pradinės mokyklos klasės – 3a, 3b ir 3d dalyvavo interaktyvioje edukacijoje „Kūrybinė laboratorija“. Tai Juozo Miltinio dramos teatre rengiama interaktyvi edukacija, kurios tikslas – skatinti kūrybiškumą, originalių idėjų įgyvendinimą, komandinio darbo svarbos suvokimą, ugdyti meninius gebėjimus.
Dalyvaudami teatriniuose žaidimuose, susipažino su improvizacijos formomis ir kalba, taip pat su teatrinės raiškos priemonėmis – etiudais, padedančiais ugdyti socialinius įgūdžius, pažinti savo vidinį pasaulį, bendradarbiauti.
Mokytojos Laimutė, Dora, Jolita
“Keleivių pareigos. Kultūringai elkis viešajame transporte – gerbk save ir kitus!”
4a kl. mokiniai dalyvauja Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros organizuojamame respublikiniame saugaus eismo projekte “Augu saugus ir atsakingas”. Kartu su mokytoja Birute Koliniene ir socialine pedagoge Lina Seferoglu mokiniai įveikė spalio mėnesio iššūkį – “Keleivių pareigos. Kultūringai elkis viešajame transporte – gerbk save ir kitus!” 🚦
3c kl. mokiniai mokyklos socialinės pedagogės iniciatyva lankėsi Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje, kur susitiko su šios mokyklos mokiniais bei darbuotojais. Draugiški, bendri užsiėmimai bei žaidimai prasidėjo nuo minčių lietaus. Tolerancija – kas tai? Visiems išsisakyti ir suprasti vieniems kitus labai padėjo gestų kalbos vertėja. O bendrauti, draugauti teko dar ir porose gaminant šių metų tolerancijos simbolį – žibintą bei žaidžiant žaidimus. Po draugiško pasibuvimo būryje Pradinės mokinių laukė gestų kalbos pamokėlė, kurią pradėjo šios mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė pasveikindama atvykusius svečius. Pamokos metu, kurią vedė visiškai negirdintis, bet kalbėti galintis mokytojas Vilius Glušokas, ne tik daug sužinota, pasimokyta gestų abėcėlė, bet ir gestų pagalba išmokta pasakyti savo vardą. Na, o išvyka užbaigta ekskursija, pažintimi po mokyklą. Grįžus į savo mylimą Pradinę visi noriai dalinosi išvykos įspūdžiais, aptarė kam gi reikalinga gestų kalba, kuo ji svarbi mums – girdintiems. Ir dar pavyko išsiaiškinti, kad aplankytos mokyklos simbolis – sraigė! Tikimės, kad tolerancija bei jos supratimas gyvuos ir širdelėse, ir kasdieniniame gyvenime.
Mokytoja Audronė Gubistienė ir socialinė pedagogė Lina Seferoglu
Kepame duoną
Spalio 17 dieną 3b klasės mokiniai keliavo į Radviliškių kaimo kepyklos duonos kepimo edukaciją. Kepyklos šeimininkė supažindino mokinius su duonos kepimo tradicijomis, papasakojo smagių ir nuotaikingų istorijų susijusių su duonos kepimu šeimoje. Mokinių kepykloje laukė ir smagiausia dalis – pačių rankomis suformuotas ir dekoruotas duonos kepimas. Duonelių vaikai iškepė pačių įvairiausių – ir širdelės formos, ir lapo formos. Mokiniai buvo patenkinti savo kepiniais! Grįždami namo, aplankėme Krekenavos regioninio parko lankytojų centrą, kuriame apžiūrėjome ekspoziciją – Nevėžio upės senvagių įvairovė. Mokiniams susižavėjimą sukėlė animaciniai edukuoti filmukai! Galiausiai, papietavę, pasivaikščioję po rudenišką regioninį parką, šiek tiek pavargę nuo įspūdžių gaudybės – keliavome namo. Nekantriai laukiame kitų, jau žiemiškai snieguotų kelionių! 🙂 Mokytojos Dora, Agnė ir Kristina
Mamma mia, kiek skonių, kiek garsų!

