Veiklos

VISOS PASAULIO SPALVOS – VAIKAMS!
1-4 klasių mokinių virtuali fotografijų paroda ,,Mano spalvotas pasaulis”.
Panevėžio pradinė mokykla, Panevėžio ,,Vilties” progimnazija, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija.
TŪM programa

Viktorina ,,Neieškok žodžio kišenėje“

Penktadienio rytmetį pradinės mokyklos 4a klasės mokiniai pradėjo Panevėžio Elenos Mezginaitės viešojoje bibliotekoje ,, Šaltinėlis“. Mokiniai dalyvavo viktorinoje ,,Neieškok žodžio kišenėje“ , skirtoje Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti. Kasmet gegužės 7-ąją Lietuvoje minima tokia diena. Per 40 spaudos draudimo metų paaiškėjo, kad lietuviškoji spauda augo, nepaisant jokių persekiojimų ir taikomų bausmių. Mokiniai sužinojo, kad 1992 metais UNESCO lietuvių kalbą išrinko pačia gražiausia pasaulyje, antroje vietoje – norvegų, o trečioje – italų kalba. Susipažinę su viktorinos taisyklėmis, mokiniai grupelėmis atsakinėjo į klausimus. Prisiminė lietuvių rašytojus, knygelių pavadinimus, veikėjus, aiškino lietuviškų žodžių reikšmes, patarles, įminė mįsles, užbaiginėjo Lietuvos himno kiekvieno stulpelio paskutines eilutes. Pralaimėjusių nebuvo, nes nugalėjo draugystė.

Mokytoja Daiva

 

Pipirinės mažieji žingsneliai

Balandžio 28 d. 4b klasės dailės ir technologijų pamoka ,,Pipirinės mažieji žingsneliai‘‘ vyko ,,Atradimų‘‘ klasėje. Jos metu mokiniai tyrinėjo, kaip galima be dirvožemio išauginti daigelius. Aptarė sąlygas, reikalingas augalui augti bei augalų vystymosi eigą. Patys mokiniai sėjo ir prisiėmė atsakomybę už sėjinukų priežiūrą.

Mokytoja Daiva Zakarauskaitė

Knygininkas

4b klasės mokiniai lankėsi J. Masiulio knygyne.  Mokiniai susipažino su knygininko darbu. Išbandė darbą su kasa, knygų skirstymu, užsakymais, aptarnavimu. Pažinimo ir komunikavimo kompetencija. Sužinojom kokie žmonės vadinami ,, knygininkais”, kiek daug profesijų apjungia ši sąvoka. Susipažinome su visais darbais nuo knygos rašymo iki kol ji patenka pas pirkėją. Pritaikėm žinias praktiškai rūšiuodami knygas, dėliojom kainas, tvarkėm lentynas, dirbom kasoje- pirkom ir pardavinėjom. Sukūrėm ir mokytojai padovanojom ,,4b klasės prisiminimų knyga”, kurią įrišo knygyno darbuotoja.

Mokytoja Daiva Zakarauskaitė

Šeima rūšiuoja – aplinką tausoja

Gegužės 3 d. Panevėžio pradinėje mokykloje vyko aplinkosaugos skatinimo renginys 3 klasių mokiniams „Šeima rūšiuoja – aplinką tausoja“ . Aplinkos apsaugos departamento pareigūnės iš Vilniaus Karolina Tichomirova ir Monika Žilėnienė mokiniams pasakojo apie gamtos apsaugą, tausojimą, gamtos išteklių vartojimo procesus, didėjančio vartojimo pasekmes – susidariusių atliekų rūšiavimą ir perdirbimą. Taip pat apie gyvosios gamtos svarbą ir apsaugą.

Dalyvaudami viktorinoje ir aktyviai atsakinėdami į klausimus mokiniai pasitikrino ir gilino atliekų rūšiavimo žinias. Aktyviausi buvo apdovanoti prizais. Renginiui persikėlus į mokyklos kiemą, kuriame su tarnybiniu automobiliu mokinių laukė aplinkosaugininkas Marius Kazlauskas, mokiniai susipažino su aplinkosaugininko profesija, sužinojo, ką veikia aplinkosaugininkai, gyvai susipažino su aplinkos apsaugos pareigūnų darbo priemonėmis. Džiaugiamės, kad prie aplinkosauginių veiklų aktyviai prisidėjo ir trečiokų šeimos, kurios rinko senas baterijas ir saugiam sunaikinimui aplinkosaugininkams perdavė net 40 kg pasenusių ir nebenaudojamų baterijų! Net apie 20 kg senų baterijų sunešė 3a klasės mokiniai!

Dėkojame aplinkosaugininkams Karolina Tichomirovai, Monika Žilėnienei ir Mariui Kazlauskui už bendradarbiavimą ir šviečiamąją veiklą.

Karjeros specialistė Edita Strolienė, trečiokų mokytojos Birutė, Zita ir Vida

 

Atsiprašau, ar galima jus apkabinti?