Spalio 20 dieną 3b klasės mokiniai pristatė mėnesio projektą pavadinimu “Garsų ir skonių muzika”. Iš tiesų, projekto pristatymas prasidėjo šiek tiek anksčiau. Mokiniai savo gardžiaisiais patiekalais dalinosi jau ekskursijos metu. Jaunieji virtuvės šefai, tėveliams padedant, turėjo išsirinkti patiekalą iš bet kurios pasaulio šalies, jį pagaminti ir atsakyti į paruoštus smagius pristatymo klausimus. Skanumynų sulaukėme pačių įvairiausių – keletą tinginio rūšių, obuolių pyrago, blynelių, makaronų. Galima pirštus apsilaižyti! Taip pat mokiniai įvardijo, kokios muzikos klausėsi gaminat patiekalą. Pateikiame mėgstamiausias mokinių dainas arba radijo stotis:

1 Gjan – Važiuoju kur širdis.

  1. Radijo stotis ZIP FM.
  2. Vicetone&Tony Igy – Astronomia.

Svarbu paminėti, jog mokiniai vis drąsiau jaučiasi pristatydami mėnesio projektus. Tas labai džiugina ir skatina vystytis pažinimo ir komunikavimo kompetencijoms.

Pridedame ir Rusnės itališkąjį spagečių recepto filmuką:

https://vimeo.com/876855549?share=copy

Buon appetito!

Tūkstantmečio mokyklos

Mokytojos Dora ir Agnė

 

Panevėžio savivaldybės foto konkursas

Aktyviausi 3c klasės mokiniai dalyvavo Panevėžio miesto savivaldybės organizuotame konkurse „Panevėžys – mano miestas“. Buvo trys konkurso temos, bet šiai amžiaus grupei buvo tinkamiausios dvi temos. Pirmoji konkurso tema „Panevėžys nauju kampu. Nematytas Panevėžys“ ir trečioji konkurso tema – „Mano mokykla Panevėžyje“. Tad per technologijų pamoką ieškojome, fiksavome mūsų mylimą Pradinę mokyklą. O vaikai ieškojimuose drauge su tėveliais užfiksavo įvairias Panevėžio vietas. Kadangi tema „Panevėžys nauju kampu“ – atradimai įvairūs. Skaistakalnio parke rastas „Laimės žiburys“, kai kas Panevėžio žinomas vietas užfiksavo kaip „Mano miestas – dvigubai gražus”, „Panevėžys – sporto ir pramogų miestas“, o kai kas apsilankė unikalioje fotografijos parodoje, kuri buvo surengta Aukštaitijos vandenų nebenaudojamoje vandens saugykloje. Džiaugiuosi savo klasės aktyvistais. Tik pirmyn – visi drauge! Būkime drauge. Ačiū! Fotografavau, ieškojau ir aš

Mokytoja Audronė

Spalio mėn. 10 d. – Psichinės sveikatos diena
Emocijos ir jausmai
Spalio 10 d. kasmet minima Pasaulinė psichikos diena. Psichinė sveikata – tai tai geros savijautos pojūtis, emocinė ir dvasinė būsena.
4a kl. mokiniai dalinasi kartu su tėveliais sukurtais geras emocijas dovanojančiais gamtos vaizdeliais 🙂
Mokytoja B. Kolinienė ir soc. pedagogė L. Seferoglu
Panevėžio istorijos ženklai
Rugsėjo mėnesį 4a klasės mokiniai lankėsi įvairiose miesto erdvėse. Dalyvavo viktorinoje „Šaltinėlio“ bibliotekoje, panaudodami telefonus ir gilindami informacinių technologijų kompetenciją, „Galerijoje be stogo“ stebėjo judančius paveikslus, Kranto gatvėje sustojo prie seniausio Panevėžio namo. Daugiausia emocijų patyrė seniausioje miesto mokykloje-Juozo Balčikonio gimanzijoje. Mokinius nustebino termometras, rastas kasinėjant stadioną-buvusių kapinių teritoriją. Taip pat mokiniai sužinojo, kad mieste yra veikusios lenkų ir žydų mokyklos. Dar daug miesto istorijos ženklų liko perskaityti…
Mokytoja Birutė Kolinienė
Mano miestas – Panevėžys
3 b klasės mokiniai rugsėjo mėnesį užbaigė projektu „Mano miestas – Panevėžys“. Mokiniai išsirinkę labiausiai patinkančius miesto objektus, juos pristatė visai klasei. Pasirinkimų buvo pačių įvairiausių – nuo kultūrinių pastatų, mokyklų, paminklų, tiltų iki gelbėjimo valdybos objektų. Dauguma rinkosi objektus, esančius arti namų, kiti galvojantys, jog pastatuose galėtų mokytis arba užaugę dirbti. Dar kitų pasirinkimai yra tapę tradicijomis – kiekvieną savaitgalį viena klasės mergaitė su šeima keliauja -žiūrėti spektaklių į Donkichotiškiausią pastatą miestą. Mokiniai šiuo projektu suprato, kiek įdomių pastatų yra mūsų mieste ir prasitarė, jog kiekvieną pastatą būtų įdomu apžiūrėti ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. To mokinukams ir linkime. Tūkstantmečio mokyklos
Mokytoja Agnė
Muzikos garsų kelias
Visą rugsėjo mėnesį ketvirtokai su Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos dainavimo mokytoja Laima Česlauskaite – Zamkauskiene ruošėsi projektui „Muzikos garsų kelias“. Muzikos pamokose mokiniai mokėsi taisyklingai kvėpuoti, intonuoti garsus, aiškiai tarti žodžius dainuojant. Spalio 2-ąją dieną susitikome ne tik pabaigti projekto veiklas, bet ir paminėti Pasaulinę muzikos dieną kartu su Menų gimnazijos mokiniais: pučiamųjų kvartetu, kanklininkėmis. Svečiai atliko nuotaikingus kūrinius, o ketvirtokai mus nudžiugino R. Remeikienės daina „Sparnai gerumo“. Labai džiaugiuosi 4a, 4b, 4c kl. mokinių kūrybiškumu ir 4c klasės solistėmis Mėta Pazniokaite, Tėja Kukutyte. Ačiū Jums!
Muzikos mokytoja Liudmila Bliudžiuvaitienė
VISOS PASAULIO SPALVOS – VAIKAMS!
1-4 klasių mokinių virtuali fotografijų paroda ,,Mano spalvotas pasaulis”.
Panevėžio pradinė mokykla, Panevėžio ,,Vilties” progimnazija, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija.
TŪM programa

Viktorina ,,Neieškok žodžio kišenėje“Penktadienio rytmetį pradinės mokyklos 4a klasės mokiniai pradėjo Panevėžio Elenos Mezginaitės viešojoje bibliotekoje ,, Šaltinėlis“. Mokiniai dalyvavo viktorinoje ,,Neieškok žodžio kišenėje“ , skirtoje Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti. Kasmet gegužės 7-ąją Lietuvoje minima tokia diena. Per 40 spaudos draudimo metų paaiškėjo, kad lietuviškoji spauda augo, nepaisant jokių persekiojimų ir taikomų bausmių. Mokiniai sužinojo, kad 1992 metais UNESCO lietuvių kalbą išrinko pačia gražiausia pasaulyje, antroje vietoje – norvegų, o trečioje – italų kalba. Susipažinę su viktorinos taisyklėmis, mokiniai grupelėmis atsakinėjo į klausimus. Prisiminė lietuvių rašytojus, knygelių pavadinimus, veikėjus, aiškino lietuviškų žodžių reikšmes, patarles, įminė mįsles, užbaiginėjo Lietuvos himno kiekvieno stulpelio paskutines eilutes. Pralaimėjusių nebuvo, nes nugalėjo draugystė.