„Ar žinai, sūnau, ko reikia, kad diena būtų sėkminga?…su kuo nors stipriai apsikabinti…”

Tad, balandžio 20 d. Knygų Draugai vėl susitiko ir skaitė pačią gražiausią pasaulyje istoriją „Apkabink mane“. Nuoširdūs apsikabinimai, rankelės, širdelės ir šypsenos mums tikrai šiandien pavertė pačiais laimingiausiais žmogeliukais. Ir jūs pasiūlykite „Atsiprašau, ar galima jus apkabinti? Tai atrodys daugiau malonu nei keista!!! PABANDYKITE…

Knygų Draugai ir mokytoja Indra

 

Ar žinai kas yra ,,Magiškasis kvadratas“?

Panevėžio pradinės mokyklos trečiokai dalyvavo Kultūros paso siūlomoje pamokoje „Magiškieji kvadratai“. Matematikos edukacijoje mokiniai tyrinėjo matematikos vingrybes, išbandydami savo loginio mąstymo galias atliko įvairias kūrybines užduotis. Sužinojo apie tokias asmenybės kaip Leonardas da Vinčis, M.C Echeris, Alberthas Diureris bei jų darbai matematikos, inžinerijos, meno kontekste. Nagrinėjami kultūrinę vertę turintys matematiniai dalykai: magiškieji kvadratai, jų istorija ir net sakralinis kontekstas. Susipažinę su magiškųjų kvadratų kūrimo būdais bandėme patys sukurti savo kvadratą. Labai džiaugėmės dovanų gavę suvenyrą – medinį vėžliuką su magiškais simboliais.

Trečiokų mokytojos

 

Projektas „Apverstas pasaulis“

Birželio  1-2 d. Panevėžio pradinės mokyklos bendruomenė dalyvavo  Panevėžio miesto savivaldybės finansuojamame vaikų ir jaunimo meno projekte „Apverstas pasaulis“. Šio  projekto tikslas –

užtikrinti vaikų kūrybiškumo ir meninių įgūdžių ugdymą, pasitelkiant meno atstovus į formalųjį ugdymą.

Projekto veiklos vyko Skaistakalnio parke, Panevėžio pradinės mokyklos erdvėse. Vaikus matyti pasaulį kitaip mokė dailininkė, sienų tapytoja, fotomenininkė, dizainerė, įvairių meninių projektų kuratorė Milena Marcinkevičiūtė – Mili. Atrodytų, kad kūrybiškumas nepamatuojamas ir neapčiuopiamas, bet, tik suteikus vaikams neribojamą laisvę kurti, tu gali pamatyti, kas saulė gali būti drambliu, o drugelis – namu… Labai svarbu jau pradinės klasėse ugdyti mokinių kūrybiškumo ir kultūrinę kompetencijas. Besiformuojančiai asmenybei svarbu kultūrinės savimonės ugdymas, grįstas žiniomis, aktyvia kultūrine raiška ir kultūriniu sąmoningumu. Taip pat pradinėse klasėse mokiniams svarbu tyrinėti, generuoti, kurti kūrybines idėjas, produktus. Vaikams patiko kurti pasaulį, kuriame neegzistuoja taisyklės ir viskas vyksta apverstai!

Už nuotraukas dėkojame Milenai Marcinkevičiūtei-Mili

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia

Pamoka – koncertas

1d ir 3a klasės mokinių muzikos pamokose viešėjo VŠĮ „Modernaus dainavimo studijos“ solistai. Muzikantai mokiniams pravedė pamoką – koncertą, supažindino vaikus su bliuzu ir džiazu, mokė improvizuoti. Smagu, kai į mokyklą pasidalyti savo patirtimi, ko nors pamokyti ateina ne tik tėveliai, bet seneliai. Už džiaugsmą būti kartu ir kurti dėkojame 1d klasės mokinio Marko Kirilovo seneliui, „Modernaus dainavimo studijos“ vadovui Gendriui Jakubėnui.

Mokytojos Liudmila ir Gitana

Spalvotas ir (ne)rimtas susitikimas

Balandžio 25 d. praūžė nuotaikingas susitikimas su edukacinių renginių vadovu Martynu Burneika iš leidyklos „Nieko rimto“. Vyko smagūs pokalbiai, nuoširdūs patarimai ir trumpi pasakojimai apie spalvotąsias knygeles. Kiekvienam buvo skirtas dėmesys, į visus klausimus buvo atsakyta. Ir mokiniai, ir mokytojai, ir mokyklos darbuotojai liko sužavėti ir patenkinti šiuo susitikimu. O dar smagiau, kai mokinukai čia šalia, patogiai įsitaisę skaitliotekoje ar sūpynėse jau ir skaitė!

DRAUGAUKIME IR PRAMOGAUKIME SU KNYGA!

Bibliotekininkės Indra ir Svetlana

 

Šokių ringas

Gegužės 11 d. įvyko didžiulė šokio šventė „Šokių ringas“. Dalyvavo visi 1-4 klasių mokiniai. Mažieji šokėjai ilgai ruošėsi, repetavo, dėliojo šokio žingsnelius. Salėje sklido muzikos garsai, spalvos, jauduliukas veiduose, šypsenos ir šokio nuotaikos. Komisija, jaukiai įsitaisiusi tarp balionų ir vaikų, atidžiai stebėjo šokėjus, vertino drausmę, estetinę išvaizdą (stilių, originalumą), šokio atlikimą, pastangas.