Mokytoja Daiva

Knygininkas

4b klasės mokiniai lankėsi J. Masiulio knygyne.  Mokiniai susipažino su knygininko darbu. Išbandė darbą su kasa, knygų skirstymu, užsakymais, aptarnavimu. Pažinimo ir komunikavimo kompetencija. Sužinojom kokie žmonės vadinami ,, knygininkais”, kiek daug profesijų apjungia ši sąvoka. Susipažinome su visais darbais nuo knygos rašymo iki kol ji patenka pas pirkėją. Pritaikėm žinias praktiškai rūšiuodami knygas, dėliojom kainas, tvarkėm lentynas, dirbom kasoje- pirkom ir pardavinėjom. Sukūrėm ir mokytojai padovanojom ,,4b klasės prisiminimų knyga”, kurią įrišo knygyno darbuotoja.

Mokytoja Daiva Zakarauskaitė

Atsiprašau, ar galima jus apkabinti?

„Ar žinai, sūnau, ko reikia, kad diena būtų sėkminga?…su kuo nors stipriai apsikabinti…”

Tad, balandžio 20 d. Knygų Draugai vėl susitiko ir skaitė pačią gražiausią pasaulyje istoriją „Apkabink mane“. Nuoširdūs apsikabinimai, rankelės, širdelės ir šypsenos mums tikrai šiandien pavertė pačiais laimingiausiais žmogeliukais. Ir jūs pasiūlykite „Atsiprašau, ar galima jus apkabinti? Tai atrodys daugiau malonu nei keista!!! PABANDYKITE…

Knygų Draugai ir mokytoja Indra

 

Projektas „Apverstas pasaulis“

Birželio  1-2 d. Panevėžio pradinės mokyklos bendruomenė dalyvavo  Panevėžio miesto savivaldybės finansuojamame vaikų ir jaunimo meno projekte „Apverstas pasaulis“. Šio  projekto tikslas –

užtikrinti vaikų kūrybiškumo ir meninių įgūdžių ugdymą, pasitelkiant meno atstovus į formalųjį ugdymą.

Projekto veiklos vyko Skaistakalnio parke, Panevėžio pradinės mokyklos erdvėse. Vaikus matyti pasaulį kitaip mokė dailininkė, sienų tapytoja, fotomenininkė, dizainerė, įvairių meninių projektų kuratorė Milena Marcinkevičiūtė – Mili. Atrodytų, kad kūrybiškumas nepamatuojamas ir neapčiuopiamas, bet, tik suteikus vaikams neribojamą laisvę kurti, tu gali pamatyti, kas saulė gali būti drambliu, o drugelis – namu… Labai svarbu jau pradinės klasėse ugdyti mokinių kūrybiškumo ir kultūrinę kompetencijas. Besiformuojančiai asmenybei svarbu kultūrinės savimonės ugdymas, grįstas žiniomis, aktyvia kultūrine raiška ir kultūriniu sąmoningumu. Taip pat pradinėse klasėse mokiniams svarbu tyrinėti, generuoti, kurti kūrybines idėjas, produktus. Vaikams patiko kurti pasaulį, kuriame neegzistuoja taisyklės ir viskas vyksta apverstai!

Už nuotraukas dėkojame Milenai Marcinkevičiūtei-Mili

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia

Pamoka – koncertas

1d ir 3a klasės mokinių muzikos pamokose viešėjo VŠĮ „Modernaus dainavimo studijos“ solistai. Muzikantai mokiniams pravedė pamoką – koncertą, supažindino vaikus su bliuzu ir džiazu, mokė improvizuoti. Smagu, kai į mokyklą pasidalyti savo patirtimi, ko nors pamokyti ateina ne tik tėveliai, bet seneliai. Už džiaugsmą būti kartu ir kurti dėkojame 1d klasės mokinio Marko Kirilovo seneliui, „Modernaus dainavimo studijos“ vadovui Gendriui Jakubėnui.

Mokytojos Liudmila ir Gitana

Spalvotas ir (ne)rimtas susitikimas

Balandžio 25 d. praūžė nuotaikingas susitikimas su edukacinių renginių vadovu Martynu Burneika iš leidyklos „Nieko rimto“. Vyko smagūs pokalbiai, nuoširdūs patarimai ir trumpi pasakojimai apie spalvotąsias knygeles. Kiekvienam buvo skirtas dėmesys, į visus klausimus buvo atsakyta. Ir mokiniai, ir mokytojai, ir mokyklos darbuotojai liko sužavėti ir patenkinti šiuo susitikimu. O dar smagiau, kai mokinukai čia šalia, patogiai įsitaisę skaitliotekoje ar sūpynėse jau ir skaitė!

DRAUGAUKIME IR PRAMOGAUKIME SU KNYGA!

Bibliotekininkės Indra ir Svetlana

 

Šokių ringas

Gegužės 11 d. įvyko didžiulė šokio šventė „Šokių ringas“. Dalyvavo visi 1-4 klasių mokiniai. Mažieji šokėjai ilgai ruošėsi, repetavo, dėliojo šokio žingsnelius. Salėje sklido muzikos garsai, spalvos, jauduliukas veiduose, šypsenos ir šokio nuotaikos. Komisija, jaukiai įsitaisiusi tarp balionų ir vaikų, atidžiai stebėjo šokėjus, vertino drausmę, estetinę išvaizdą (stilių, originalumą), šokio atlikimą, pastangas.

SVEIKINAME:

  • 1 KLASIŲ

GERIAUSIA ŠOKIO KLASĖ – 1C KLASĖ

GERIAUSIA ŠOKĖJA – ELIJA DUŽINAITĖ

GERIAUSIAS ŠOKĖJAS – PATRIKAS IR ROKAS GURSKIAI

  • 2 KLASIŲ

GERIAUSIA ŠOKIO KLASĖ – 2C KLASĖ

GERIAUSIA ŠOKĖJA – MĖTA TIŠKEVIČIŪTĖ

GERIAUSIAS ŠOKĖJAS – LUKNIUS STANKEVIČIUS

  • 3 KLASIŲ

GERIAUSIA ŠOKIO KLASĖ – 3B KLASĖ

GERIAUSIA ŠOKĖJA – MELISA MONTVILAITĖ

GERIAUSIAS ŠOKĖJAS – MANTAS PAŠILIS

  • 4 KLASIŲ

GERIAUSIA ŠOKIO KLASĖ – 4B KLASĖ

GERIAUSIA ŠOKĖJA – VIKTORIJA ŽIGELYTĖ

GERIAUSIAS ŠOKĖJAS – SERGEJUS URBONAS

  • PASKATINAMIEJI PRIZAI

3C KL. ARIANA BURNECKAITĖ

4B KL. EMILIS ŽELNYS

4C KL. DŽIUGAS VERKULEVIČIUS

Dėkojame visiems mokiniams, mokytojams už geranoriškumą, dideles pastangas ir gerą nuotaiką. Tikimės, kad šis renginys taps mūsų mokyklos tradicija. JŪS ESATE VISI ŠAUNŪS IR NUOSTABŪS!!!

Su pagarba, šventės rengėjai Valentina Suleimanova ir Lukas Bakanauskas

Tvari pasakos gėlė

„Kur pažvelgsi, visur žydi…“ Tad, gegužės 11 d. Knygų Draugai nieko negalvodami čiupo pasakas apie gėles ir jų klausėsi: jazminai išdidūs, rožės gražuolės, rugiagėlės ir neužmirštuolės – prasčiokės, našlaitės – mergaitės, aguonos – pamaivos, varnalėšos – nuolankiosios, nemandagiosios alyvos, o kur pienių laukai…  Ir dar svarbi naujiena – Knygų Draugai prisideda prie švarios, tvarios aplinkos kūrimo. Kuriant pasakų gėlę, kūrybiškai panaudojome tualetinio popieriaus likusius ritinėlius, kuriuos paprastai išmetame. Taupant popierių, mes juos panaudojome žiedlapiams…mažais žingsneliais, bet pirmyn į švaresnę planetą!

Knygų Draugai ir mokytoja Indra