SVEIKINAME:

  • 1 KLASIŲ

GERIAUSIA ŠOKIO KLASĖ – 1C KLASĖ

GERIAUSIA ŠOKĖJA – ELIJA DUŽINAITĖ

GERIAUSIAS ŠOKĖJAS – PATRIKAS IR ROKAS GURSKIAI

  • 2 KLASIŲ

GERIAUSIA ŠOKIO KLASĖ – 2C KLASĖ

GERIAUSIA ŠOKĖJA – MĖTA TIŠKEVIČIŪTĖ

GERIAUSIAS ŠOKĖJAS – LUKNIUS STANKEVIČIUS

  • 3 KLASIŲ

GERIAUSIA ŠOKIO KLASĖ – 3B KLASĖ

GERIAUSIA ŠOKĖJA – MELISA MONTVILAITĖ

GERIAUSIAS ŠOKĖJAS – MANTAS PAŠILIS

  • 4 KLASIŲ

GERIAUSIA ŠOKIO KLASĖ – 4B KLASĖ

GERIAUSIA ŠOKĖJA – VIKTORIJA ŽIGELYTĖ

GERIAUSIAS ŠOKĖJAS – SERGEJUS URBONAS

  • PASKATINAMIEJI PRIZAI

3C KL. ARIANA BURNECKAITĖ

4B KL. EMILIS ŽELNYS

4C KL. DŽIUGAS VERKULEVIČIUS

Dėkojame visiems mokiniams, mokytojams už geranoriškumą, dideles pastangas ir gerą nuotaiką. Tikimės, kad šis renginys taps mūsų mokyklos tradicija. JŪS ESATE VISI ŠAUNŪS IR NUOSTABŪS!!!

Su pagarba, šventės rengėjai Valentina Suleimanova ir Lukas Bakanavičius

Tvari pasakos gėlė

„Kur pažvelgsi, visur žydi…“ Tad, gegužės 11 d. Knygų Draugai nieko negalvodami čiupo pasakas apie gėles ir jų klausėsi: jazminai išdidūs, rožės gražuolės, rugiagėlės ir neužmirštuolės – prasčiokės, našlaitės – mergaitės, aguonos – pamaivos, varnalėšos – nuolankiosios, nemandagiosios alyvos, o kur pienių laukai…  Ir dar svarbi naujiena – Knygų Draugai prisideda prie švarios, tvarios aplinkos kūrimo. Kuriant pasakų gėlę, kūrybiškai panaudojome tualetinio popieriaus likusius ritinėlius, kuriuos paprastai išmetame. Taupant popierių, mes juos panaudojome žiedlapiams…mažais žingsneliais, bet pirmyn į švaresnę planetą!

Knygų Draugai ir mokytoja Indra

 

Panevėžio istorijos ženklai

Rugsėjo mėnesį 4a klasės mokiniai lankėsi įvairiose miesto erdvėse. Dalyvavo viktorinoje „Šaltinėlio“ bibliotekoje, panaudodami telefonus ir gilindami informacinių technologijų kompetenciją, „Galerijoje be stogo“ stebėjo judančius paveikslus, Kranto gatvėje sustojo prie seniausio Panevėžio namo. Daugiausia emocijų patyrė seniausioje miesto mokykloje-Juozo Balčikonio gimanzijoje. Mokinius nustebino termometras, rastas kasinėjant stadioną-buvusių kapinių teritoriją. Taip pat mokiniai sužinojo, kad mieste yra veikusios lenkų ir žydų mokyklos. Dar daug miesto istorijos ženklų liko perskaityti…

Mokytoja Birutė Kolinienė

Aš ir mano miestas

Rugsėjo mėnuo pradinėje mokykloje skirtas Panevėžiui. Tad 3c klasės mokiniai tęsia antroje klasėje pradėtą projektinę veiklą „Pamatyk, pažink, pasidalink – prisimink“ ir gilina žinias. Pirmiausiai aplankyta Panevėžio G. Petkevičaitės – Bitės viešojoje bibliotekoje atidaryta „Strazdanėlių“ mokyklėlės vaikų konceptualaus meno paroda “Aš žmogus”. Kas gi tas žmogus? Ką apie tai mano mažieji žmonės? Parodoje pristatomi vaikų meno darbai, užfiksuotos jų mintys ir patirtys, kūrybos procesas. Trečiokus sudomino ir nustebino išmintingos vaikų įžvalgos, ritmas tekstuose, gyvenimo džiaugsmas ir optimizmas. Po parodos aplankėme pačių vaikų jau pasiūlytose miesto erdvėse. O grįžus į klasę laukė žinių įtvirtinimas. Veikla liko neužbaigta, bet rugsėjis tęsiasi ir viską dar suspėsime.

Mokytoja Audronė